Inicjały zbrodni

Sophie Hannah Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Cykl: Nowe sprawy Herkulesa Poirota (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
The Monogram Murders
Łukasz Małecki
Wydawnictwo Literackie
Agatha Christie Hercules Poirot Londyn lata 20 mordestwo zbrodnia
The Monogram Murders
Nowe sprawy Herkulesa Poirota (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
Łukasz Małecki
Agatha Christie Hercules Poirot Londyn lata 20 mordestwo zbrodnia

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Mało podobny sobowtór słynnego detektywa

29 Link do recenzji

Na półkach: , , , ,

Uh uh uh...
Co tutaj powiedzieć?
No nie.Po prostu nie. Nie tym razem.
Tak jak oczarowała mnie ,,Zagadka trzech czwartych" tak ta powieść niestety rozczarowała.

Krótko plusy i minusy powieści i krótkie podsumowanie
PLUSY:
* cholernie ale to cholernie wciągająca. W jeden dzień przeczytałem 200 stron. Pochłania się wręcz ją w całości
* Rewelacyjne budowanie napięcia
* T e n ...

„Wskrzeszanie” Poirot`a w wykonaniu Sophie Hannah okazało się dla mnie wielką klapą. Ta książka nie broni się ani jako odrębny byt, ani jako naśladownictwo Agaty Christie. Rodzina A. Christie wpadła na pomysł, jak na zmarłej prawie 40 lat temu pisarce zarobić jeszcze więcej. Pod znakiem firmowym Agaty Christie, za pełną akceptacją rodziny pisarki, wydano tandetną...

Jest to pierwsza z trzech książek spod pióra Sophie Hannah . Historia mnie urzekła. Lubię takie klimaty:)

No nie ... to nie jest Cbristie ... tak straaaasznie się dłużyło czytanie tego. Poirot niezwykle irytujący w tym wydaniu ... zalecałabym tej autorce stworzenie własnych bohaterów, a nie "mordowanie" klasyków.

Czytało się o wiele lepiej od części trzeciej, choć wcale się tego nie spodziewałam. Historia ciekawa i widać poczucie humoru. Poirot, u Hannah, jednak rozgadany do granic możliwości, a wyjaśnienie zagadki mocno naciągane i rozwleczone.

“Inicjały zbrodni” jako powrót Poirota spisują się średnio. Nie jest to coś, co na nowo ukaże nam detektywa w blasku i czym fani Poirota będą zachwyceni. Jeśli natomiast książka ukazałaby się jako powieść, nazwijmy to samodzielna, taka, która nie ma zaplecza marketingowego pod egidą Christie, mogłaby wypaść ciut lepiej.

Eh... nie za łatwo jest mi ocenić sprawiedliwie tą książkę. Z jednej strony zapowiadała się na prawdę dobrze- już na pierwszych stronach czuło się intrygę, tajemnicę, a także fajny klimat dawnego Londynu, ale od pewnego momentu wszystko zaczęło mi się dłużyć. Myślę, że wynika to z faktu, że to całe poszukiwanie mordercy opierało się na łączeniu w logiczną całość drobiazgów...

Ciekawa próba ożywienia znanej postaci literackiej. Sama intryga dość udana, choć moim zdaniem kompletnie nie w stylu Agaty Christie (bardziej już pasowały by mi jako pomysł zaczerpnięty z dzieł Artura Conan Doyla). Sam słynny detektyw jak dla mnie nie jest tą samą postacią co oryginał. Spostrzegawczy, ekscentryczny i pedantyczny (w oryginale) stał się po prostu upierdliwy...

Nieco zbyt wymyślna próba wskrzeszenia Herkulesa Poirot. Ale i tak dobrze się to czyta.

Wyraźnie można odczuć, że jest to książka innej pisarki, która zyskuje na wartości, gdy traktuje się ją w oderwaniu od twórczości Agathy Christie. Poirot nie jest już taką postacią, co wcześniej. Wydaje się być zbyt srogi, zbyt przemądrzały, niż ten, którego wcześniej poznałam. Podobnie jest z Catchpoolem. Domyślam się, że miał zastępować w tym przypadku Hastingsa, tylko o...

Dyskusje

• Kryminały