Australia. Gdzie kwiaty rodzą się z ognia

2011-01-01
australia podróże

więcej Więcej

" Australia, gdzie kwiaty rodzą się z ognia" Marek Tomalik
Każdy z nas ma takie upatrzone miejce na Ziemi, ktore chciałby zobaczyć. Podjechać w podróż marzeń.  Moim jest Australia.
Marek jako podróżnik, odkrywca i naukowiec ukazuje Australię z trochę innej perespektywy niż widziałby ją ciekawy świata i nowych miejc turysta.
W książce jest dużo pięknych zdjęć,  wiele...

Genialna książka , to podróż po wspaniałym kontynencie pełnym nagi , przepięknych widoków i wierzeń .
Zaiste książka warta grzechu ...

Interesująca relacja o pełnej przygód podróży w głąb australijskiego buszu, najciekawsze są fragmenty o Aborygenach.

Ciekawe historie i pasja autora do Australii.

Mnie zachwyciła, przeniosła mnie w ten inny świat, zamarzyła mi się wyprawa z Tomalikiem, organizatorem festiwalu "Trzy Żywioły", który uwielbiałam zanim stał się komercyjny :) W zeszłym roku byłam w Melbourne, żałuję, że nie przeczytałam tej książki wcześniej. Fascynujące miejsca i ludzie, świat aborygenów taki zamknięty dla nas, który zniszczyliśmy. Wzruszyła mnie...

1970

W związku z ostatnimi wydarzeniami w Australii,sięgnęłam odruchowo po tą książkę - lubię podróżnicze,choć pewnie nigdy osobiście tam nie będę..😉To poczytać tym bardziej o Australii warto.😁
Ciekawa,pozbawiona "lukru". Autor w dość wyrazisty sposób wszystko wokół opisuje plus zdjęcia.
Podobała mi się.

Australia jakoś nigdy nie była przedmiotem moich pragnień, czy ogólnie zainteresowania chociażby. Wiadomo, cudowni ludzie i miasta najbardziej przyjazne ludziom. To zniechęcić nie powinno. Ale z drugiej strony, ogromny formalizm przy przekraczaniu granicy, niekończące się procedury, a potem wytyczone, ogrodzone szlaki, których należy się ściśle trzymać. A gdzie niewiadoma?...

Autor pięknie opisał Australię, aż miło się czyta :)

Pierwsza połowa książki z opisem wyprawy Pana Tomalika rozczarowuje, tylko wydmy i trawa.
Później trochę lepiej. Autor skupił się na mieszkańcach Australii i tu już było ciekawie.
Na koniec znów o wyprawie i zapełnianie stron tekstem.

Moje największe marzenie: podróż do Australii. Nieźle się podróżowało z Markiem Tomalikiem. Oprócz tego, że "oprowadził", podał sporo praktycznych wskazówek: jak zaplanować, jak przetrwać, jak podróżować.

• Chcę w prezencie
  • Podróżnicze