Przez bezmiar nocy

Okładka książki Przez bezmiar nocy Veronica Rossi
Okładka książki Przez bezmiar nocy
Veronica Rossi Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Przez burze ognia (tom 2) fantasy, science fiction
Przez burze ognia (tom 2)
Through The Ever Night
Otwarte
2013-08-28
2013-08-28
2013-01-08
Joanna Dziubińska
Veronica Rossi Przez burzę ognia

No i dlatego nie słucham kolejnych tomów będąc na haju po pierwszym! Ale nie mogłam przestać o niej myśleć i musiałam wiedzieć, co będzie dalej. No i trafiłam na pierwszą połowę, która była tak mdła i nijaka i się kompletnie nic nie działo, że prawie skończyło się na walenie głową o ścianę. Nawet przeszedł mi przez myśl DNF ><. Chciałam ją zostawić na kilka dni, żeby odetchnąć, ale ten gigantyczny korek w drodze powrotnej sprawił, że jednak włączyłam ją dalej.

I kurde ta druga połowa... Ta akcja! TO ZAKOŃCZENIE. Tylko dlaczego ja tak musiałam cierpieć przez przeszło 150 stron? Byłam pewna do pewnego momentu, że moja opinia o książce to będzie coś w stylu: "kiedy masz pomysł na pierwszy, ale już nie na drugi tom" i nie do końca mogę powiedzieć, że ta końcówka mi wynagrodziła tą nudę. Było mega fajnie, przypomniałam sobie, czemu pokochałam tą książkę na początku i jednak potwierdziły się moje przypuszczenia (część) co do tego Wielkiego Błękitu - tak pozytywnie, nie jestem tym faktem rozczarowana. Przyznaję, że oczekiwania są ogromne i pewnie niedługo wciągnę trzeci tom, bo potrzebuję znać zakończenie, ale chwilowo jestem zdania, że jako dylogia ta seria poradziłaby sobie lepiej.

Tu już dzieje się trochę więcej i jest więcej akcji. Po jakimś czasie zaczęła mnie wkurzać bezinteresowność Arii i nachalność Perry'ego, rozumiem że są młodzi i zakochani w świecie w którym nie wiadomo czy przeżyją no ale to już po czasie męczy czytelnika. Polecam młodym miłośnikom fantastyki 😀

Ogólnie historia podoba mi się nadal i nie uważam, żeby ten tom był dużo gorszy od poprzedniego. Jednak zawsze jest jakieś "ale". I w tym wypadku przeszkadzało mi to, że choć akcja szła do przodu, fabuła skupiona była wokół relacji Arii i Perry'ego. Niby nie jest to nic złego - czytelnik może ich lepiej poznać, a i dzięki temu postacie stają się nam bliższe. Zazwyczaj jest to dobre i faktycznie można się jeszcze bardziej wczuć w książkę. Niestety, moim zdaniem w tej części było tego za dużo. Ciągle przejawiały się te same dylematy i w kółko roztrząsane były te same sytuacje. Co więcej, zarówno Aria, jak i Perry (choć wydaje mi się, że głównie Perry) pokazali się tu z mocno dziecinnej strony. Wydaje mi się, że w poprzednim tomie byli tak jakby dojrzalsi - może jest to kwestia ich bieżących problemów, ponieważ w pierwszym tomie ich myśli kierowały się w stronę "jak przeżyć", a tutaj głównie dotyczyły wątku miłosnego i ich wzajemnych uczuć.
Wiem, że jest to trylogia (i prawdopodobnie taki był zamysł od początku),ale moim zdaniem spokojnie dałoby radę zmieścić wszystko w dwóch częściach. W tym tomie teoretycznie akcja jest cały czas i nadal czytało mi się bardzo szybko i przyjemnie, co nie zmienia faktu, że odnoszę wrażenie, że autorka trochę rozwlekła historię, tylko po to, aby wydać trzy tomy. (W trzecim tomie się okaże) ;)
Zaczęłam opinię od tego co mi się nie podobało, ale prawda jest taka, że mimo wszystkiego, co napisałam - książkę pochłonęłam. Jak już wspomniałam, czytało mi się bardzo przyjemnie. Autorka pisze przede wszystkim w sposób dostępny; nie jest trudny w odbiorze, a wręcz przeciwnie - jest dobry dla oka i ucha ;-)
Oczywiście po następny tom sięgam od razu^^

Takie to w sumie nijakie, a od cwierkania tej słodkiej parki to mózg uszami wychodzi

Oceniam całość.
Bardzo wciągająca, znakomicie napisana, świetna fabuła.
Wszystkie części pochłaniałam- absolutnie do samego końca nie znudziła mnie ta historia. W większości książek główna bohaterka albo bohater w jakiś sposób mnie irytują- tutaj jest zupełnie odwrotnie.
Zwieńczenie trylogii jest po prostu WOW !

Oceniam całość.
Bardzo wciągająca, znakomicie napisana, świetna fabuła.
Zwieńczenie trylogii jest po prostu WOW !

Biorąc do reki kontynuacje, zawsze mam co do nich oczekiwania, że będą tak samo wciągające jak poprzedniczki. Nie zawiodłam się.
Mimo, ze fabuła jest uboższa nie odejmuje to przyjemności czytania. Poznałam dalsze losy bohaterów, lecz brakowało mi tego nowego, specjalnego CZEGOŚ. Nie przywiązałam się bardziej do bohaterów...a szkoda.
Mimo tego, druga część jest godną następczynią pierwszej, a co do trzeciej...już zacieram na nią ręce.
Polecam!

Mimo tego, druga część jest godną...

Tak jak przewidywałam - druga część jest napisana tak samo dobrze jak poprzednia. Po raz kolejny nie mogłam się oderwać od lektury :)

Nie wiem jakim cudem trafiłem na tę i poprzednią książkę,ale nie żałuję.

Nie wiem jakim cudem trafiłem na tę i poprzednią książkę,ale nie żałuję.

Polecam!

Druga książka nie zawodzi. Fajny twist, że część cywilizacji, która skryła się w podach i uważa się za lepszą i uprzywilejowaną okazuje się mieć bardziej prze... 😉 fajne zwroty akcji, dobrze się to wszystko składa i układa.