Pocałunki z piekła

Okładka książki Pocałunki z piekła Kelley Armstrong, Kristin Cast, Richelle Mead, Alyson Noël
Okładka książki Pocałunki z piekła
Kelley ArmstrongKristin Cast Wydawnictwo: Amber Seria: Z piekła fantasy, science fiction
Z piekła
Kisses from Hell
Amber
2010-11-09
2010-11-09
Marta Czub
dom nocy

Okładka książki Hex You. Kara za klątwę Kristin Cast, Phyllis Christine Cast
Hex You. Kara ... Kristin Cast, Phyll...
Okładka książki Omens Bite. Dary bogiń Kristin Cast, Phyllis Christine Cast
Omens Bite. Da... Kristin Cast, Phyll...
Okładka książki Spells Trouble. Wiedźmi czar Kristin Cast, Phyllis Christine Cast
Spells Trouble... Kristin Cast, Phyll...

Zacznę tak... jak człowiek się nudzi to wszystko przeczyta...nawet takie gów*o i szmire jak to. Nie wiem do końca co mam myśleć o tej książce. Jest to pięć różnych historii, pięciu różnych autorek, inni główni bohaterowie, kompletnie coś innego od siebie. Pierwsza historia mnie wcale nie zachęciła. Zamysł był w miarę okay, ale to w jaki sposób to było napisane i jakie słownictwo było użyte to jedna wielka tragedia dla mnie do czytania. Więc początek nie zaprezentował tego dzieła najlepiej. Czytałem to dalej tylko dlatego, że mam w zwyczaju kończyć książki nawet jeśli nie do końca mi podchodzą. I trochę tutaj tą książkę uratowała reszta historii. Podsumowując oprócz tej pierwszej części, reszta z nich była w miarę okay. Tam autorki już się bardziej postarały. Rozdziały były w miarę treściwe i wszystko składało się w zrozumiałą całość. Najbardziej urzekła mnie tutaj historia Daniki "Przywróć mnie do życia" Alyson Noel i historia Emmy i Erica "Blask Słońca" Richelle Mead. Szkoda, że tak szybko przyszło mi przeczytanie ich, bo według mnie to jedne z najlepszych w tej książce. Miałem dość duży niedosyt po skończeniu i z miłą chęcią przeczytałbym dalsze losy tych bohaterów. Więc kończąc już. Ciężko mi zrozumieć dość wysokie oceny tej książki, bo dla mnie to taka trochę łagodna szmira dla nastolatków. Wampiry, demony, związki i romanse...myślę, że to raczej zainteresuje kogoś w wieku dojrzewania i też bardziej dziewczyny niż chłopaków.

Przeżyłaś bal maturalny, wakacje i randkę z piekła. Teraz przygotuj się na zabójcze pocałunki z opowiadań autorek Domu Nocy, Nieśmiertelnych i Sukuba - największych gwiazd opowieści o nieśmiertelnej miłości.

Będę cię kochać aż do śmierci...

To miłosne wyznanie nabiera przerażającego znaczenia w ustach zakochanych, którzy poznali namiętne i niesamowite

POCAŁUNKI Z PIEKŁA

Dziewczyna, której pocałunek może przywrócić życie, wampirzyca, która musi zaufać tajemniczemu chłopakowi, zakochani z dwóch różnych światów, których muszą się wyrzec dla uczucia, nieśmiertelni kochankowie, którzy dla miłości zaryzykują swą nieśmiertelność, wampir zauroczony śmiertelniczką niebezpieczną dla niego jak blask słońca…

Ten, kto zasmakował zakazanego pocałunku, zapłaci za chwilę zapamiętania własną duszą – jak młodzi bohaterowie opowiadań najmodniejszych dziś twórczyń paranormalnych romansów.

Będę cię kochać aż do śmierci...

POCAŁUNKI Z...

Nie ma co się zrażać po pierwszym opowiadaniu, które zostało napisane przez Panią Cast jak dla mnie jest ono kompletnie nie zrozumiałe. Reszta jest o wiele lepsza. Za to opowiadanie warte polecenia napisała Richelle Mead, które na stałe wryło się w moją pamięć :)

Książka składająca się z pięciu osobnych historii o istotach z piekła. Ciekawy pomysł. Opowieści są naprawdę dobrze napisane, przyciągają uwagę, pokazują na jakim poziomie pisarskim są autorki. Moim zdaniem niektórym opowieściom przydałaby się kontynuacja, ale pomimo tego czytałam książkę z przyjemnością i mogłam się przy niej odprężyć.

Czytając pierwszy rozdział "Powyżej" myślałam że nie dam rady przeczytać tej książki. Nic nie rozumiałam czytając ten rozdział i tylko czekałam aż się skończy. Zastanawiałam się czy czytać całą książkę, ale postanowiłam spróbować i przeczytałam kolejne rozdziały.
Z rozdziału na rozdział czytało mi się coraz lżej ta książkę, ale to i tak nie zmienia faktu że nie jest to dla mnie dobra książka którą poleciłabym innym osobą.

Najbardziej z całej lektury podobała mi się część "Blask Słońca". Owszem trochę denne ale zarazem trochę romantyczne.

W miarę ciekawmy rozdziałem wydał mi się "Polowanie". Tez nawet ciekawe opowiadanie.

Pewnie zapytacie czy w przyszłości zdecydowałabym się przeczytać ta książkę ponownie ?
MOŻE, z tym że nie na pewno.

Bardzo ciekawa, wciągająca i intrygująca książka. Najbardziej wzruszyło mnie pierwsze opowiadanie "Powyżej". Kiedy je przeczytałam w całości nie mogłam przestać płakać, może jestem dziwna ale to opowiadanie spodobało mi się najbardziej. Po nim byłam w takim szoku że do reszty opowiadań wróciłam dopiero po tygodniu. Bardzo gorąco polecam! :)

Bardzo słabiutka. Gdybym miała 15 lat to może i by mi się spodobała. Do kupna tej książki pokusiło mnie to że jest o wampirach, teraz wiem ze powoli zaczynam z tego wyrastać. Opowiadania są napisane wręcz tragiczny sposób, pierwsze to już w ogóle - nie mam pojęcia o co w nim chodziło. Czyta się ją szybko - przynajmniej tyle, nie trzeba się było męczyć.

Kolejna książka z długiej listy przeczytana. Chyba jestem już za stara aby czytać książki o takiej tematyce, ale przeczytałam i nie żałuję.

Jak się nie ma co czytać to może być... natomiast nie ukrywam, że męczyłam się czytając.. jak zobaczyłam nazwiska na okładce to spodziewałam się czegoś super, niestety rozczarowałam się..

Czułam jakiś taki niedosyt, niedokończenie, zawód... A może po prostu nie podchodzą mi opowiadania, bo są za krótkie?

• 2011
  • Wampiry