Australia. Gdzie kwiaty rodzą się z ognia

Otwarte
2011-01-01
2011-01-01
australia podróże

Wiele interesujących faktów, niekoloryzowane spojrzenie na problemy rdzennych mieszkańców Australii i odrobina zbyt górnolotnego języka. Bardzo ciekawa kombinacja

Książka świetna, w większość doskonała. Jestem osobą marzącą o podróży do Australii wobec czego na początku dostalem mocnego kopa, że muszę to zrobić jak najszybciej (gdy to będzie znow mozliwe). Rozdział o aborygenach oraz końcówka dotyczącą miast i kultury aussie - to są najlepsze momenty, tłumaczące mi co mnie tam tak ciągnie. Jestem chyba mentalnym Austrlijczykiem! Brawo Panie Marku!

" Australia, gdzie kwiaty rodzą się z ognia" Marek Tomalik
Każdy z nas ma takie upatrzone miejce na Ziemi, ktore chciałby zobaczyć. Podjechać w podróż marzeń.  Moim jest Australia.
Marek jako podróżnik, odkrywca i naukowiec ukazuje Australię z trochę innej perespektywy niż widziałby ją ciekawy świata i nowych miejc turysta.
W książce jest dużo pięknych zdjęć,  wiele ciekawych opisów ludnosci i przyrody oraz zwyczajów. Znaleźć tu można historie i przygody jakie przeżył Tomek w trakcie wyprawy. Jednak opis Australii widziany oczami podróżnika, który spisuje swoją podróż,  to nie to samo, co zobaczyć ją na własne oczy.

" Australia, gdzie kwiaty rodzą się z ognia" Marek Tomalik
W książce jest dużo pięknych zdjęć,  wiele...

Genialna książka , to podróż po wspaniałym kontynencie pełnym nagi , przepięknych widoków i wierzeń .
Zaiste książka warta grzechu ...

Zaiste książka warta grzechu ...

1903

Interesująca relacja o pełnej przygód podróży w głąb australijskiego buszu, najciekawsze są fragmenty o Aborygenach.

Ciekawe historie i pasja autora do Australii.

Ciekawe historie i pasja autora do Australii.

Mnie zachwyciła, przeniosła mnie w ten inny świat, zamarzyła mi się wyprawa z Tomalikiem, organizatorem festiwalu "Trzy Żywioły", który uwielbiałam zanim stał się komercyjny :) W zeszłym roku byłam w Melbourne, żałuję, że nie przeczytałam tej książki wcześniej. Fascynujące miejsca i ludzie, świat aborygenów taki zamknięty dla nas, który zniszczyliśmy. Wzruszyła mnie opowieść o parze aborygenów, którzy uciekli w busz, by móc ze sobą żyć. Jedyne co mam do zarzucenia - książka jest trochę chaotyczna, język nie jest zbyt literacki, ale trafia do mnie emocjonalność autora i szacunek do tamtego świata i ludzi. Pozycja obowiązkowa dla ciekawych świata i ludzi, to wydanie jest uaktualnione :)

W związku z ostatnimi wydarzeniami w Australii,sięgnęłam odruchowo po tą książkę - lubię podróżnicze,choć pewnie nigdy osobiście tam nie będę..😉To poczytać tym bardziej o Australii warto.😁
Ciekawa,pozbawiona "lukru". Autor w dość wyrazisty sposób wszystko wokół opisuje plus zdjęcia.
Podobała mi się.

Podobała mi się.

Australia jakoś nigdy nie była przedmiotem moich pragnień, czy ogólnie zainteresowania chociażby. Wiadomo, cudowni ludzie i miasta najbardziej przyjazne ludziom. To zniechęcić nie powinno. Ale z drugiej strony, ogromny formalizm przy przekraczaniu granicy, niekończące się procedury, a potem wytyczone, ogrodzone szlaki, których należy się ściśle trzymać. A gdzie niewiadoma? Gdzie wolność? Gdzie nieograniczone przestrzenie ogromnego kontynentu?

Odpowiedź na te pytania dała mi lektura „Australii. Gdzie kwiaty rodzą się z ognia” Wiem, że nie mogę brać wprost relacji Marka Tomalika, bo to człowiek szalony, nad którym władzę wzięły uczucia i emocje. Jednak oprzeć się nie mogę jego pasji i niezwykłemu urokowi tej opowieści. Do tego książka sięga trochę głębiej niż tylko opisy australijskich bezdroży, czy bezkres buszu. Opowiada o ludziach, o rdzennych Australijczykach. A mówi o nich z dużym szacunkiem, nie pomijając tematów trudnych, po których człowiek ma moralnego kaca.

Wiem, to zaledwie kropelka Australii, ale od czegoś trzeba zacząć.

Autor pięknie opisał Australię, aż miło się czyta :)

Autor pięknie opisał Australię, aż miło się czyta :)

• Podróżnicze
  • Podróże