rozwiń zwiń

Opinie użytkownika

Filtruj:
Wybierz
Sortuj:
Wybierz

Na półkach: ,

Diuna to epicka podróż przez światy polityki, religii i ekologii. Frank Herbert mistrzowsko ukazuje konflikty pomiędzy rodami na planecie pełnej piasku i tajemnic. Jego wyobraźnia zaprowadza czytelnika w niezwykłą podróż, w której nie brakuje zwrotów akcji i zaskakujących momentów. Jazda na czerwiach to tylko wierzchołek góry lodowej tej olśniewająca opowieści, która intryguje i fascynuje na każdej stronie.

Diuna to epicka podróż przez światy polityki, religii i ekologii. Frank Herbert mistrzowsko ukazuje konflikty pomiędzy rodami na planecie pełnej piasku i tajemnic. Jego wyobraźnia zaprowadza czytelnika w niezwykłą podróż, w której nie brakuje zwrotów akcji i zaskakujących momentów. Jazda na czerwiach to tylko wierzchołek góry lodowej tej olśniewająca opowieści, która...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Klasyka polskiej literatury, swoista pochwała życia na wsi jak dla mnie niestety przestarzała i nieaktualna. Początkowo zachwyciłam się wiejskim światem i idylicznym życiem na wsi, lecz mnogość opisów przyrody przytłoczyła mnie. Poza tym niestety ale brak głębokiego rozwinięcia postaci sprawił, że nie mogłam utożsamić się i zainteresować ich losami. Szkoda, może kiedyś spróbuję jeszcze raz przeczytać tą książkę.

Klasyka polskiej literatury, swoista pochwała życia na wsi jak dla mnie niestety przestarzała i nieaktualna. Początkowo zachwyciłam się wiejskim światem i idylicznym życiem na wsi, lecz mnogość opisów przyrody przytłoczyła mnie. Poza tym niestety ale brak głębokiego rozwinięcia postaci sprawił, że nie mogłam utożsamić się i zainteresować ich losami. Szkoda, może kiedyś...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: ,

"Dom Augusty" to poruszająca powieść, która ukazuje losy trzech kobiet, zmagających się z trudnościami i przeciwnościami losu. Autorka wnikliwie analizuje psychologiczne aspekty postaci, ukazując trudne relacje między kobietami. Jest to wstrząsająca opowieść o nieszczęśliwych kobietach, trzy pokolenia, trzy kobiety, te same błędy i dramaty ich życia. Niechciane córki, młode nieszczęśliwe matki i dom tytułowej Augusty, jako schronienie dla odrzuconych i zagubionych kobiet z rodziny. Zaskakujące jest to, że pomimo uplywu lat, kobiety powielają swoje błędy, tak jakby nad rodziną zawisła klątwa i prześladowała linię żeńską.
Jezyk użyty w książce jest piękny i pełen metafor, co dodaje jej głębi i pozwala czytelnikowi przenieść się do świata przedstawionego. "Oczy, które na nią spoglądają należą do szesnastolatki. Tylko, że ta szesnastolatka ma obwisłe powieki". Książka wstrząsa fundamentami czytelnika, przenosząc go w świat pełen emocji, tajemnic i nieprzewidywalnych zwrotów akcji. Autorka mistrzowsko buduje napięcie, prowadząc czytelnika przez labirynt ludzkich tragedii i ciężkich przeżyć. Axelsson posiada bowiem niezwykłą zdolność tworzenia realistycznych i złożonych postaci, które wkraczają w życie czytelnika z niezwykłą siłą. Książka ta wstrząsa naszą percepcją rzeczywistości, zmuszając do refleksji nad istotą życia i jego ulotnością.
Podsumowując "Dom Augusty" to poruszająca opowieść, która wciąga czytelnika od pierwszych stron i nie pozwala oderwać mu się aż do samego końca. To niezwykła książka, która porusza serce i umysł czytelnika, pozostawiając po sobie niezapomniane wrażenie i głęboką refleksję. To lektura, która pozostanie na długo ze mną, polecam gorąco.

"Dom Augusty" to poruszająca powieść, która ukazuje losy trzech kobiet, zmagających się z trudnościami i przeciwnościami losu. Autorka wnikliwie analizuje psychologiczne aspekty postaci, ukazując trudne relacje między kobietami. Jest to wstrząsająca opowieść o nieszczęśliwych kobietach, trzy pokolenia, trzy kobiety, te same błędy i dramaty ich życia. Niechciane córki, młode...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Zwykle nie wracam do książek już przeczytanych, lecz cykl "Pieśń Lodu i Ognia" to arcydzieło, do którego wracam z przyjemnością. Druga cześć jest równie dobra jak pierwsza. Czyta się ją z zapartym tchem, dużo się tu dzieje, walka o władzę, pojawienie się smoków, intrygi, zdrady. Wspaniała książka, polecam gorąco.

