Obietnica krwi

Brian McClellan Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Trylogia Magów Prochowych (tom 1) Seria: Fantastyczna Fabryka fantastyka, fantasy, science fiction
Promise of Blood
Data 1. wydania:
2013-04-16
Dominika Repeczko, Maciej Nowak – Kreyer
Fabryka Słów
magia magowie czary
Promise of Blood
Trylogia Magów Prochowych (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Dominika Repeczko, Maciej Nowak – Kreyer
Fantastyczna Fabryka
magia magowie czary

Po raz pierwszy przeczytałem ją parę lat temu - zachwyciłem się... i nie zabrałem się za drugi tom... Żałuję! Świetna historia musiała na mnie poczekać jeszcze kilka lat! Ale warto było przeczytać jeszcze raz "Obietnicę krwi".
Wartka akcja, ciekawa koncepcja magii, dynamiczne postacie i wciągająca fabuła nie pozwalają oderwać się i odłożyć książki na bok.

Zaczyna się od wartkiej akcji i to szybkie tempo jest utrzymywane praktycznie przez cały czas. W międzyczasie autor odkrywa nam kolejne karty, dzięki którym poznajemy historię dziewięciu królestw. Książkę na tle innych fantasy wyróżnia osadzenie akcji nie w średniowieczu gdzie głównym orężem są miecze, a w czasach gdzie powszechna jest już broń palna. Pozwoliło to autorowi...

Bardzo ciekawa książka fantasy. Tak jak w filmach Hitchcock'a książka zaczyna się od trzęsienia ziemi, potem zaś napięcie nieprzerwanie rośnie.

Ciekawa historia, charyzmatyczne postaci no i co najważniejsze nowy niespotykany system magiczny :) Do tego wszystkiego fabuła, która nawet na moment nie zwalnia i owiana jest nutką tajemniczości.

Sama powieść jest też w...

Dobra książka Adamat najlepszy, Tamas ok, rozdziały Taniel czasem nużyły, Nila za mało jej było by ocenić

Bardzo dobra fantastyka. Na miarę Sandersona, system magiczny wydaje się wręcz zainspirowany "Z mgły zrodzonym".
Czytanie "Obietnic krwi" było niesamowitą rozrywką, zdecydowanie sięgnę po następny tom. Bohaterowie z krwi i kości, dużo zwrotów akcji i ciekawe połączenie fantastyki z obrazem czasów Napoleona.
Zdecydowanie polecam!

Dawno nie czytałam tak pasjonującej przygody, jest to po książkach Sandersona i Bretta najlepsza historia o magii. Prawe 700 stron, ale ani jedna nie przegadania i nie marnowana. Nietuzinkowa opowieść, bez powtarzanych sztampowo elementów. Oczywiście sięgnę po kolejne części bo już nie mogę się doczekać co dalej. POLECAM!

Ostatnio miałem kontakt z tak fantastycznie napisanym cyklem fantasy czytając cykl demoniczny Petera V. Bretta

Ocena: mocne 8/10

Bardzo ciekawa koncepcja świata. Magowie prochowi uzależniający się od prochu. Do tego wciągająca i bardzo dynamiczna historia.
Wszystko to sprawia, że książkę czyta się bardzo dobrze i ciężko się od niej oderwać. Jak to dobrze, że są kolejne tomy... :)

Nie najgorsza,przyjemna w miarę lektura. Coś jednak brakowało... Po opiniach może ciut inaczej się do niej nastawiłem i spodziewałem się czegoś odrobinę więcej...i czytając takie malutkie wrażenie, że to już chyba gdzieś było, to już gdzieś chyba widziałem, to już chyba gdzieś czytałem... Ale i tak solidna szósteczka, zasłużona. Ciekawy pomysł i jako całość '' zjadliwe''...

Ciekawa pozycja, ciekawe postaci. Nietuzinkowy pomysł poprowadzenia i stworzenia świata. Jestem ciekaw rozwoju sytuacji w kolejnych częściach, które już na mnie czekają.

Dyskusje

1 335