Mowa Gwiazd

Okładka książki Mowa Gwiazd Claudia Gray
Okładka książki Mowa Gwiazd
Claudia Gray Wydawnictwo: Amber Cykl: Wieczna Noc (tom 2) fantasy, science fiction
Wieczna Noc (tom 2)
Stargazer
Amber
2010-08-03
2010-08-03
Agnieszka Kowalska
Claudia Gray Wieczna Noc wampiry literatura młodzieżowa

Okładka książki Star Wars. Leia. Trzy wyzwania księżniczki. Tom 2 Claudia Gray, Haruichi
Star Wars. Lei... Claudia Gray, Harui...
Okładka książki Star Wars. Leia. Trzy wyzwania księżniczki. Tom 1 Claudia Gray, Haruichi
Star Wars. Lei... Claudia Gray, Harui...

Wreszcie dorwałam kolejne części i po porażce z poprzednią serią z młodości, tą lekturą jestem zachwycona.

Książkę czyta nie niezwykle szybko, niemalże się ją pożera. Fabuła na pozór prosta i przewidywalna, ale aż się chce czytać dalej i poznawać losy przyjaciół. Tym bardziej, że ja jeszcze miałam w głowie dwie myśli: "o, faktycznie tak było, jak zapamiętałam" i "o kurczę, zupełnie zapomniałam o tym wątku".

Właściwie książka nie ma w sobie miejsca na zapychacze. Ciągle coś się dzieje, ciągle pojawiają się nowe sprawy albo zostają odkrywane karty z przeszłości. To dobrze, bo tego się spodziewałam po dość cienkiej na moje standardy pozycji.

Ciekawa bohaterka, wartka akcja. Baltazar jest moim ulubieńcem i zawsze nim pozostanie. Kocham temat wampiryzmy, a niestety trudno znaleźć dobrą książkę w tej tematyce. Ta w każdym niemal aspekcie spełniła moje wymagania. Cudowne ujęcie tematu. Swoją drogą jeśli ktoś jest w podobnej sytuacji i ma trudności ze znalezieniem zniewalającej powieści bazującej na motywach wampiryzmu, a jednocześnie nie szablonowej - polecam "Żywioły Karteru" drogiej Meridiane Sage :D

Bianca Olivier chce za wszelką cenę być z Lucasem, któremu oddała swoje serce. Jednak życie rzuca im ciągle kłody pod nogi. Wszyscy w Wiecznej Nocy przekonują ją do zostania wampirem. Taki miał być cel jej życia. Została poczęta przez dwa wampiry co praktycznie się nie zdarza i jej przeznaczeniem było zamordowanie człowieka, by zostać wampirem. Jej chłopak Lucas należy do Czarnego Krzyża, którego jedynym celem jest mordowanie wampirów.
Książka "Mowa gwiazd" opowiada o historii Bianci i Lucasa w momencie, gdy wampiry z Wiecznej Nocy dowiadują się o przynależności chłopaka do Czarnego Krzyża. Jedynym rozwiązaniem była ucieczka. Udało mu się uratować i dotrzeć do swojej organizacji. Bianca została w szkole i popadła w rozżalenie. Nie miała pojęcia o tej organizacji, a jej chłopak nigdy nie wspominał nawet, że ma z nią cokolwiek wspólnego. Rodzice dziewczyny dowiedzieli się o tym przez przypadek, podczas gdy ona opowiadała o historii poprzednika Lucasa, który podczas bójki uciekł ze szkoły rozbijając witrażowe okno, które do dzisiaj nie zostało wymienione na witraż, a jedynie na zwykłe okno.
Bianca i Lucas kontaktowali się za pośrednictwem Vica - ich przyjaciela - raz na jakiś czas, tak by nikt tego nie mógł namierzyć. By dziewczyna mogła wymykać się z Wiecznej Nocy, wpadła na pomysł, żeby udawać parę z Baltazarem. On natomiast potrzebował w zamian za to informacji o swojej siostrze Charity, która jest wampirem i nie przebywa z Wiecznej Nocy. Co gorsza założyła własne plemię. Chciał ją uratować, więc potrzebował pomocy Bianci. Jednak rosła szansa na romans między nimi. Z dnia na dzień coraz bardziej zbliżali się do siebie...

Interesująca historia, dowiadujemy się więcej rzeczy o Baltazarze, co stawia go w innym świetle, a także skupiamy się bardziej na Biance i szkole. Lucas pojawia się epizodycznie - a raczej praktycznie wcale. W większości książki stykamy się jedynie z listami od niego. Gdyby miał pojawić się w okolicach szkoły, mógłby zostać zamordowany. Musieli być ostrożni w swoich kontaktach.

Książka bardzo dobra, utrzymuje zdecydowanie napięcie. Jest kontynuacją pierwszej części i wprowadza wiele nowych informacji z każdą przeczytaną stroną.
Zdecydowanie polecam :-) !

BRAK MI SŁÓW...

BRAK MI SŁÓW...

Jako jedyną książkę z tej serii męczyłam bardzo długo. Nie jest to książka zła, lecz jest bardzo monotonna i ciągnąca się w nieskończoność.

O kąd poznajemy blanke i lukasa mija rok ich miłość jest zakazana ponieważ on jest lowcą wampirów ona wampirem to jest silna wierzą ze będą razem mino przeciwności losu

Drugi tom okazała się dla mnie jeszcze lepszy niż pierwszy. Jak wpadłam na te dwie książki ? Po prostu po przeczytaniu całej serii sagi ,,Szeptem'' poszłam do biblioteki. Zauważyłam na półce obok siebie właśnie te dwa tomy , ale muszę przyznać , że wzięłam je ze względu na to, że skusiły mnie te boskie okładki. Trochę szkoda, że w drugim tomie autorka nie wymyśliła, na zakończenie może czegoś bardziej lepszego, ale i tak jak najbardziej polecam :)

Przeczytane po raz pierwszy: 3 sierpnia 2015
Przeczytane po raz drugi: 6 lutego 2023

Książka lepsza od poprzedniej części. Zmusiła mnie do przeleżenia pół dnia na kanapie i czytania. Najlepsze było zakończenie. Walka z Czarnym Krzyżem była świetnie opisania. Bardzo polubiłam Charity i nie spodziewałam się, że posunie się do doniesienia łowcą. Udawany związek Balthazara i Bianki był cudowny. Polecam! (2015 r.)

Przeczytane po raz pierwszy: 3 sierpnia 2015
Przeczytane po raz drugi: 6 lutego 2023

Od tej książki zaczęłam cykl,, Wiecznej nocy", gdyż dostałam ją w prezencie. Bardzo polecam zaczynanie cyklu od drugiej części, następnie wracając do pierwszej. Może to brzmieć dziwnie, ale wiele serii, które stały się moimi ulubionymi, przeczytałam właśnie w ten sposób. W tej części wiele się wyjaśnia i jeszcze więcej komplikuje. Polecam! Pozdrawiam.

Mowa gwiazd jest o wiele lepsza i ciekawszą książką od Wiecznej nocy. Więcej akcji, historia jest bardziej spójna, mniej zagmatwana. Tak jak pierwszy tom, czyta się ją lekko i szybko. Gorąco polecam!

• Wampiry