Brzydcy

Scott Westerfeld Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Brzydcy (tom 1) literatura młodzieżowa
Uglies
Brzydcy (tom 1)
literatura młodzieżowa
Paulina Braiter-Ziemkiewicz
Scott Westerfeld antyutopia literatura młodzieżowa

Mam mieszane uczucia co do tej powieści. Pomysł na fabułę był niezwykle trafny. Wpasowywał się w klimat dystopii i antyutopii i w całej tej otoczce zdawał się być niezwykle oryginalny. Dodatkowo realizacja też nie była najgorsza, przebrnęłam przez pierwszy tom bardzo szybko.
Jednak czegoś mi w niej brakowało... Nie umiem do końca określić czego, czy to postaci nie były...

Ależ,to było super.Ja ,jestem pod wrażeniem.Super,super,super.
Śliczni,brzydcy.Latające deski,wysokie wieżowce miasta.
Ideał,nie powieść.A jak się kończy.
Trafiłem,na arcydzieło.

Patrzę w lustro i widzę dziewczynę z niedoskonałościami - tu za dużo brzuszka, tam jakieś przebarwienia, na twarzy wyskoczy pryszcz, włosy prostują się, gdy chcę kręcone, jestem strasznie blada. Chcę być Śliczna! A co jeśli istnieje świat, w którym naprawdę mogę taka być? Wraz z milionami innych osób?
więcej już niedługo na... http://wyrwane-z-wyobrazni.blogspot.com

Pierwsza i najciekawsza część trylogii dla młodzieży. Dziewczyna marzy, jak każda z nas, być piękną i bogatą. I dąży do celu - nie zawsze zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami. Czy jej to wychodzi na zdrowie? A o tym w kolejnej części.

Niesamowita fabuła, super sposób pisania

Na półkach: , , , , , , , ,

Książkę przeczytałam kolejny raz dla przypomnienia, bo w końcu udało mi się dostać w bibliotece "Nieważkich" 4 część tego cyklu. Inaczej bym do niej nie wróciła. Odebrałam jej jeden punkt, gdyż oceniam ja przez pryzmat innych przeczytanych książek fantastycznych dla młodzieży. Jeżeli ktoś nie lubi młodzieżówki, to będzie zawiedziony "naiwnością" w tej książce przeznaczoną...

Cóż, nie zachwyciła mnie ta książka. Jest schematyczna i przewidywalna. To już naprawdę wszystko było! Pierwsze co mi przychodzi na myśl, to o wiele lepiej napisane „Delirium”, ale to nie jedyna pozycja, w której można się doszukać podobieństw do „Brzydkich”.
Bohaterowie byli szablonowi, niczym nie zaciekawiali, ich marnie zarysowane charaktery były płaskie. Do tego ubogi...

Ratunku!

Okładka, tytuł... niezachęcające. Ale!!! Dziękuję Ci, jedna niezapomniana lekcjo angielskiego, na której po raz pierwszy spotkałam się z tą książką. BO BYŁO WARTO!!!

Ludzkość, nasz gatunek cudem przetrwał jedną wielką katastrofę, w której ropa naftowa atakowana przez zarazę wraz z zetknięciem z tlenem ulegała spaleniu. Teraz trzeba nie dopuścić, by zniszczenia ziemi się...

Po raz kolejny naprawdę świetnie bawiłam się przy tej książce! Ciężko się oderwać.

Dyskusje

1 132