Dom przestępców

kryminał, sensacja, thriller
83-7075-350-7
Anna Polak
kryminał Charles Hayward

Klasyczny kryminał Agathy Christie. W 2019 roku wypuszczono film "Na noże" (ang. Knives Out). Ten film to nie była ekranizacja "Domu zbrodni", ale scenarzyści czerpali garściami z książki Christi.
Powieść ta (oraz film) przedstawia bogatego dziadka posiadającego wielki dom. Razem z nim żyją jego dzieci oraz wnukowie. Wszyscy mają powody do zabicia dziadka i ten ginie. Mamy...

Gdy zostaje zamordowany grecki milioner Arystoteles Leonides, policja natychmiast rozpoczyna śledztwo. Bezpośrednio zainteresowany odkryciem sprawcy jest też Charles, syn zastepcy komisarza, zaręczony z Sophie, wnuczką Leonidesa.

Podejrzenie pada na Brende, młodą wdowe, ale czy to ona jest sprawcą? Każdy członek rodziny jest oryginalną postacią, nie wylączjąc dzieci...

Nie wiem jak to się stało, że mnie który mieni się ,,prawdopodobnie największym fanem Agathy Christie w promieniu kilku mil" gdzieś przez te lata umknęła powieść, którą sama autorka uważała za swoją ulubioną.
,,Dom zbrodni" jest w dużym skrócie kwintesencją tego w czym królowa jest najlepsza - intryga, morderstwo,fałszywe tropy,ludzkie historie i zaskakujący finał.
Jest to...

Fajna książka mimo że chcąc zobaczyć ile ma stron przeczytałam kto zabił, ale i tak miło się czytało :D

Świetny kryminał! Doskonale przedstawione postaci - między innymi krystaliczny Charles i Sofie, szalone dzieci, poczciwa niania i dobra ciocia. Każdy może być podejrzanym. Zakończenie godne mistrzyni suspensu. - :) Polecam z całego serca!

Świetna książka. Bardzo przyjemnie mi się ją czytało i możliwe, że jeszcze kiedyś po nią sięgnę jak po inne powieści Agathy Christie. Polecam.

Tylko jedno zdanie... Uwielbiam dreszczyk emocji, którym karmi mnie Pani Agatha!

Radość z czytania została zepsuta przez okładkę. :( Przez nią niestety zbyt szybko ogarnęłam kto był mordercą.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ciekawa książka. Z początku nie domyślałam się kto może być zabójcą jednak po jakimś czasie zorientowałam się kto nim jest. Akcja toczy się szybko więc nie ma czasu na nudę. Postacie są ciekawe, najbardziej Josephine i Clemency. Ogólnie cała rodzinka jest urwana jakby z kosmu, każdy żyje swoim życiem i na własny sposób. Małą Josephine od razu wyobraziłam sobie jako...

Bawiłam się dobrze - taki lekki kryminał na jeden wieczór. Polecam!

3 717
    1 451