Błękit

Nominacja w plebiscycie 2018
Maja Lunde Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Cykl: Kwartet klimatyczny (tom 2) literatura piękna
Blå
2018-06-06
2018-06-01
Anna Marciniakówna
Wydawnictwo Literackie
literatura norweska marzenie postapokalipsa poszukiwanie szczęścia relacje rodzinne rodzina rozpacz saga samotność uczucie walka o przetrwanie zagłada
Blå
Kwartet klimatyczny (tom 2)
literatura piękna
2018-06-06
Anna Marciniakówna
Inne

Początek maja 2020, od 8 tygodni nie padał u nas deszcz... Ogród nie rośnie, trawa nie koszona... Połowa czerwca 2020 od 6 tygodni pada deszcz... Ogród gnije... trawa nie koszona... Ogarnia mnie rozpacz... Sięgam po książkę, która od roku stoi na półce i mam odpowiedź na pytanie "co jest gorsze?"...

Tylko odrobinę ponad przeciętna ale za to temat niezwykle aktualny. Globalne ocieplenie i jego skutki dla nas, ludzi, którzy sami zgotowaliśmy sobie taki los.

Kolejna książka Lunde jaką przeczytałem. Z polecenia prof. X. Czytało się spoko, David tylko lekko męczył, ale Signe strasznie irytowała. Mimo wszystko fajnie takie pro ekologiczne powieści czytać, to była druga w moim życiu.

Temat "na czasie", ale książka dla mnie zwyczajnie słaba.

2018

Schemat powielony z "Historii pszczół", więc pod tym względem książka nie zaskakuje. Niemniej, jest naprawdę dobra i wartościowa. Nie będę nikogo przekonywać, jak ważny to temat - wystarczy spojrzeć na współczesną Australię.

nie przebrnęłam, nie dotarłam do końca, ciężko mi było zaakceptować taką fabułę; dla koneserów gatunku

Trudna do czytania. Ale zakończenie zaskakujące. Cała książka dająca do myślenia.

Po przeczytaniu Historii pszczół pobiegłam po książkę Błękit i zaczęłam czytać. Niestety w porównaniu z Historią pszczół Błękit jest średni, czasami nudny. Temat poruszany ciekawy, ale chyba nieodpowiednio przedstawiony.

Wysłuchałam.
Gdybym czytała nie dotrwałabym do końca.

Poruszyła mnie

Dyskusje