Zwykle nie wracam do książek już przeczytanych, lecz cykl "Pieśń Lodu i Ognia" to arcydzieło, do którego wracam z przyjemnością. Druga cześć jest równie dobra jak pierwsza. Czyta się ją z zapartym tchem, dużo się tu dzieje, walka o władzę, pojawienie się smoków, intrygi, zdrady. Wspaniała książka, polecam gorąco.

Pokaż mimo to


Na półkach: ,

"... pamiętaj nie ma silnych! Każdy znajdzie w końcu lepszego od siebie." Warszawski półświatek, ktoś jak Zorro wymierza sprawiedliwość karząc huliganów i broniąc niewinnych. Znajdziemy tu również wątek miłosny, ciekawe opisy powojennej Warszawy. Gdyby tylko ta książka nie była tak strasznie rozbudowana. Początkowo byłam nią oczarowana, zarówno styl jak i sama fabuła porwała mnie, pomyślałam, że jest genialna. Jednakże im dalej tym bardziej męczyłam się nadmiernymi opisami, które były po prostu uciążliwe i przez co główny wątek zamazywał się i lektura stała się mniej interesująca.
Gdzieś kiedyś przeczytalam, że Waldemar Łysiak w odpowiedzi na "Złego" napisał swojego "Dobrego" i jak najbardziej zgadzam się z tym. Jednakże lektura Łysiaka zachwyciła mnie a Tyrmand mnie po prostu umęczył. A szkoda, bo mogła to być wybitna książka.

"... pamiętaj nie ma silnych! Każdy znajdzie w końcu lepszego od siebie." Warszawski półświatek, ktoś jak Zorro wymierza sprawiedliwość karząc huliganów i broniąc niewinnych. Znajdziemy tu również wątek miłosny, ciekawe opisy powojennej Warszawy. Gdyby tylko ta książka nie była tak strasznie rozbudowana. Początkowo byłam nią oczarowana, zarówno styl jak i sama fabuła...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Dawno już się tak nie wzruszyłam przy czytaniu książki. Jest to jedna z najpiękniejszych opowieści o miłości i o wzajemnym oddaniu. Rozpisana na trzy głosy, jej, jego i matki. Książka wzrusza do łez, historia opowiedziana w bardzo nostalgiczny sposób. Każdy wie kim był Krzysztof Kamil Baczyński, poznał jego wiersze w szkole. Autorka przybliżyła jego postać, mogliśmy się dowiedzieć jak wyglądał zewnętrznie i jak kochał kobiety swojego życia. Wychowany przez zaborczą matkę, oddał swe serce przypadkowo spotkanej dziewczynie i oświadczył się jej zaledwie po 4 dniach. Pomimo złego stanu zdrowia bohatersko walczył w obronie ojczyzny i oddał za nią życie. Piękna postawa, odważny człowiek, wielki talent.
Autorka pięknie dobiera słowa, książkę czytało się jak czarującą poezję. Było to moje drugie spotkanie z jej piórem i na pewno sięgnę po kolejne jej książki.

Dawno już się tak nie wzruszyłam przy czytaniu książki. Jest to jedna z najpiękniejszych opowieści o miłości i o wzajemnym oddaniu. Rozpisana na trzy głosy, jej, jego i matki. Książka wzrusza do łez, historia opowiedziana w bardzo nostalgiczny sposób. Każdy wie kim był Krzysztof Kamil Baczyński, poznał jego wiersze w szkole. Autorka przybliżyła jego postać, mogliśmy się...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

Chyba wszyscy znają historię słynnego szwedzkiego mężczyzny o imieniu Øve. Wcześniej obejrzalam film w wersji szwedzkiej i amerykańskiej i muszę niestety przyznać, że ekranizacja bardziej mi się spodobała. Może było to spowodowane tym, że książka wydala mi się zbyt infantylna. Odniosłam wrażenie jakby autor chciał na siłę wzruszyć lub rozśmieszyć czytelnika. Niemniej jest to bardzo fajna historia i na pewno wielu się spodoba.

