Mroki

Okładka książki Mroki
Jarosław Borszewicz Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Wydawnictwo Iskry
1983-01-01
1983-01-01
8320705282

Ciekawa forma ale nie przeczytałabym drugi raz i nie można jej polecać każdemu. Warta przeczytania ale chyba nie zrozumiałam do końca co autor miał na myśli.

Filozoficzna, momentami zabawna, nie ma tu fabuły tylko przemyślenia na temat życia, śmierci , krótkie rozmowy z Nieobecną. Nigdy nie czytałam takiej książki jestem zachwycona , niektóre zdania tak trafiające do mnie takie życiowe a jednocześnie proste.

Pierwsze moje spotkanie z tego typu prozo-poezjo-powieścią i... parafrazując słowa pewnego Polaka – nie mogę powiedzieć, żebym jej nie lubił.
Trochę złotych myśli z gimnazjum, trochę głębszego filozofowania i umiejętnego punktowania społeczeństwa, a w końcu i depresyjna przypowieść o mrokach naszych wnętrz – czego tu nie ma!
Bo czasem dobrze jest jednak czegoś nie...

Uwielbiam wracać do fragmentów tej książki. Nie jest to pozycja łatwa i lekka, aby choć po części ją zrozumieć trzeba się nieźle wczuć:)

Co to była za książka. Chyba jej nie zrozumiałem i chyba nie zrozumiem, ale to zupełnie nie szkodzi.

Książka bardzo poruszająca, daje dużo do myślenia, napisana w bardzo ciekawy sposób. Lektura wciąga, ale trzeba się skupić podczas czytania. Polecam, 11/10

Mało jest tekstów kultury które poruszyły mnie w podobnym stopniu co "Mroki". Lektura tej książki pochłania bez reszty, mimo że paradoksalnie jej treść jest bardzo ciężka. Nikt tak pięknie nie mówił o miłości i śmierci, jak tutaj Borszewicz, i chociaż w tym pięknie często pojawiają się wręcz obsceniczne fragmenty, balans między nimi jest sporym atutem "Mroków". W...

Zupełnie nie zrozumiałam tej książki.
Może za kilka lat gdy po nią sięgnę spodoba mi się bardziej.
Zbyt górnolotny język jak dla mnie.
Brak wyznaczonej fabuły.

Wiersze wzbogacone w zalążki fabuły i naprawdę obrzydliwe, mizoginistyczne żarty. Borszewicz powinien był zostać przy wierszach.

Nie warto dla kilku ładnych fragmentów.

Cóż, wystarczy przejrzeć poniższe opinie, by dowiedzieć się jak bardzo zdania są podzielone, co odzwierciedla moje odczucia po przeczytaniu tej książki. Momentami naprawdę niebywałe dzieło, pełne różnych ciekawych rozmyślań, ale chwilami nie wiedziałam, czy nie zamknąć tej książki i odłożyć na półkę zapomnienia. Możliwe, że rodzaj opinii - negatywny czy pozytywny - zależy...

2 416
    2 047