Śmierć przychodzi nocą

Okładka książki Śmierć przychodzi nocą Helene Tursten
Okładka książki Śmierć przychodzi nocą
Helene Tursten Wydawnictwo: Videograf II Cykl: Irene Huss (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Irene Huss (tom 2)
Nattrond
Videograf II
2010-04-08
2010-04-08
Danuta Wencel
literatura szwedzka Irene Huss

Bardzo przyjemny kryminał. Jest tajemnica. Napięcie jest stosownie dozowane.
Przemyślany układ. Czyta się ją płynnie, czytelnik nie jest bombardowany mnóstwem wątków. Wątek kryminalny umiejętnie jest wkomponowany w tło obyczajowe i społeczne Szwecji.
Faktem jest, że stylistyka przypomina Mankella, co mi odpowiada, a tęsknię za Nim. Zdania ładnie budowane, z zasady brak wulgaryzmów i epatowania okrucieństwem. Ten kryminał nie jest przygnębiający.
Książka pisana jakiś czas temu, a mimo to postacie są bardzo realne, potrafią patrzeć krytycznie na wspólczesny świat. Tamta Szwecja jest trochę jak dzisiejsza Polska, ale tylko trochę :). Bohaterka, mimo iż przesiąknięta współczesnym myśleniem, potrafi skrytykować skutki neomarksistowskiego porządku świata.

Bardzo przyjemny kryminał. Jest tajemnica. Napięcie jest stosownie dozowane.

Bardzo zgrabna i wciągająca. Wartka akcja, niezły styl i lekkość pisania. Niby mroczna, ale nie ma tak "sztywnego i poprawnego" klimatu, jak inne skandynawskie (skądinąd uwielbiam ten mrok i sztywność ;) ). Bardzo dobry kryminał, jednym zdaniem :)

Mam taką zasadę ze jak juz zacznę czytać książkę to choćby mi nie podeszła to i tak ją "zmęczę" (zaznaczę ze rzadko kiedy to dir zdarza bo książki wybieram bardzo skrupulatnie). No ale niestety tej książki nawet nie bylam w stanie zmęczyć. Nic ciekawego, żadnej pochłaniającej akcji, brak ciekawych bohaterów, nawet jednego wątku który przyciąga uwagę. no po prostu nic. Nie polecam

kolejna książką z irene huss w roli głównej
ciekawy pomysł, dobre rozwiązania, chociaż po pewnym czasie można się domyślić kto zabijał
szkoda, że rodzinne tajemnice zostały pominięte i trochę zostawione z boku
polecam na wieczór z herbatą i jazzem w tle :D

kolejna książką z irene huss w roli głównej
szkoda, że rodzinne tajemnice zostały pominięte i trochę zostawione z boku
polecam na wieczór z herbatą i jazzem w tle :D

Książka bardzo dobra, ale czegoś w niej brakuje... Tytuł świetny, ale to nie do końca jest to, co lubię.

Książka jak w ocenie - przeciętna. Kupiłam ją ze względu na "zjawę", która miała odróżniać ją od innych kryminałów, tak też było , ale to chyba jedyny plus tej książki, może poza sympatyczną inspektor kryminalną prowadzącą śledztwo. Akcja na pewno nie należy do wartkich, napięcia nie ma żadnego, poza ostatnimi dwudziestoma stronami. Kto jest mordercą można domyślić się już po kilkunastu stronach, mimo to książkę szybko i dobrze się czyta, ale na pewno tylko raz.

Nieco naiwny język rekompensuje wartka akcja i interesująca fabuła

Nieco naiwny język rekompensuje wartka akcja i interesująca fabuła

Przyzwoity kryminał, jednakże mniej więcej od połowy książki można mieć już pewne przypuszczenia co do potencjalnego mordercy. Troszkę mało opisu Skandynawii. Można przeczytać, pozycja nieobowiązkowa.

Pierwsza moja książka tej autorki i muszę przyznać, że bardzo dobra.
Fajnie poprowadzona fabuła, super się czyta, no i najważniejsze wciąga i trzyma w napięciu :)
Polecam

Pierwsza moja książka tej autorki i muszę przyznać, że bardzo dobra.
Polecam

Rzeczywiście, można się domyślać, kto zabił. Ale mimo to, czyta się przyjemnie. Szkoda tylko, że w całej tej historii chodziło tylko o..... to, o co chodziło, a ujawnione w trakcie śledztwa tajemnice rodzinne zostały praktycznie pominięte.

• Thriller/sensacja/kryminał
  • 2011
  • 2015

Dodaj cytat z książki Śmierć przychodzi nocą