Kryptonim „Hiacynt”

Andrzej Selerowicz Wydawnictwo: Queermedia.pl literatura faktu
Queermedia.pl
literatura faktu
2015-01-01
Akcja Hiacynt prześladowania mniejszości seksualnych LGBT PRL IPN Czesław Kiszczak Andrzej Selerowicz Warszawa Wiedeń kościół katolicki politycy prawicy

Bardzo warto przeczytać, kulisy dyskryminacyjnych akcji w PRL przeciwko mniejszości. Must read dla queerowej społeczności.

Radzę uważnie poczytać teraz, zanim nastąpi powtórka z rozrywki. Historia ma to do siebie, że lubi się powtarzać.

Książką zainteresowałem się głównie ze względu na tematykę akcji "Hiacynt". Pomimo, iż co się z książki dowiedziałem, to moje, to wciąż trudno byłoby mi ją komukolwiek polecić.

Przede wszystkim, co się rzuca w oczy już od samego początku, to warsztat pisarski autora, który jest słaby. Tekst jest pisany naprawdę mało wyszukanym językiem, w bardzo prosty sposób i przede...

Genialny opis tego co się wydarzyło w latach osiemdziesiątych.

Dobrze jest przedstawiona kwestia hipokryzji Kościola, jeśli chodzi o problematykę seksualności, a w szczególności w odniesieniu do homoseksualizmu i pedofilii. Zycie w kłamstwie jest idealna pożywką dla szantażystów. O tym jest właśnie książka. To trzeba poznać!

Namawiam moich sympatycznych czytelnikow do lektury "Hiacynta". Duzo nowych faktow o tej niecodziennej inwigilacji srodowiska gejowskiego w Polsce przed 30 laty. Pozdawiam A.

Świetne!

• LGBT+
  • LGBT
  • Historyczne
  • Socjologia LGBT
  • Polskie
  • Chcę przeczytać, nie posiadam
  • LGBTQIAP+

Dodaj cytat z książki Kryptonim „Hiacynt”