Imperium nieznające porażki

Glen Cook Wydawnictwo: Rebis Cykl: Imperium Grozy (tom 6-7) fantastyka, fantasy, science fiction
An Empire Unacquainted with Defeat
Robert Bartołd, Tomasz Chwałek
Rebis
An Empire Unacquainted with Defeat
Imperium Grozy (tom 6-7)
fantastyka, fantasy, science fiction
Robert Bartołd, Tomasz Chwałek

Niestety książka mnie nie ujęła. Zbyt wiele powtórzeń. Drażni mnie gdy czytam rozdział i jestem pewien że już wcześniej go czytałem... i to słowo w słowo. Uwielbiam Cooka ale Imperium do mnie nie trafiło. Poprzednie części były lepsze.

Król Bragi Ragnarson rządzi, wydaje się "spokojnym" Kavelinem, Szyderca nie żyje, a Haroun, no cóż, wydaje się, że też. Na Wschodzie od Imperium Grozy rodzi się wielkie zło, a jego pionkiem staje się syn Szydercy - Ethrian. Mgła snuje intrygi w celu ponownego dostania się na tron Shinshanu, a Księstwo Szarego Płaskowyżu snuje swoje spiski.

Kavelin czekają ciężkie czasy....

"Dojrzewa wschodni wiatr" czyta się dosyć trudno z powodu tłumaczenia - dlaczego na przykład Zgromadzenie przetłumaczono jako Stwór, trudno mi to stwierdzić.. Ale ponieważ w "Nadciąga zły los" część fabuły się zazębia, więc nagle jasne stają się wcześniej problematyczne miejsca, najlepiej podczas lektury wracać do poprzedniej części i śledzić je obie równolegle.

W...

Chyba najlepsza część Imperium Grozy, a przynajmniej na pewno tak samo dobra jak tom I - Okrutny Wiatr.
Wszystko nabiera wielkiego tempa, pełno intrygi i knowań. Każdy udaje wspaniałego, a tak na prawdę patrzy tylko na siebie.
Bohaterowie nie są prostolinijni i sami przeżywają rozterki wewnętrzne i zastanawiają się czy aby na pewno dobrze robią.

Glen Cook stworzył świetny...

Po przeczytaniu całego cyklu "Kroniki Imperium Grozy" powiem jedno... GENIALNE! :]

Niestety książka już się skończyła. Podobno miała być kolejna część Imperium, ale... na razie ani widu, ani słychu. A przydałaby się, ponieważ historia kończy się w takim momencie, że to aż prosi się o kontynuację. Oczywiście jest Bragi (jedyny, który pozostał ze "wspaniałej trójcy"), jest mnóstwo intryg, spisków, knowań - tak, to zdecydowanie coś dla mnie. W tej książce na...

Oba tomy starego cyklu należą zdecydowanie do najgorszych z dokonać Cooka, lecz dobre opowiadania podnoszą ocenę i ostateczną notę o Imperium Grozy, cyklu jak się okazało słusznie pomijanego przez wydawnictwa i czytelników.

Nie będę oceniał jako pojedynczej książki lecz jako całość serii. Dobre, smaczne, ale niestety nie umywa się do "Czarnej Kompanii". Mniej akcji, więcej intrygi przez co czasami nudziłem się podczas lektury, jakby nie patrzeć, tych opasłych tomiszczy. Wielka szkoda, że cykl nigdy nie został ukończony ponieważ czuję spory niedosyt po skończeniu 3 tomu. Efekt końcowy psują...

1925

Kolejny i jak na razie chyba ostatni tom serii Imperium Grozy w wydaniu zbiorczym, na pierwszych tomach było informacja, że polskie wydanie, wzbogaci się o czwarty tom, którym miał zawierać wydany po opracowaniu oryginalnej anglojęzycznej wersji zbiorczej, ostatni tom serii oraz kilka opowiadań. Chyba się z tego pomysłu wycofano bo info o wydaniu czterotomowym z 3 tomu...

Dyskusje

• Fantasy
  • Fantastyka
  • Chcę w prezencie
  • Glen Cook
  • 2013
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Imperium nieznające porażki