Inna tajemnica wiary

Okładka książki Inna tajemnica wiary
Andrzej Selerowicz Wydawnictwo: Novae Res literatura obyczajowa, romans
240 str. 4 godz. 0 min.
Kategoria:
literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo:
Novae Res
Data wydania:
2019-04-19
Data 1. wyd. pol.:
2019-04-19
Liczba stron:
240
Czas czytania
4 godz. 0 min.
Język:
polski
ISBN:
9788381474146
Tagi:
kościół pedofilia seminarium duchowne ksiądz
Średnia ocen

                6,4 6,4 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,4 / 10
15 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
355
21

Na półkach: ,

O ile pomysł na całą fabułę ma bardzo duży potencjał, o tyle wykonanie i styl pisarstwa stanowi dla mnie zbyt duży mankament, żeby uznać Inną tajemnicę wiary za udany tekst. Język jest momentami bardzo staroświecki (nawet jeśli ma on być czasowo współmierny do opisywanych zdarzeń) i zbyt „wygładzony” – wulgaryzmy nie padają nawet w tych rozmowach, w których czytelnik spodziewa się bardziej soczystych wiązanek. Część sformułowań jest wyjątkowo niefortunna („kolega/ partner/ głuptas”) i powoduje, że tekst w odbiorze staje się sztuczny. Dialogi przypominają bardziej debaty telewizyjne, niż rzeczywiste rozmowy. Motywy postępowania bohaterów są często wyjaśniane do setnego miejsca po przecinku, co wyraźnie spłaszcza psychologię postaci. Wałkowanie tych samych wątków po wielokroć w różnych miejscach powieści nie pozostawia czytelnikowi praktycznie żadnej swobody interpretacji, a tym samym pozbawia go ciekawości. Część scen zawiera błędy logiczne (Paweł i Jacek przenoszą się z kawiarni do mieszkania, a tam mówią szeptem, żeby nikt przy sąsiednich stolikach ich nie usłyszał; Paweł i Jacek mogą się spotykać tylko w mieszkaniu tego ostatniego, po czym okazuje się, że Paweł od roku wynajmuje kawalerkę w centrum), a przyczynowo-skutkowość niektórych sytuacji jest co najmniej dyskusyjna lub nienaturalna (żeby umówić się z własnym chłopakiem i z nim porozmawiać trzeba szukać „błahych” pretekstów). Całość sprawia wrażenie bardzo statyczne, a zdarzenia są bardziej przegadane niż przeżyte.
Co do samej tematyki, to część wątków zostaje przedstawiona dość pokrętnie – szczególnie jeśli chodzi o pedofilię. Niby Paweł i Jacek oburzają się na Tadeusza, wykorzystującego nieletnich, a jednak żaden z nich nie podejmuje się działania. Wszystko sprowadza się do nieustannej dyskusji, w której podejrzanie dużo miejsca zostawia się dla argumentów „za”. Główną kwestią staje się przekonywanie do własnych racji, zamiast wyraźnego napiętnowania. Winny wychodzi ze wszystkiego bez najmniejszego szwanku, a nawet w blasku swojej chwalebnej działalności opozycyjnej. I nawet jeśli, koniec końców, Tadeusz zostaje przedstawiony jako wyrachowany karierowicz, to oburzenie Pawła wydaje się czysto formalne i nieprzekonujące. W ostatecznym rozrachunku główny bohater jawi się jako bezsilny hipokryta.
Niestety zdecydowanie odradzam.

O ile pomysł na całą fabułę ma bardzo duży potencjał, o tyle wykonanie i styl pisarstwa stanowi dla mnie zbyt duży mankament, żeby uznać Inną tajemnicę wiary za udany tekst. Język jest momentami bardzo staroświecki (nawet jeśli ma on być czasowo współmierny do opisywanych zdarzeń) i zbyt „wygładzony” – wulgaryzmy nie padają nawet w tych rozmowach, w których czytelnik...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    24
  • Przeczytane
    19
  • Posiadam
    5
  • 2019
    4
  • LGBT
    1
  • Potwornica *dałbym zero, ale zero mi nie działa
    1
  • LGBTQWERTYUIOP
    1
  • Chcę
    1
  • Przedpremierowo
    1
  • OnlyEB
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Inna tajemnica wiary


Podobne książki

Przeczytaj także