Australia. Gdzie kwiaty rodzą się z ognia

Marek Tomalik Wydawnictwo: Burda Publishing Polska literatura podróżnicza
Burda Publishing Polska
Australia
literatura podróżnicza
Australia

Genialna książka , to podróż po wspaniałym kontynencie pełnym nagi , przepięknych widoków i wierzeń .
Zaiste książka warta grzechu ...

Interesująca relacja o pełnej przygód podróży w głąb australijskiego buszu, najciekawsze są fragmenty o Aborygenach.

Ciekawe historie i pasja autora do Australii.

Mnie zachwyciła, przeniosła mnie w ten inny świat, zamarzyła mi się wyprawa z Tomalikiem, organizatorem festiwalu "Trzy Żywioły", który uwielbiałam zanim stał się komercyjny :) W zeszłym roku byłam w Melbourne, żałuję, że nie przeczytałam tej książki wcześniej. Fascynujące miejsca i ludzie, świat aborygenów taki zamknięty dla nas, który zniszczyliśmy. Wzruszyła mnie...

1945

W związku z ostatnimi wydarzeniami w Australii,sięgnęłam odruchowo po tą książkę - lubię podróżnicze,choć pewnie nigdy osobiście tam nie będę..😉To poczytać tym bardziej o Australii warto.😁
Ciekawa,pozbawiona "lukru". Autor w dość wyrazisty sposób wszystko wokół opisuje plus zdjęcia.
Podobała mi się.

Australia jakoś nigdy nie była przedmiotem moich pragnień, czy ogólnie zainteresowania chociażby. Wiadomo, cudowni ludzie i miasta najbardziej przyjazne ludziom. To zniechęcić nie powinno. Ale z drugiej strony, ogromny formalizm przy przekraczaniu granicy, niekończące się procedury, a potem wytyczone, ogrodzone szlaki, których należy się ściśle trzymać. A gdzie niewiadoma?...

Autor pięknie opisał Australię, aż miło się czyta :)

Pierwsza połowa książki z opisem wyprawy Pana Tomalika rozczarowuje, tylko wydmy i trawa.
Później trochę lepiej. Autor skupił się na mieszkańcach Australii i tu już było ciekawie.
Na koniec znów o wyprawie i zapełnianie stron tekstem.

Moje największe marzenie: podróż do Australii. Nieźle się podróżowało z Markiem Tomalikiem. Oprócz tego, że "oprowadził", podał sporo praktycznych wskazówek: jak zaplanować, jak przetrwać, jak podróżować.

Literacko książka jest bardzo kiepska. Ale zawiera całkiem sporą dawkę praktycznej wiedzy o podróżowaniu po Australii, a czytałam ją właśnie w samolocie lecąc na ten kontynent, nie wrzuciłam do kosza, tylko skończyłam z ciekawością. Potraktujmy więc książkę Tomalika jako kompednium dla planujących podbój australijskich bezkresów, a wtedy jakoś się obroni.

Dyskusje

• Chcę w prezencie