Noce i dnie mojego życia

Jerzy Antczak Wydawnictwo: Axis Mundi biografia, autobiografia, pamiętnik
978-83-61432-04-3
Axis Mundi
Jerzy Antczak polski film reżyser wspomnienia pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
978-83-61432-04-3
Jerzy Antczak polski film reżyser wspomnienia pamiętnik

Jerzy Antczak o sobie i ludziach z którymi zetknął go los. Bez pretensji i bezpretensjonalnie. Wzruszające ciepłe wspomnienia m. in. o Jerzym Bińczyckim.W książce nie ma niedyskrecji, jeśli ktoś poszukuje sensacji tu ich nie znajdzie. Pan Antczak docenia i z szacunkiem wypowiada się o wielu współtwórcach, nieznanych i niewidocznych dla widzów, ale bez pracy których nie...

Po przeczytaniu wspomnień Romana Polańskiego nabrałem ochoty na więcej opowieści o powojennym środowisku teatralnym i filmowym. Straszny, dramatyczny, ale jednocześnie z oddalenia śmieszny okres, fascynujące osobowości z bagażem nieprawdopodobnych wojennych i tuż powojennych doświadczeń, hamletowskie wybory.

Jerzy Antczak był dla mnie dość naturalnym, choć nieoczywistym...

Książkę dostałam w prezencie , jako wielbicielka talentu naszego słynnego duetu artystyczno - małżeńskiego . Wspaniale napisana , jak przystało na mistrza scenariuszy. Dodatkowy atut to fotografie z planu filmowego - zdumiało mnie , że malownicza aleja wierzbowa powstała na potrzeby filmu... Te ogromne wierzby były 'sadzone' dźwigiem !
Wzruszyła mnie opowieść o psie ...

Na półkach: , , , ,

Bardzo fajna książka

Na półkach: , , , ,

Wspomnienia Jerzego Antczaka czyta się szybko, z wielką przyjemnością i zaciekawieniem.
Reżyser wspomina nie tylko swoje osobiste życie. Dużo pisze o kolegach po fachu, o aktorach, z którymi współpracował i z częścią których się przyjaźnił (należał do nich m.in. Leon Niemczyk, któremu autor poświęcił wiele anegdot).

Na uwagę zasługuje również fakt, że Antczak wspomina...

Dużo smacznych anegdot, wspomnienia i lekkie pióro - trudno się oderwać. Początki jedenastej muzy w Polsce (teatr telewizji na żywo!), aktorzy nie tylko znani, ale i zapomniani a wybitni, no i kulisy kręcenia cudownej ekranizacji ""Nocy i dni". Bardzo polecam!

Świetna, rewelacyjna, ciekawa i wciągająca historia. Jerzy Antczak wspomina swoje życie, pracę, dom, teatr i film i nie można się od tych wspomnień oderwać. Kulisy jego pracy w realiach PRL są niesamowicie ciekawe. To kawał historii polskiego kina i telewizji i warto je poznać.

Bardzo ciekawa, zajmująca lektura. Z przemiłą chęcią przeczytałam o ciekawostkach opisanych przez pana Antczaka dotyczących jego życia. Bardzo podobały mi się zdjęcia z planu zarówno serialu "Nocy i dni" jak i "Hrabiny Cosel" oraz innych teatralnych przedstawień, jak i zdjęcia z życia prywatnego Antczaka i Barańskiej.

Sympatyczne.

Książka warta polecenia. Pełna optymizmu opowieść o życiu i pracy wielkiego reżysera.

• Audiobooki
  • Biografie
  • Literatura faktu
  • 2020
  • Chcę w prezencie
  • Audiobook
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Noce i dnie mojego życia