Chyba wszyscy znają historię słynnego szwedzkiego mężczyzny o imieniu Øve. Wcześniej obejrzalam film w wersji szwedzkiej i amerykańskiej i muszę niestety przyznać, że ekranizacja bardziej mi się spodobała. Może było to spowodowane tym, że książka wydala mi się zbyt infantylna. Odniosłam wrażenie jakby autor chciał na siłę wzruszyć lub rozśmieszyć czytelnika. Niemniej jest...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

Glowna bohaterka straciła radość z życia w chwili gdy jej matka ją opuściła, odtąd nic jej nie przynosi zadowolenia. Wszystko jest obowiązkiem i dlatego odczuwa ciągłe niezadowolenie. Narastajaca w niej frustracja powoduje, że czytelnik ma ochotę wykrzyczeć ku... a! Książka jest prawdziwa do bólu. Jak wiele osób narzuca sobie zbyt wiele, nie czerpie radości z z życia tylko wpada w kierat. Było to moje pierwsze spotkanie z autorka i na pewno sięgnę po kolejna jej książkę.

Glowna bohaterka straciła radość z życia w chwili gdy jej matka ją opuściła, odtąd nic jej nie przynosi zadowolenia. Wszystko jest obowiązkiem i dlatego odczuwa ciągłe niezadowolenie. Narastajaca w niej frustracja powoduje, że czytelnik ma ochotę wykrzyczeć ku... a! Książka jest prawdziwa do bólu. Jak wiele osób narzuca sobie zbyt wiele, nie czerpie radości z z życia tylko...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Wow, co to było? Jak bogatą wyobraźnię trzeba mieć by napisać taką książkę. Było to moje pierwsze spotkanie z autorem i mam ochotę poznać więcej jego prac.

Wow, co to było? Jak bogatą wyobraźnię trzeba mieć by napisać taką książkę. Było to moje pierwsze spotkanie z autorem i mam ochotę poznać więcej jego prac.

Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Autobiografia, którą sam autor nazwał parodią, w której jest tyle samo prawdy co zmyśleń. Od samego czytelnika zależy co odbierze jako prawdę a co jako fikcję. Autor opisał parę lat ze swojego życia w komunistycznej Polsce i na emigracji. Hłasko przedstawił siebie jako artystę niespełnionego, imającego się różnych prac aby przeżyć. Mającego mnóstwo przyjaciół, nie stroniącego od zabaw i alkoholu. Przypominało mi to bardzo styl samego Hemingway. Książkę czyta się jak relację, czasem jest głębsza to znów pędzi w swej narracji traktując temat po łebkach. Czasem jest smutna wręcz nostalgiczna to znów wesola. W książce, tak jak w poradniku znajdujemy opis jak przeżyć bez środków pieniężnych dostając się do szpitala psychiatrycznego czy jak w przewodniku autor wskazuje, które więzienia w Europie są najmniej uciążliwe i gdzie najlepiej karmią. Czytając o tym dawno się tak nie ubawiłam, było to po prostu genialne. Poza tym książka to też w pewien sposób rozliczenie się z samym sobą i innymi, których Hłasko pozostawił a sam zdecydował się na wyjazd. Wyjeżdżając nie sądził, że nigdy nie wróci, ale takie były wówczas czasy. Lektura na pewno nie jest nudna, nawet pomimo upływu czasu, polecam.

Autobiografia, którą sam autor nazwał parodią, w której jest tyle samo prawdy co zmyśleń. Od samego czytelnika zależy co odbierze jako prawdę a co jako fikcję. Autor opisał parę lat ze swojego życia w komunistycznej Polsce i na emigracji. Hłasko przedstawił siebie jako artystę niespełnionego, imającego się różnych prac aby przeżyć. Mającego mnóstwo przyjaciół, nie...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Powojenna Warszawa i historia ludzi próbujących odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Bardzo wzruszająca książka, czytało mi się ją bardzo dobrze. Polecam.

Powojenna Warszawa i historia ludzi próbujących odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Bardzo wzruszająca książka, czytało mi się ją bardzo dobrze. Polecam.

Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Świetnie napisana książka poruszająca kwestię wysiedleń po drugiej Wojnie Światowej. Akcja dzieje się po niemieckiej stronie, która potem jest już polska. Dwie rodziny, o różnych narodowościach mieszkające razem. Pomimo różnic kulturowych łączy ich bestialstwo wojny i traumatyczne przeżycia . Trzy kobiety, trzy pokolenia, babka i wnuczka oraz łączące je straszne przeżycia. Niesamowicie dobra lektura, polecam gorąco.

