Niewinna krew

Okładka książki Niewinna krew
P.D. James Wydawnictwo: Książnica Seria: Książnica kieszonkowa kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Książnica kieszonkowa
Innocent Blood
Książnica
2003-01-01
2003-01-01
Ewa Penksyk-Kluczkowska
niewinna krew pd.d. james kryminał

więcej Więcej

Książka może trochę bardziej obyczajowa niż kryminalna, w każdym razie nietypowa jak na kryminał. Nie zaangażowała moich emocji, pobudzała tylko ciekawość co do dalszych losów bohaterów.

Na półkach: , , , , ,

Philippa jest córką adoptowaną dorasta od małego w domu adopcyjnych swoich rodziców,w dniu swych 18-stych urodzin dowiaduje się,że jej rodzice są oskarzeni o zamordowanie małej dziewczynki.Postanawia zdobyć akt urodzenia i dowiedzieć się historii swojej rodziny.
Dla mnie ta książka dobra jest i wzrusza bardzo,poruszająca lektura.

Philippa chce się dowiedzieć kim naprawdę jest- ustalając tożsamość biologicznych rodziców. Przeżywa szok, kiedy dowiaduje się kim oni byli, co zrobili. Do tej pory o nich fantazjowała, upiększała historię, która się po prostu rozrastała.

„Wierzyła w nią, bo chciała, żeby była prawdziwa.”

Tymczasem jej biologiczna matka, po kilku latach odsiadki, ma wyjść na wolność....

Mam problem z tą książką ponieważ wydaje mi się, że już ją kiedyś czytałam lub też jakąś bardzo podobną. Czy ktoś kojarzy książkę o bardzo podobnej treści? Jeśli tak, to będę wdzięczna za informacje.
Co do opinii na temat tej książki, to moim zdaniem jest ona słaba. Nigdy nie czytałam Agaty Christie, co muszę nadrobić, ale zachęciło mnie porównanie do jej twórczości....

Świetna książka, zresztą jak wszystkie P.D.James. Nie czyta się, ale smakuje. Bohaterowie prawdziwi, sytuacje prawdziwe, szczegóły, analiza, atmosfera bez zarzutu. Oczywiście, poszukiwaczom morza krwi i mnóstwa trupów nie będzie się podobać. Porównanie P.D. James do Agaty Christie jest bardzo niefortunne, bo gatunki zupełnie różne, styl inny, prezentacja bohaterów i akcji też.

Za lekturę zabrałem się zaciekawiony opisem oraz w miarę dużym napisem na okładce książki: "nowa Agatha Christie". Oba czynniki sprawiły, że liczyłem na bardzo dobrą książkę, zamiast tego otrzymałem dobrego przeciętniaka. Żeby nie było twór ten nie jest aż tak zły jednak do czołówki ciągle mu brakuje. Jednym z czynników wpływającym na jakość książki może być moim zdaniem...

Pierwsza książka tej autorki, jaką przeczytałam. Skusił mnie napis na okładce o nowej Agacie Christie i szczerze się zawiodłam. Jest jakaś tam intryga, pogmatwanie, niejasności itp., ale wg mnie, zdecydowanie nie jest to "nowa Agata Christie". Przynajmniej dana książka. Jednak skoro posiadam jeszcze trzy inne tej autorki, może zmienię zdanie.

Męczy po pierwszych stronach.

Pomysł na fabułę ciekawy, ale uważam, że niezbyt dobrze wykorzystany. Czegoś mi tu zabrakło albo to ja mam zbyt duże wymagania ;) Z całą pewnością mogę powiedzieć, że są lepsze kryminały.

Książka z serii do poduszki, czuć napięcie. Zawiodło mnie zakończenie.

• 2013
  • 2015