Moje lampki oliwne

Jerzy Waldorff Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry biografia, autobiografia, pamiętnik
83-207-1619-5
Wydawnictwo Iskry
wspomnienia
biografia, autobiografia, pamiętnik
83-207-1619-5
wspomnienia

Jerzy Waldorff z nieodłączną laseczką, Puzonem i graserującym r zawsze był dla mnie reliktem lepszych dla kultury czasów w spsiałej PRL. Kolegą Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego. Lubiłam, kiedy pisał o muzyce. Cieszyła mnie jego działalność powązkowska. Dziś żyjemy w czasach niesłychanego rozwarstwienia kultury. Nie na wszystkim się znam, nie wszystko jestem w stanie...

Ależ to była lektura!
Ostatnia książka Jerzego Waldorfa to nie tylko podsumowanie jego życia, ale i barwna opowieść o dwudziestym wieku, jego osiągnięciach artystycznych oraz najbardziej dramatycznych wydarzeniach.

Auror opowiada tu o swojej młodości, pierwszych przyjaźniach, miłościach, pasjach... Jak z rękawa rzuca anegdotami i - nawet jeśli są one pikantne - zawsze...

Bardzo lubiłam słuchać Pana Jerzego Waldorfa, a teraz zaczynam lubić jego książki.
Czytając "Moje lampki oliwne" książkę pełną zadumy i wspomnień - wydawało mi się, że słyszę gdzieś w tle Jego głos i przepiękną polszczyznę jaką zawsze się posługiwał.

Dyskusje

• Z antykwariatu
  • 😻Moje naj...
  • Biblioteka papierowa
  • Biografie/autobiografie
  • XX wiek
  • Na przestrzeni lat

Dodaj cytat z książki Moje lampki oliwne