Proroctwo wygnanych magów

The Double-edged Sword
fantastyka, fantasy, science fiction
978-83-241-3945-3
proroctwo magia

Oj ciężko mi się czytało chyba wyrosła z tego

Przyjemna historia i bardzo lekko się czyta. Trochę za dziecinna.

Typowe Urban Fantasy: świat realny przenika się z światem nie mniej realnym ale pełnym magii etc., nadciąga widmo końca świata, tylko nastolatki z mlekiem pod nosem mogą go ocalić, tajemnica, syf z przeszłości, bla, bla, bla, no i Londyn. Sztampowo.

Nie rozumiem dlaczego gatunek mający spory potencjał zawsze sprowadzony jest do parteru w ten sam sposób.

Czytało się nie...

Na początku historia niezbyt mnie wciągnęła, ale później było już coraz ciekawiej i zakończenie miło mnie zaskoczyło. Jak dla mnie sam pomysł super, ale wykonanie już trochę gorsze, może dlatego książka nie zyskała aż takiej popularności - mogłaby być mniej dziecinna, szczególnie dialogi między chłopakami czy Rycerzami. Trochę szkoda, że nie przetłumaczono następnych tomów;...

Wciągająca. Szkoda, że nie ma kontynuacji w języku polskim. :/

„Proroctwo Wygnanych Magów” to niezwykle wciągająca, ciekawa książka. Pod czas lektury nie nudzimy się nawet przez chwilę.
To nieustająca przygoda, z mnóstwem intryg i tajemnic, które tylko czekają na odkrycie.
Plusem tej powieści jest także całkowity brak wątku romansowego,moim zdaniem,taki wątek tylko popsułby ogólny wydźwięk całości.
Całość powinna zadowolić także...

To bardzo ciekawa książka. Na początku trochę nie jasna, ale potem wciąga. W tej książce pozostaje jednak wiele nie rozwiązany spraw i czekam na ich rozwiązanie. Polecam serdecznie !

fantastyczna przygodówka, coś na rozluźnienie, wyjście z siebie na chwile, poza swój normalny świat, wejście w fantazje. Kupiłam ją jak zwykle, żeby mieć, co robić w pociągu, a jak wysiadłam z pociągu to chciałam wsiąść z powrotem. Zakończenie jest otwarte, ale to albo znaczy, że jest dalszy ciąg, albo sami możemy sobie dorobić zakończenie... :) wolałabym, żeby była...

Początek książki był na dużo niższym poziomie niż koniec powieści. Zakręcona, dobra fantastyka, można powiedzieć: zwykła książka jakich jest wiele. Warto przebrnąć przez część Gdzieświat, ponieważ druga część powieści, czyli Nigdzieświat jest zaręczam - dużo lepsza. Kończy się także z lekka zagadkowo, można sobie to i owo dopowiedzieć, w sumie to może nawet lepiej.

Wg mojej skromnej opinii - straszna.
Po pierwsze: nuda. Książka jest tak nudna, że gdybym nie miał przed sobą dwunastu godzin podróży, to bym ją od razu odłożył, ale z nadmiaru czasu dobiłem do ok. 260 strony i wysiadłem z autokaru. Zostało mi ok. 30 stron do końca i nie zdecydowałem się poznać zakończenia.

Po drugie: naiwność. Dialogi pomiędzy przyjaciółmi są tak naiwne i...

Dyskusje

• Fantastyka