Głód dotyku

Okładka książki Głód dotyku
Kathleen Duey Wydawnictwo: Akapit Press Cykl: Wskrzeszenie Magii (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Wskrzeszenie Magii (tom 1)
Skin Hunger
Akapit Press
2009-01-01
2009-01-01
Emilia Kiereś
magia literatura młodzieżowa

Okładka książki Zombies vs. Unicorns Holly Black, Libba Bray, Meg Cabot, Cassandra Clare, Kathleen Duey, Maureen Johnson, Margo Lanagan, Justine Larbalestier, Garth Nix, Naomi Novik, Diana Peterfreund, Carrie Ryan, Scott Westerfeld
Ocena 6,5
Zombies vs. Un... Holly Black, Libba ...

więcej Więcej

Bardzo dobra. Nie zaczynaj czytac jesli chcesz poznac zakonczenie bo on nigdy nie powstalo.

Dziwna i okropnie nudna historia aspirująca do miana wielkiej opowieści o człowieku i jego potrzebie współistnienia w grupie. mimo zażartej walki nie udało mi się doczytać do końca.

zafascynowała mnie - połknęłam
natychmiast sięgnęłam po kolejną część.
POLECAM

Nawet ciekawa książka ale pozostawia więcej pytań niż odpowiedzi. Częste przeskakiwanie pomiędzy głównymi bohaterami było czasami mylące.

Ksiązka warta przeczytania choćby dlatego, że jest niesztampowa i odświeżająca. Natomiast ma ogromną wadę - brak trzeceigo, zamykającego tomu.

Mimo to, warto za nią chwycić żeby dla odmiany zagłębić się w Świat, gdzie szkoła i nauka magii jest czystym okrucieństwem i powaznie nas zaniepokoi.

Zanim właściwa opinia o książce, czuję się w obowiązku ostrzec potencjalnych czytelników: to jest pierwsza część cyklu pomyślanego jako trylogia, ale trzeci tom się nie ukazał i nie wiadomo, czy kiedykolwiek będzie. Więc, tak po prawdzie, trochę nie warto sięgać po ten cykl, bo tomy są ściśle ze sobą powiązane (jestem przy końcówce drugiego) i zdecydowanie brakuje...

Jedna z najciekawszych powieści fantasy, które ostatnio czytałam. Niestety, Akapit nie ma w planach wydania trzeciego tomu :-(

Po przeczytaniu mam mieszane uczucia. Z jednej strony nie jest to pozycja przeciętna i sztampowa, ma swój specyficzny, ponury klimat, wiele niedopowiedzeń i tajemnic, ale z drugiej strony często naprawdę zmuszałam się od czytania.
Autorka mało wyjaśnia, a ciągłe przełączanie się między dwoma głównymi wątkami było denerwujące (w innych książkach mi to nie przeszkadza, tu po...

Wypożyczając "Głód Dotyku" spodziewałam się czegoś zupełnie innego. Szczególnie mylna jest okładka. Lubię niespodzianki, jednak sama nie wiem, czy była ona miła. Ogólnie raczej mało jest tu akcji. Dopiero pod koniec książki zaczęło się coś dziać. Ponura atmosfera stworzyła fajny klimat, ale nie wpływa pozytywnie na odbiorcę. Zdecydowanie jest to pozycja dla młodszych...

,,Nie oceniaj książki po okładce" - powinno być moim mottem życiowym!!!

Przeczytałam opis, kilka recenzji, ,,zajarałam" się okładką (okładka drugiego tomu też jest super) i jeszcze ten super tytuł! Po prostu ideał!

Nic bardziej mylnego! Akcja ciągnie się jak flaki z olejem, okropny pomysł z przeskakiwanie miedzy jednym bohaterem, a drugim!

Najgorsze było to że...

• Fantasy