Solomon Kane. Okrutne przygody

Robert E. Howard Wydawnictwo: Rebis Cykl: Biblioteka dzieł ilustrowanych Roberta E. Howarda (tom 5) fantastyka, fantasy, science fiction
The savage tales of Solomon Kane
Tomasz Nowak
Rebis
Solomon Kane
The savage tales of Solomon Kane
Biblioteka dzieł ilustrowanych Roberta E. Howarda (tom 5)
fantastyka, fantasy, science fiction
Tomasz Nowak
Solomon Kane

Książka ta czyli zbiór opowiadań o Solomonie Kane to dla mnie przykład fantastyki bez fantastyki. Niestety niektórych opowiadań Howard nie dokończył (lub rękopisy zaginęły) przez co mają luki fabularne lub urywają się nagle. Według mnie najtrudniejsza w odbiorze z trójki Conan, Kull, Solomon.

Zbiór wszystkich opowieści i wierszy Howarda rysunki Gary Giannini.Purytanin Solomon Kane który walczy w obronie słabszych.Mamy tu mnóstwo przygody, walki szermierczej ,kompresji historii tzn.mieszanki różnych kultur np.Sumerów czy plemion afrykańskich ,elementy grozy ,walka z wampirami czy nawet z duchem. Opowieści pisane dawno temu dlatego trzeba się trochę przyzwyczaić...

Dziś uznana,.była by za rasizm.Ale mi się podobała,dużo tu akcji.Pan Kane,to dziel;ny wojownik.
Strzela,walczy mieczem.
Pokonuję potwory.Taka książka,to super.I ma fajny styl.

Surowy ale epicki styl, bohater przestarzały, niby płaski, ale jednak robi wrażenie. Czytałem z wypiekami an twarze, koniec przyszedł na mnie zbyt szybko i boleśnie niczym ostrze miecza. 7,5

Odyseja pewnego paladyna

W zamierzchłym 1991 roku, dostałem w prezencie dwie powieści, od których zacząłem czytanie fantastyki. Pierwsza to „Wyprawa” Tolkiena (znana bardziej jako „Drużyna Pierścienia”), druga to „Conan”, pierwszy tom tzw. „czarnej serii” wydawnictwa PIK (kontynuowanej po pewnym czasie przez Amber). Przeczytałem potem jeszcze kilka tomów tej serii, zawsze...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dziadek Wiedźmina:)
Pełna patosu, dostojnego klimatu powieść o przygodach prawego obrońcy prawdy, cnoty i sprawiedliwości.
Pełne magii opowiadania i nie tylko - polecam:)

“Solomon Kane” to dobry, chociaż niestety nierówny, zbiór opowiadań. Znajdziemy tutaj perełki (są to głównie utwory mające miejsce w afrykańskiej dżungli), które każdy wielbiciel fantastyki powinien przeczytać, ale też pozycje zdecydowanie słabsze. Niemniej lektura przygód posępnego purytanina sprawiła mi wiele radości, dlatego też jestem w stanie polecić ją z czystym...

Zielonego pojęcia nie mam, czego spodziewałam się po tej książce. Cóż, wychodzi na to, że zupełnie nie tego, co w niej przeczytałam.
Wybrałam ją jako "lżejszą, przyjemną" przerwę od "Niedokończonych opowieści" Tolkiena, ale jej lektura przysporzyła mi takich katuszy, że marzyłam wyłącznie o końcu, który do ostatniej strony zdawał się być nieuchwytny.
W nocie wstępnej wielu...

Książka powoli się rozkręca i pierwsze opowiadania są dużo gorsze niż końcowe.

Nie wiem, co mam myśleć o Solomonie Kane'ie. Książka zdecydowanie jest pięknie wydana - wszystkie ilustracje to małe dzieła sztuki. Jednakże Howard, jako dziecko swoich czasów, przedstawił nam postać do bólu jednowymiarową. Zapewne, gdyby miał więcej czasu, opisałby również przeszłość purytanina, która na pewno byłaby ciekawsza. A tak dostajemy przygody, głównie na Czarnym...

• Fantastyka
  • Fantasy