O miłości bez litości

Okładka książki O miłości bez litości Katarzyna Augustyniak-Rak
Okładka książki O miłości bez litości
Katarzyna Augustyniak-Rak Wydawnictwo: Książnica literatura obyczajowa, romans
Książnica
2019-04-03
2019-04-03
literatura obyczajowa groteska powieść z ironią z poczuciem humoru satyra

Honorata samotna, dobiegająca czterdziestki lekarz pulmonolog nie stroniąca od alkoholu i tytoniu, nazwana przez swoich pacjentów "zimną suką" nie potrafi na stałe związać się z facetem, ciągle myśli o swojej pierwszej miłości pewnym himalaiście Wojtku. Do momentu kiedy do jej życia wkracza lokalny niezbyt górnolotny dziennikarz.
Pełna humoru, ciętej riposty i zabawnych dialogów książka, czyta się szybko pióro lekkie i przyjemne. Polecam ❤❤❤❤

Pełna humoru, ciętej riposty i zabawnych...

Trzydzietoparoletnia lekarka szuka swojej drugej połowy. Mialo być zabawnie i śmiesznie a wyszły jakieś nieciekawe i nudne dylematy. Omijać szerokim łukiem . Plus taki, że ksiązka kupiona na wyprzedaży.

Główną bohaterką ksiązki jest dobiegająca czterdziestki kobieta, lekarz pulmonolog - Honorata Malczyk. Przez pacjentów i znajomych z pracy określana jest raczej jako oziębła i sztywna. Adam jej kolega z pracy, który jest chyba największym podrywaczem jakiego Honorata zna, zabiega o jej względy i próbuje namówić na coś więcej. Honorata nie może się jednak przekonać co do niego ponieważ w jej sercu tli się miłość sprzed lat Wojciech. Poznali się jeszcze w czasach szkolnych i z jej strony wybuchło uczucie, którego nie ukrywała, z jego mniej co zostało uwiecznione ślubem z inną kobietą.
Lekarka na swojej drodze spotyka Marcelego, dziennikarza, który nie jest zbyt dobry w pisaniu ale za to ma sporo pomysłów jak to zmienić. Jednym z nich jest książka o Wojtku, alpiniście którego rzekomym ojcem jest sam Mick Jagger. Trafia na ślad Honoraty i próbuje wyciągnąć od niej - jako dawnej przyjaciółki - jakieś informacje. Tak zaczyna się ich znajomość i wspólne poszukiwanie Wojtka, który kilka lat wcześneij zapadł się pod ziemię. Ich relacja jest trochę dziwna, niby coś ich do siebie ciągnie a jednak nadal utrzymują dystans. Gdy znajdują zaginionego okazuje sie że uczucie nie wygasło lata temu i Honorata związuje się z Wojtkiem. Aby wiele nie zdradzać dodam , że dzieje się jeszcze wiele zawirowań i zmian partnerów a to wszystko okraszone lekkim humorem i jakąs taką nostalgią.
Książka jest lekka i przyjemna. Bardzo szybko się ją czyta. Polubiłam chyba wszystkich bohaterów, co nie zdarza mi się zbyt często. Najbardziej chyba Marcelego, choć jest to ciężki przypadek. Honorata pomimo swojego wieku, wydaje mi się jakby nadal była nastolatką, taką co nie wie za bardzo czego chce i kogo - do tego te uzależnienia od których nie może się uwolnić. Co jakiś czas miałam takie myśli "kobieto co ty robisz".
Trochę zawiodłam się zakończeniem. Jest w sumie otwarte i niewiele się dowiadujemy o losach bohaterów i jakby czegoś mi tu brakowało Poza tym ksiązka jest bardzo fajna i przyjemna. Super na wieczór przy lampce wina aby się rozluźnić.

Książka "O miłości bez litości" jest słodko - gorzką opowieścią o ludzkich wyborach i marzeniach. Nie zawsze dostajemy to co chcemy. Często gonimy za złudnym szczęściem, nie dostrzegając tego co znajduje się na wyciągnięcie ręki. Strach przed ponownym zranieniem własnych uczuć powoduje, że zamykamy się w szczelnym kokonie, przybierając maskę na potrzeby otoczenia.

Podsumowując:
Zgodnie z zaleceniami zawartymi na recepcie dołączonej do książki mogę stwierdzić, że:
książkę przeczytałam,
zrecenzowałam,
ale nie pośmiałam się.
Jestem ciekawa czy wam uda się zrealizować wszystkie zalecenia z recepty.

