Pojechane podróże. Szalone wyprawy Trzech Żywiołów

literatura podróżnicza
2012-03-21
9788376420202
podróże

Różni ludzie, różne historie i jedna pasja. Pasja podróżowania, poznawania świata, przyrody, innych kultur. Historie mniej lub bardziej ciekawe, ale warte poznania.

"Pojechane podróże" to krótkie zapisy z podróży kilkunastu uczestników biorących udział w różnych latach w festiwalu podróżników "Trzy żywioły". Prawdę mówiąc nie pamiętam bym wcześniej spotkałam się z tym zjawiskiem, bądź też nazwa nie zapisała mi się w pamięci. Ale można sporo znaleźć na ten temat na stronach internetowych i dowiedzieć się dużo więcej na temat...

Ciekawe historie podróży nieznanych mi w większości podróżników.
Na pewno każdy z nich napisał by książkę o swojej podróży i sądzę, że w przypadku co niektórych poszukam czy czasem nie wydali własnego dziennika podróży. :) Urzekła mnie ich historia.
Świetnie mi się czytało. A dodatkowa płyta DVD z 4 filmami z podróży również jest niezłym dodatkiem. Polecam. Książka, którą...

Niektóre historie ciekawiły bardziej, inne mniej, ale wszystkie rozbudzają wyobraźnię i apetyt na więcej podróżniczych relacji. Po lekturze, z racji tego, że opowieści mocno skondensowane, pozostaje lekki niedosyt.

Książka lekka i przyjemna, ale...każde z opowiadań daje tylko przedsmak całej wyprawy, brakuje dopełnienia całości.
Z drugiej strony jednak - zachęca do poznania każdego z autorów z osobna :)

Przyjemna i lekka książka. Dla mnie dużym plusem jest to, że składa się z kilkunastu odrębnych opowieści, więc po przeczytaniu jednej, bardziej zabiegana osoba może zrobić sobie przerwę, nie tracąc żadnych wątków. Poza tym wiadomo, autor każdego z opowiadań ma swój indywidualny styl, nie każda historia chwytała mnie za serce, jednak tych które mnie chwyciły była zdecydowana...

Uwielbiam książki podróżnicze, ale w tej brakuje mi spójności i lekkości, autorzy poszczególnych opowiadań niekoniecznie grzeszą umiejętnością pisania, a niektórzy mają się za Pępki Świata. Czyta się dość opornie, przerwałam w połowie.

Takie książki jak ta powodują głód podróży. Każda historia to nowy pomysł na wyprawę. Czytając opowieści z podróży, często zastanawiam się skąd ludzie mają w sobie tyle odwagi do realizacji często "pojechanych" pomysłów. I już wiem! z pasji.
Polecam, przede wszystkim jako źródło inspiracji.

Rewelacyjna książka: 17 ciekawych hisotrii, które każdego zachęcą do podróży. Do tego płytwa z 4 reportażami. Czyta się jednych tchem :)

Opowiadania ciekawe... niektóre bardziej, inne mniej... jednakże chyba jestem zwolennikiem książki napisanej od początku do końca przez jedną osobę... Potrzebuję więzi pomiędzy mną a autorem/bohaterem...

• Podróżnicze
  • Chcę w prezencie