Świetnie napisana książka poruszająca kwestię wysiedleń po drugiej Wojnie Światowej. Akcja dzieje się po niemieckiej stronie, która potem jest już polska. Dwie rodziny, o różnych narodowościach mieszkające razem. Pomimo różnic kulturowych łączy ich bestialstwo wojny i traumatyczne przeżycia . Trzy kobiety, trzy pokolenia, babka i wnuczka oraz łączące je straszne przeżycia....

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Zauroczenie od pierwszych stron. Książkę czytałam niespiesznie, rozkoszując się tą opowieścią. Autor pięknie pokazał jak zmiany cywilizacyjne wpływają na odbiór miasta, w którym się wyrosło. Bardzo ciekawie przedstawił rolę kobiety w środowisku muzulmańskim, ich oddzielenie od strefy mężczyzn. Jest to niezwykle nostalgiczna opowieść o jednym z ostatnich ulicznych sprzedawcy buzy. Czytałam z rozrzewnieniem, polecam gorąco.

Zauroczenie od pierwszych stron. Książkę czytałam niespiesznie, rozkoszując się tą opowieścią. Autor pięknie pokazał jak zmiany cywilizacyjne wpływają na odbiór miasta, w którym się wyrosło. Bardzo ciekawie przedstawił rolę kobiety w środowisku muzulmańskim, ich oddzielenie od strefy mężczyzn. Jest to niezwykle nostalgiczna opowieść o jednym z ostatnich ulicznych...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Jest to opowieść o trójce młodych ludzi, których połączyło zamiłowanie do gier. Osiągnęli sukces w bardzo młodym wieku i mogli otworzyć wspólną firmę. Początek książki jest świetny, autorowi dobrze udało się oddać pasję z jaką głowni bohaterowie tworzyli nowe gry. Bardzo dobrze mi się czytało do połowy, potem jednak coś się rozmyła, czegoś zabrakło, opowieść stała się niestety nużąca.

Jest to opowieść o trójce młodych ludzi, których połączyło zamiłowanie do gier. Osiągnęli sukces w bardzo młodym wieku i mogli otworzyć wspólną firmę. Początek książki jest świetny, autorowi dobrze udało się oddać pasję z jaką głowni bohaterowie tworzyli nowe gry. Bardzo dobrze mi się czytało do połowy, potem jednak coś się rozmyła, czegoś zabrakło, opowieść stała się...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Przerażający świat dziecka pozbawionego opieki rodziców, zdanego na łaskę opieki społecznej, zastępczych rodzin wykorzystujących go w przymusowych pracach. Główny bohater po śmierci matki musiał dojrzeć w zastraszająco szybkim tempie. Bezlitosne społeczeństwo pozbawiło go możliwości bycia dzieckiem i wszystkich dobrych rzeczy z tym związanych. Książka nie jest łatwa, opisuje trud życia pełnego niesprawiedliwości i zaniedbania. Gdy wreszcie udaje mu się trafić do porządnej rodziny, gdy może rozwijać swoje zainteresowania nie udaje mu się uciec od przekleństwa swych genów i uzależnienia. Bardzo dobra książka, polecam.

Przerażający świat dziecka pozbawionego opieki rodziców, zdanego na łaskę opieki społecznej, zastępczych rodzin wykorzystujących go w przymusowych pracach. Główny bohater po śmierci matki musiał dojrzeć w zastraszająco szybkim tempie. Bezlitosne społeczeństwo pozbawiło go możliwości bycia dzieckiem i wszystkich dobrych rzeczy z tym związanych. Książka nie jest łatwa,...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Świetnie napisana powieść, która dotyka kwestii moralnych, hejtu w mediach społecznościowych i problemów kulturowych. Czytało mi się ją wyśmienicie, raz wspolczulam głównej bohaterce, za chwilę znów zastanawiałam się jak to możliwe, że jest tak głupia, skoro podejmuje tak złe decyzje. Spadek ze szczytu zawsze boli, tęsknota za byciem popularnym może doprowadzić do tragedii. Świetna książka, polecam.

Świetnie napisana powieść, która dotyka kwestii moralnych, hejtu w mediach społecznościowych i problemów kulturowych. Czytało mi się ją wyśmienicie, raz wspolczulam głównej bohaterce, za chwilę znów zastanawiałam się jak to możliwe, że jest tak głupia, skoro podejmuje tak złe decyzje. Spadek ze szczytu zawsze boli, tęsknota za byciem popularnym może doprowadzić do tragedii....

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Przeczytałam po raz kolejny pierwszy tom cyklu Pieśń Lodu i Ognia i mój zachwyt nad książką niezmiennie trwa. To jedna z nielicznych książek, którą czytam z zapartym tchem i mam ochotę powiedzieć autorowi "dziękuję, za tak cudowne dzieło". Nie muszę tez dodawać, że książka jest o wiele lepsza niż serial. Polecam, niesamowita lektura.

