Dolina szarej rzeki

Jerzy Waldorff Wydawnictwo: Agencja Wydawnicza Veda biografia, autobiografia, pamiętnik
2010-01-01
biografia, autobiografia, pamiętnik
2010-01-01
9788361932161
autobiografia wspomnienia Warszawa

Książka, która głęboko mnie wzruszyła, językiem, stylem, erudycją autora, ale chyba najwięcej jego wrażliwością. W wielu aspektach widział Waldorff świat niezwykle współcześnie. Wyprzedzał swoją epokę opisując bardzo oryginalnie relację człowieka ze zwierzęciem i szerzej z całą przyrodą! Jego wnikliwe opisy zachowań dzikich i udomowionych zwierząt, a także rewelacyjne opisy...

Nasz narodowy „dyżurny arystokrata PRL-u” nie zawiódł mnie jako mistrz słowa pisanego. Używa piękniej, kwiecistej polszczyzny, choć nieco już dzisiaj archaicznej. Miło czyta się wyrobione erudycyjnie zdania, pełnych trafnych obserwacji, barwnych porównań, nasączonych inteligentną złośliwością dla stosunków w nowych czasach .
Sama treść książki jest już mniej zajmująca. Jest...

Wspaniałe ,mądre wspomnienia napisane cudownym językiem.Słuchałam zachwycajac się każdym zdaniem i nie mogąc przestać.Polecam

• Warszawa
  • Literatura polska
  • Literatura polska
  • Audiobook
  • Historyczne/Biograficzne
  • 2019
  • Moja biblioteczka

Dodaj cytat z książki Dolina szarej rzeki