Clockwork Prince

Cassandra Clare Wydawnictwo: Walker Books Cykl: Diabelskie Maszyny (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
Data 1. wydania:
angielski
Walker Books
infernal devices clockwork prince mechaniczny
Diabelskie Maszyny (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
angielski
infernal devices clockwork prince mechaniczny

Świetna seria.

W niczym nie odbiega od poprzednika, ale trochę mi się dłużyła. Niemniej jednak przyjemne na wieczór czy podróż w pociągu.

Mój mechaniczny książę...
Kim tak naprawdę jest Tessa? I czy to takie ważne, skoro nie wie nawet do kogo należy jej serce? Piękna i zapierająca dech w piersiach kontynuacja Mechanicznego Anioła. Musisz to przeczytać!

W drugiej części Diabelskich Maszyn mamy jeszcze więcej wiążących się ze sobą zagadek i jeszcze więcej niespodziewanych zwrotów akcji, zmieniających całkowicie moje pierwotne zdanie na temat wykreowanych postaci. Widać, że autorka ma pomysł na tę serię, wie co chce w niej zawrzeć i fabuła cały czas dynamicznie posuwa się dalej, w konkretnym celu. Jeśli chodzi o miłość -...

Czytałam wiele książek YA z fantastycznym wątkiem, ale to co autorka nam serwuje jest po prostu genialne. Czytając, nie raz łapałam się na tym, że wstrzymuję oddech. Piękna historia, która łamie mi serduszko, a trójkąt miłosny jest chyba najlepszy ze wszystkich powieści, które czytałam!

Kolejny tom, interesujący. Nowe wątki, nowi ludzie. Romantyczny trójkąt i wybór, którego trzeba dokonać. No właśnie. I kogo wybierze Tessa z pośród dwójki? Sprawdźcie sami :)

Ach jakie wspaniałe zakończenie, cały czas się uśmiechałam.
Nie wiem co bym zrobiła na miejscu Tessy, taki ciężki wybór, no zobaczymy co będzie się działo w kolejnym tomie.
Mimo, że książka trochę przewidywalna miło mnie zaskoczyła, polecam i miłego dnia :)

Świetna. Dobrze się czyta. Wciągająca akcja i intrygujący bohaterowie.

Rzadkością jest by drugi tom był dynamiczny, ale Clare to zrobiła. Akcja nabiera tempa i tajemnicy. Zagęszczona fabuła powoduje, że nie mamy ochoty oderwać się od książki, czekając w napięciu na dalsze losy bohaterów.
Mieszkańcy Instytutu postanawiają odnaleźć Mistrza, który nadal robi wszystko, aby zetrzeć Nefilim z powierzchni ziemi. Dowiadujemy się, do jakich celów dąży...

Bardzo fajna seria i tom nie odbiega od reszty.

11 208
    6 091