Przeczytałam po raz kolejny pierwszy tom cyklu Pieśń Lodu i Ognia i mój zachwyt nad książką niezmiennie trwa. To jedna z nielicznych książek, którą czytam z zapartym tchem i mam ochotę powiedzieć autorowi "dziękuję, za tak cudowne dzieło". Nie muszę tez dodawać, że książka jest o wiele lepsza niż serial. Polecam, niesamowita lektura.

Pokaż mimo to


Na półkach:

Z przyjemnością przeczytalam biografię George Sand, a dokładnie wycinek z jej życia obejmujący 8 lat. Była to niesamowita kobieta wyprzedzająca czasy, w których przyszło jej życ. Szokująca swoim zachowaniem, odważna, niesamowicie uzdolniona. Żaden mężczyzna nie potrafił się jej oprzeć. Nieszczęśliwa w miłości aż do spotkania z Chopinem. Wspaniała pisarka, podejmująca trudne tematy dotyczące roli kobiet w tamtych czasach. Książkę czytało mi się wyśmienicie, polecam.

Z przyjemnością przeczytalam biografię George Sand, a dokładnie wycinek z jej życia obejmujący 8 lat. Była to niesamowita kobieta wyprzedzająca czasy, w których przyszło jej życ. Szokująca swoim zachowaniem, odważna, niesamowicie uzdolniona. Żaden mężczyzna nie potrafił się jej oprzeć. Nieszczęśliwa w miłości aż do spotkania z Chopinem. Wspaniała pisarka, podejmująca...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Przerażająca wizja świata pozbawionego opadów deszczu. Życie z dnia na dzień skoncentrowane na poszukiwaniu wody i jedzenia, a z drugiej strony cofamy się do czasu gdy ludzie bezmyślnie niszczyli naturę, nie zdawając sobie sprawy z konsekwencji, jakie będą musiały ponieść przyszłe pokolenia. Bardzo przejmująca lektura, polecam.

Przerażająca wizja świata pozbawionego opadów deszczu. Życie z dnia na dzień skoncentrowane na poszukiwaniu wody i jedzenia, a z drugiej strony cofamy się do czasu gdy ludzie bezmyślnie niszczyli naturę, nie zdawając sobie sprawy z konsekwencji, jakie będą musiały ponieść przyszłe pokolenia. Bardzo przejmująca lektura, polecam.

Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Po raz kolejny nie zawiodłam się. Autorka potrafi niesamowicie dosadnie opowiedzieć o trudnych relacjach między matką a dzieckiem. W tym przypadku bierzemy udział w wyprawie polarnej, przenosimy się na lodołamacz o kobiecym kształcie, a mającym bardzo silne męskie imię Odyn, gdzie "Powierzchnia morza błyszczy jak woda, niemal bez ruchu, znajduje się w tym szczególnym stanie pomiędzy lodem a cieczą". Na nim znajdują się ludzie uciekający od nudnych obowiązków rodzinnych, chroniący się przed samotnością po nieudanym związku czy chcący odnaleźć w sobie zatraconą wewnetrzną siłę. Wraz z przemierzaniem morskich mil staje się coraz zimniej i jeżeli chodzi o fabułę coraz ciekawiej. Główną bohaterką jest Susanne, siostra nie siostra zaginionej gwiazdy pop, niewymarzona córka matki, która zawsze bardziej kochała nieswoje dziecko. Poznajemy jej historię, a wraz z nią lodołamacz zmierza w stronę dziewiczej bieli, gdzie można spotkać niedźwiedzie polarne, a same opisy natury są tak plastyczne, że ma się ochotę tam być. Autorka po raz kolejny stworzyła niesamowite dzieło, pełne boleści opisy ludzi ze sobą spokrewnionych czy zaprzyjaźnionych. Jakże nie zgodzić się z cytatem:"Ileż ludzi jest na świecie! I każdy z nich jest głównym bohaterem swojej opowieści.." Piękna książka, warta polecenia.

Po raz kolejny nie zawiodłam się. Autorka potrafi niesamowicie dosadnie opowiedzieć o trudnych relacjach między matką a dzieckiem. W tym przypadku bierzemy udział w wyprawie polarnej, przenosimy się na lodołamacz o kobiecym kształcie, a mającym bardzo silne męskie imię Odyn, gdzie "Powierzchnia morza błyszczy jak woda, niemal bez ruchu, znajduje się w tym szczególnym stanie...

więcej Pokaż mimo to