Obietnica krwi

Brian McClellan Cykl: Trylogia Magów Prochowych (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction 676 str.
Promise of Blood

Fabryka Słów
fantastyka, fantasy, science fiction
magia magowie czary

Porównaj ceny i

Bardzo ciekawa koncepcja świata. Magowie prochowi uzależniający się od prochu. Do tego wciągająca i bardzo dynamiczna historia.
Wszystko to sprawia, że książkę czyta się bardzo dobrze i ciężko się od niej oderwać. Jak to dobrze, że są kolejne tomy... :)

Nie najgorsza,przyjemna w miarę lektura. Coś jednak brakowało... Po opiniach może ciut inaczej się do niej nastawiłem i spodziewałem się czegoś odrobinę więcej...i czytając takie malutkie wrażenie, że to już chyba gdzieś było, to już gdzieś chyba widziałem, to już chyba gdzieś czytałem... Ale i tak solidna szósteczka, zasłużona. Ciekawy pomysł i jako całość '' zjadliwe''...

Ciekawa pozycja, ciekawe postaci. Nietuzinkowy pomysł poprowadzenia i stworzenia świata. Jestem ciekaw rozwoju sytuacji w kolejnych częściach, które już na mnie czekają.

Bardzo przyjemna lektura. Już zaczynam czytać drugą część 📕

Bardzo dobrze opowiedziana przygodowa fantastyka, którą chyba możnaby określić mianem gunpowder-punku.
Fabuła biegnie na złamanie karku pozwalając czytelnikowi na obserwowanie wydarzeń z perspektywy trzech niezależnych bohaterów.

Muszę jednak przyznać, że po lekturze odczuwałem wielki niedosyt. Przygodę zaczynamy jak u Hitchcocka - od trzęsienia ziemi, który w tym wypadku...

Czytać. Albo pokochacie, albo porzucicie po paru rozdziałach. Myśle, ze to literatura która szybko odsiewa tych, którzy nie lubią zapachu prochu.

Bardzo rozrywkowa fantastyka, którą czyta się szybko i z przyjemnością. Sympatyczni bohaterowie, którzy szczęśliwie mają więcej niż ‘naście lat’;), fajny pomysł na połącznie magii i prochu, wartka akcja, szczypta humoru, czyli jest wszystko czego potrzeba żeby miło spędzić czas przy lekturze. Polecam i zabieram się za dalsze części.

Miałem przyjemność przeczytać tę książkę w originale, po angielsku.
Od pierwszych stron bardzo pozytywnie zaskoczył mnie stworzony przez autora świat, który jest bardzo różnorodny i ma swoje tajemnice. Wyjaśnianie jego tajemnic idzie etapami, nie jesteśmy zarzuceni toną informacji na raz.
Bohaterowie nie są mocarzami, potrafiącymi swoją magią rozbić każdego przeciwnika,...

Książka lekka i przyjemna. Język prosty niezbyt wymagający, bez zbędnej nonszalancji. Przyjemnie się ją czytało. Prawdopodobnie jedna z lepszych lektur jeśli chodzi o początek z fantastyką, bądź przesyt książek ciężkich w czytaniu. Ogólnie lekka, przyjemna z wartką akcją i drobnymi opisami nakreślającymi sytuację.

Pomimo że "Obietnica Krwi" to debiut autora, którego nigdy wcześniej nie czytałem, to jednak nie da się ukryć, iż oczekiwałem czegoś więcej. Ogólny zarys fabuły jest znakomity. Uwagę przyciąga też oryginalny pomysł oparcia magii na prochu. Z wielkim zadowoleniem przyjąłem wreszcie informację, że głównymi bohaterami książki staną się prywatny detektyw, królobójca i jego...

Dyskusje

1 300