Droga zimnego serca

Okładka książki Droga zimnego serca
Glen Cook Wydawnictwo: Rebis Cykl: Imperium Grozy (tom 8) fantasy, science fiction
456 str. 7 godz. 36 min.
Kategoria:
fantasy, science fiction
Cykl:
Imperium Grozy (tom 8)
Tytuł oryginału:
A Path to Coldness of Heart
Wydawnictwo:
Rebis
Data wydania:
2015-08-18
Data 1. wyd. pol.:
2015-08-18
Liczba stron:
456
Czas czytania
7 godz. 36 min.
Język:
polski
ISBN:
9788378187066
Tłumacz:
Zbigniew A. Królicki
Tagi:
glen cook fantasy dark fantasy
Średnia ocen

                7,8 7,8 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,8 / 10
77 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
131
111

Na półkach: ,

„Imperium Grozy: Droga zimnego serca.” to ostatni tom cyklu wykreowanego przez Glena Cooka. W związku z tym w niniejszej opinii ocenie, zarówno ostatnią cześć, jak i cały cykl. Warto zauważyć, że omawiana pozycja miała premierę 13 lat po wydaniu poprzedniej książki. Wydaje się, że przez taki długi okres czas Glen Cook, mógł spokojnie przemyśleć i rozplanować zakończenie całego cyklu.

Ostatnia część cyklu ostatecznie oceniam na bardzo dobrą (8/10), gdy miałem za sobą ¾ zawartości myślałem nawet o wystawieniu oceny 9/10 (rewelacja), niestety sposób zakończenia książki nie przypadł mi do gustu… Na sam koniec omawianej pozycji mamy pewne starcie, po zakończeniu, którego książka nagle się kończy, a wiele wątków zostaje nierozstrzygniętych. Nie ma problemu z tym, że nie ukazano tego, jak dalej potoczyły się losy przedstawionego świata. Szczerze mówiąc, nie za bardzo mnie interesuje, jak się potoczyły losy Gwiezdnego Jeźdźca i czy z czasem znowu zaczął robić zamieszanie. Boli mnie raczej to, że nie wiem, jak potoczyły losy takich postaci Ssu-ma Shih-ka’i, Michael Trebilcock, Cesarzowej Mgły itp.…

Czytając omawianą książkę miałem trochę wrażenie, że czytam komiks o „Avengers” lub oglądam ostatni film o wspomnianej grupie. Skąd takie skojarzenie? W omawianej pozycji mamy bowiem swego rodzaju zebranie najważniejszy postaci cyklu w jednym miejsc. Dokładnie jak to ma miejsce w historiach o „Mścicielach”. Dziwnie może to zabrzmi, ale odnoszę wrażenie, że Glena Cooka mocno zainspirowało kino superbohaterskie, a dokładniej ostatni film pierwszej fazy MCU, czyli „The Avengers”.

Mam wrażenie, że omawianą pozycje czytało mi się tak dobrze, ponieważ polubiłem postacie wykreowane przez Glena Cooka i byłem ciekawy jak się skończą ich przygody. Obiektywnie, patrząc historia nie jest jakaś powalająca, pod tym względem uważam, że 3 poprzednie tomy wypadają lepiej.

Kończąc już o samej książce. Mnie zakończenie trochę rozczarowało, jednak to nie znaczy, że książka jest jakaś słaba, o to, to nie… Jeśli ktoś czytał poprzednie części cyklu i również polubił przedstawione postacie to, serdecznie polecam sięgnąć po omawianą pozycje. W książce znajdziemy motywy kryminalne, polityczne, obyczajowe. Myślę, że osoba, która nie czytała poprzednich części powinna również miło spędzić czas, zapoznając się z niniejszym dziełem.

Jeśli chodzi o sam cykl, to uważam, że jego największym plusem są bohaterowie. Moimi ulubionym postaciami są: Ssu-ma Shih-ka’i, Varthlokkur, Michael Trebilcock, Cesarzowa Mgła, Walther i Bragi Ragnarson.

Jeśli chodzi o przedstawiony świat, w którym toczy się akcja, to wydaje się on ciekawy, chodzi Glen Cook nie poświęca mu zbyt wiele uwagi. Większość akcji toczy się w Kevelin, Imperium Grozy i Hamad al Nakir, jednak wspomniane krainy, mocno się od siebie różnią, przez co nie czujemy monotonii.

Jeśli chodzi o głównego złoczyńce, z którym bohaterowie podejmują ostateczne starcie w ostatnim tomie cyklu, to powiem tak, nie jest to dla mnie mega intrygująca postać, ale również nie mam z nią takich problemów, jakie miałem z Melkorem w „Simalirionie”.

Podsumowując ostatecznie swoją opinię, powiem, że cały cykl „Imperium Grozy” mimo niezbyt dobrego początku dostanie ode mnie ocenę 8/10.

„Imperium Grozy: Droga zimnego serca.” to ostatni tom cyklu wykreowanego przez Glena Cooka. W związku z tym w niniejszej opinii ocenie, zarówno ostatnią cześć, jak i cały cykl. Warto zauważyć, że omawiana pozycja miała premierę 13 lat po wydaniu poprzedniej książki. Wydaje się, że przez taki długi okres czas Glen Cook, mógł spokojnie przemyśleć i rozplanować zakończenie...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    234
  • Przeczytane
    122
  • Posiadam
    97
  • Fantasy
    13
  • Chcę w prezencie
    7
  • Ulubione
    7
  • Teraz czytam
    6
  • Glen Cook
    4
  • Do kupienia
    3
  • Fantastyka
    3

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Droga zimnego serca


Podobne książki

Przeczytaj także