Delirium

Okładka książki Delirium
Lauren Oliver Wydawnictwo: Moondrive Cykl: Delirium (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Delirium (tom 1)
Delirium
Moondrive
2012-04-18
2012-04-18
Monika Bukowska
miłość dystopia

Jak wyglądałby świat bez miłości?
Jego obraz ukazany jest w tej książce- pierwszej części niezwykłej serii.
Przedstawia świat, w którym miłość uznawana jest za ciężką chorobę, za coś strasznego i przerażającego. Aby jej uniknąć, lub się nie zarazić, należy przejść zabieg po ukończeniu 18 lat. Jak w każdym świecie, istnieją buntownicy, w tym przypadku nazywani "Odmieńcami", którzy sprzeciwiają się panującym zasadom.
Głównymi bohaterami są Lena i Alex, nastolatkowie z odmiennych grup społecznych. Lena powoli zbliża się do 18 urodzin i wkrótce ma przejść zabieg i zostać sparowana z wybranym kandydatem na męża. W międzyczasie zauważa dziwne zachowanie przyjaciółki, poznaje ochroniarza Alexa, przez którego dostaje objawów "ciężkiej miłosnej choroby", oraz zaczyna zauważać kłamstwa wpajane im przez władze.
Bohaterka smakuje innego świata, zakazanych myśli, rzeczy i ludzi, lecz boi się, że stanie się z nią to samo, co z jej mamą.

Świetna seria!
Wciągnęła mnie od pierwszych stron i do końca nie mogłam się od niej oderwać. Przedstawienie świata pozbawionego miłości było ciekawym pomysłem. Jestem oczarowana i szybko biorę się za kolejną część!

Jak wyglądałby świat bez miłości?
Jego obraz ukazany jest w tej książce- pierwszej części niezwykłej serii.

Wow, nie spodziewałam się takiego połączenia ale wyszło świetnie! Dobry pomysł, wykonanie genialne... Chyba zostanę fanką tej autorki :)

To taki nietypowy przykład dystopii, w której zagrożenie to miłość. Pomysł jest trochę absurdalny, ale sprawnie zrealizowany. Wątek romantyczny jest ciekawy. Były fragmenty bardzo interesujące, ale miałam wrażenie, że autorka je urywała w najlepszym momencie przeskokiem akcji.

Młodzieżówka , fajna na wieczór , mnie jakoś nie urzekła ale wątek miłosny nie jest zły

Genialna antyutopia. Czyta się tak jakby się oglądało film. Wyciskacz łez na maxa!

Lena jest nastolatką, która niebawem ma przejść zabieg zapewniający jej życie w "spokoju"- bez miłości, namiętności, tęsknoty i bólu.
Póki co jest narażona na zarażenie chorobą zwaną amor deliria nervosa... czyli miłością.
Kiedy w jej życiu pojawia się Alex, wydawać by się mogło, że nie zwiastuje to niczego złego, ponieważ jest on wyleczony. Lena wie, że musi jeszcze bardziej na siebie uważać, ponieważ jej mamy nie udało się wyleczyć... a nieleczona deliria jest opłakana w skutkach.
Kim są Odmieńcy i czy w ogóle istnieją? A co, jeśli to wszystko jest manipulacją?

Świetna książka. Dawno nie czytałam tak dobrej historii z pogranicza fantasy i new adult, dlatego naprawdę polecam.
Bohaterowie są świetnie zarysowani. Dynamika nie pozwala odłożyć książki na bok. Emocje i klimat.
Uczucie odrealnienia nie jest aż tak mocne, zwłaszcza w dzisiejszych czasach- pandemia, ograniczenia, podziały, zaraza.
Alternatywny świat.
Który wybierzesz?

Trzymająca w napięciu, nakreślajca niesamowity świat, przypominająca o tym co ważne... Dokładnie tak jak lubię :)

Alternatywny świat, w którym miłość jest chorobą. Młoda dziewczyna, która panicznie boi się choroby. Ale co się stanie, gdy na swojej drodze spotka tajemniczego chłopaka? Książka jest bardzo wciągająca, jako czytelnik chciałam wiedzieć więcej i więcej. Na samym początku mogła być troszeczkę męcząca dla niektórych, ponieważ autorka skupiła się na opisie życia tamtejszej społeczności. Ja jednak uważam to za ogromny plus, bo dzięki temu mogłam świetnie odczuć jak wygląda tamten świat. Głęboko odczuwałam to co bohaterka, jej rozterki. Książka jest naprawdę warta przeczytania, gwarantuje ona totalny wachlarz emocji, począwszy od śmiechu, kończąc na smutku. Jeśli szukasz książki, która będzie zaskakiwać i wciągnie cię do swojego świata, to bez wątpienia polecam tę książkę!

Na półkach: , , , ,

Bardzo miło wspominam :)

Bardzo miło wspominam :)

''Czy gdyby miłość była chorobą, chciałabyś się wyleczyć?''

Piękna książka. Poruszająca i chwytająca za serce.

''Czy gdyby miłość była chorobą, chciałabyś się wyleczyć?''

Piękna książka. Poruszająca i chwytająca za serce.