O miłości bez litości – miłość jest równie nie przewidywalna co ta powieść . Lekarka o dużym dystansie do siebie i ogromnym poczuciu humoru oraz całkowicie przeciętny dziennikarz z wielkimi marzeniami. Co ich łączy? Oboje chcą odnaleźć zaginionego himalaistę, on szuka go z nadzieją na rewelacyjny artykuł, a ona z nadzieją na odzyskanie dawnej miłości. Tak o to dwójka samotnych osób wyrusza w drogę pełną przygód i dobrego humoru.
Lekka opowieść z sympatycznymi bohaterami, przy której można usiąść, odpocząć i się pośmiać, najlepiej przy lampce wina. Brzmi jak plan na świetny wieczór po męczącym tygodniu, prawda? Mimo, iż w pewnym momencie akcje trochę zaczyna się dłużyć to dzięki dużej ilości dobrych tekstów warto czytać dalej. Więc jak od książki nie wymagacie niczego więcej jak jedynie przyjemnego spędzenia wieczoru to polecam.
Tak jak dużo zabawnych treści tak dużo jest tu wspomnień o alkoholu, a bohaterka momentami wydaje mi się, że zapomina co znaczy pić z umiarem. Alkohol leje się na prawie każdej stronie i szczerze miałam nadzieję, że tych poszukiwań ukochanego nie przypłaci alkoholizmem… Wiadomo wszystko, jest dla ludzi, ale z umiarem.. Tutaj tego umiaru zabrakło.
I chciałabym wiedzieć co było dalej, bo zakończenie niewiele mi wyjaśniło, a ciekawość mnie zjada!

Zabawna historia o zbliżającej się czterdziestki kobiecie, która spotyka na swojej drodze szarego dziennikarza. On ma apetyt na napisanie szokującej książki, ona ma mu w tym pomóc. Sęk w tym, że książka dotyczy jej byłego faceta... Kobieta zamotana z upodobaniem do alkoholu. Doskwiera jej samotność, ale i szczerość to jej mocna strona. Jej teksty potrafią rozbawic🎈 ————————————————
Historię czyta się lekko i przyjemnie. Początek robi robotę, później historia jak dla mnie lekko się rozmywa i brakuje tego czegoś, akcji. Choć takie książki mają służyć przyjemności, relaksowi. W tym przypadku polecam, bo zdecydowana ilość zabawnych tekstów wygrywa. Brakowało mi jedynie zakończenia, wiem, że taki był cel, ale serce mnie boli 😣 co się tak naprawdę wydarzyło? Jak do tego doszło nie wiem? 😁

Hej :) Czy Wy także lubicie komedie obyczajowe? Na moją listę ulubionych trafia dziś ta perełka :)
„O miłości bez litości” – to historia lekarki, w której życie przypadkowo trafia dziennikarz a wraz z nim tajemnicze śledztwo i dawna miłość. Wypracowałam sobie zasadę ( która do tej pory się sprawdza) polegającą na tym, że jeżeli opis książki nie do końca potrafi zaintrygować ale sama książka ma dobrze skonstruowanych bohaterów – to będzie dobra. Ta zasada zgadza się także tutaj. Bohaterowie przede wszystkim nie są przerysowani – to zwykli ludzie i nie da się ich nie polubić. Szczególnie uroczą dziennikarską fajtłapę Maurycego 
Historia jest lekka, zabawna, przyjemna i pełna zwrotów akcji. Kiedy myślisz, że już się wszystko ułożyło, opowieść bez żadnego ostrzeżenia robi ostry skręt. Wciągnęła mnie już od początku a ubawiła od 3 strony !!
Powieść jest debiutem autorki i myślę że to całkiem niezły i udany debiut. Książkę oceniam na 9/10. Ten -1 otrzymuje za zakończenie, które wydaje się być nie dopracowane, cho może w ten sposób autorka zostawia sobie furtkę na kontynuację, którą zresztą bardzo chętnie bym przeczytała :D
Jeżeli lubicie obyczajówki o komediowym zabarwieniu to jest to bardzo dobra pozycja :)

Jakaś ta książka nijaka i nie wiadomo o czym. Główna bohaterka nie wzbudziła we mnie żadnych emocji.

Grafomania w czystej postaci. Okaz tzw. literatura kobiecej najgorszej jakości. Miało być lekko i zabawnie, wyszło topornie, żenująco i bez polotu. Nie polecam nawet wrogom !!!

Jest to ciekawa książka lecz potrzebuje odpowiedzi na wiele pytań.Czy jak ktoś nas skrzywdzi jesteśmy w stanie mu wybaczyć zapomniec?A może uczucie miłości wszystko zmienia?Tego dowiecie sie z ksiażki.

• Polscy autorzy
  • Egzemplarz recenzencki