Mechaniczny książę

Cassandra Clare Wydawnictwo: Mag Cykl: Diabelskie Maszyny (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
Clockwork Prince
Anna Reszka
Mag
powieść młodzieżowa amerykańska piekielne maszyny steampunk
Clockwork Prince
Diabelskie Maszyny (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
Anna Reszka
powieść młodzieżowa amerykańska piekielne maszyny steampunk

Mój mechaniczny książę...
Kim tak naprawdę jest Tessa? I czy to takie ważne, skoro nie wie nawet do kogo należy jej serce? Piękna i zapierająca dech w piersiach kontynuacja Mechanicznego Anioła. Musisz to przeczytać!

W drugiej części Diabelskich Maszyn mamy jeszcze więcej wiążących się ze sobą zagadek i jeszcze więcej niespodziewanych zwrotów akcji, zmieniających całkowicie moje pierwotne zdanie na temat wykreowanych postaci. Widać, że autorka ma pomysł na tę serię, wie co chce w niej zawrzeć i fabuła cały czas dynamicznie posuwa się dalej, w konkretnym celu. Jeśli chodzi o miłość -...

Czytałam wiele książek YA z fantastycznym wątkiem, ale to co autorka nam serwuje jest po prostu genialne. Czytając, nie raz łapałam się na tym, że wstrzymuję oddech. Piękna historia, która łamie mi serduszko, a trójkąt miłosny jest chyba najlepszy ze wszystkich powieści, które czytałam!

Kolejny tom, interesujący. Nowe wątki, nowi ludzie. Romantyczny trójkąt i wybór, którego trzeba dokonać. No właśnie. I kogo wybierze Tessa z pośród dwójki? Sprawdźcie sami :)

Ach jakie wspaniałe zakończenie, cały czas się uśmiechałam.
Nie wiem co bym zrobiła na miejscu Tessy, taki ciężki wybór, no zobaczymy co będzie się działo w kolejnym tomie.
Mimo, że książka trochę przewidywalna miło mnie zaskoczyła, polecam i miłego dnia :)

Świetna. Dobrze się czyta. Wciągająca akcja i intrygujący bohaterowie.

Rzadkością jest by drugi tom był dynamiczny, ale Clare to zrobiła. Akcja nabiera tempa i tajemnicy. Zagęszczona fabuła powoduje, że nie mamy ochoty oderwać się od książki, czekając w napięciu na dalsze losy bohaterów.
Mieszkańcy Instytutu postanawiają odnaleźć Mistrza, który nadal robi wszystko, aby zetrzeć Nefilim z powierzchni ziemi. Dowiadujemy się, do jakich celów dąży...

Bardzo fajna seria i tom nie odbiega od reszty.

"Mechaniczny książę" autorstwa Cassandry Clare to drugi tom z serii "Diabelskie maszyny". Tessa czuje, że znalazła swoje miejsce wśród Nocnych Łowców, lecz bezpieczeństwo okazuje się mieć swój koniec. Clave chce odsunąć Charlotte od kierowania Instytutem, a jej miejsce ma zająć Benedict Lightwood, chyba, że w dwa tygodnie uda jej się określić położenie Mortmaina. Tessa...

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się czy można pokochać książkę? Odpowiedź brzmi tak. Zdecydowanie tak, bo ja właśnie zakochałam się w Mechaniczny księciu i przepadłam bez granic.
W drugim tomie serii Diabelskie maszyny Charlotte musi wykazać, że jest godna i wystarczająco odpowiedzialna, aby dalej prowadzić londyński Instytut, gdyż Benedict Lightwood zrobi wszystko, żeby...

Dyskusje

11 143