Zemsta

Okładka książki Zemsta
Margit Sandemo Wydawnictwo: Ringier Axel Springer Polska Cykl: Saga o Ludziach Lodu (tom 11) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Saga o Ludziach Lodu (tom 11)
Blodhämnd
Ringier Axel Springer Polska
2007-01-01
1992-01-01
Anna Marciniakówna
Ludzie Lodu Tengel zło miłość

więcej Więcej

86/52/2021

Ten tom podobał mi się bo była akcja i opowieść o miłości niespełnionej, o zemście i wybaczaniu. Polecam

Bodajże pierwszy raz zdarzyło się by historia opowiadana na kartach tej sagi kręciła się wokół tej samej postaci w następujących po sobie tomach ale to chyba jedyne odstępstw od normy. Chce się rzec, że stara dobra Margit kontynuuje swoją bajkę (i dobrze :D). Lecimy dalej.

Tak jak w poprzedniej części polubiła Villemo, tak w tej czekałam i czekałam na to, żeby pokazała odrobinę pazura, a tu nic, klapa. Sama obroń i słodycz, doprawiona poświęceniem się w imię miłości. Miłości pięknej, lecz trudnej, a raczej niemożliwej do spełnienia wobec sprzeciwu starszyzny rodzinnej. Ponieważ chodziło o odwet potężnego Wollera za śmierć jego syna, w którą...

Ta historia miłosna po prostu ujęła moje serducho. Naprawdę kibicowałam głównej bohaterce. Czekam na dalszy rozwój wydarzeń związany z przekleństwem Tengela Złego. Bardzo podoba mi się postać Villemo, może przez podobieństwo do pewnej poprzedniej bohaterki. Szczerze mówiąc w pewnym momencie historie rodu wydały mi się trochę nużące, ale to nowe pokolenie dotkniętych wzbudza...

- Dominik jest jednym z najbardziej lubianych przeze mnie postaci
- tom zaczął się dosyć nudnawo, ale potem akcja nabrała tempa i czytało się szybko i przyjemnie
- Sol była w tym tomie bardzo miłym zaskoczeniem
- zakończenie ciekawe, trochę smutne  ale dające nadzieję na bardzo ciekawą kontynuację

Na półkach: , , , ,

Wydaje mi się że prawie wszystkie tomy owej sagi, którą aktualnie czytam 3 raz będę oceniała na 10 gwiazdek choćby ze względu na szacunek, Wymyślić 47 tomów o poczynaniach rodzinki. No jak dla Mnie. Szacunek.
miałam trochę racji pisząc opinię o poprzednim tomie, zamysł jest i już chyba wiemy jaki ;)
Viellmo jest postacią w książce ciekawą i wnoszącą sporo zamętu do...

*NOTATKA PRYWATNA*
Ciag dalszy historii o Villemo i Dominiku. Villeno odkrywa swoja zmyslowosc(dlugi opis), opowiadaja sobie razem z Dominikiem o swoich wyobrazeniach. Przedramatyzowane sceny w oborze-wiezieniu. Ten tom rowniez dla (starszych) nastolatek. Zapowiedz przyszlej bitwy ze Zlym.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Na półkach: , , , , , ,

Wciągająca. Opowiada o dalszych losach Villemo i Dominika ( co najmniej jakby autorka przeczytała moje uwagi o poprzednim tomie :P ).

Polecam!

4 645