Priest

Okładka książki Priest Sierra Simone
Okładka książki Priest
Sierra Simone Wydawnictwo: Sierra Simone Cykl: Zakazany owoc (Sierra Simone) (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Zakazany owoc (Sierra Simone) (tom 1)
Priest
Sierra Simone
2015-06-15
2015-06-15

Okładka książki A Merry Little Meet Cute. Prawie jak w świątecznym filmie Julie Murphy, Sierra Simone
A Merry Little... Julie Murphy, Sierr...

Słyszeliście już o książce „Priest” i o tym jakie kontrowersje wśród czytelników, ona wzbudziła?

Ja przyznam, że dalej jestem w ciężkim szoku, jak bardzo ludzie się oburzyli o tę książkę, bo miejmy na uwadze fakt, że ta pozycja jest już ponad 10 lat na rynku i wychodząc na rynek zagraniczny, nie zrobiła tego, co się zadziało w Polsce.

Reklama - @wydawnictwopapieroweserca

Przybliżając trochę  fabułę książki, to nic innego jak dosyć mocny erotyk, opierające się na relacji księdza i  parafianki. Wiadomo jest to erotyk, ma dużo takich spice i hot scen, które widziałam, że u wielu osób wywołały obrazę. Według mnie były naprawdę dobrze napisane i nie były aż tak bardzo przesadzone jak cała ta otoczka wygląda. Jest to też książka gdzie główny bohater, czyli Taylor autentycznie i mocno wierzę w Boga, ale również jest mężczyzną, który  hamuje  swoje żądze.

Tak naprawdę tutaj ta moralność w tej książce jest mocno wątpliwa, ba czasami nasza moralność przez tę książkę przestaje być taka jak wcześniej. Dla mnie nie ma to nic gorszącego czy niestosownego, taki zwykły romans, ale dla wielu jest to coś niedopuszczalnego, bo tak naprawdę śluby czystości zostały złamane. Zaczynamy myśleć nad tym czy ksiądz to zwykły mężczyzna, czy już nie, czy te śluby są tak naprawdę potrzebne i czy oddanie się w ręce Bogu  równe jest z utratą ich męskości.

I tak jak napisałam dla mnie to nic kontrowersyjnego. Czytając różne reportaże, oglądając programy, widzę, że gorsze rzeczy działy się w realnym życiu niż to, co autorka sobie wymyśliła. Ja totalnie nie rozumiem tej całej burzy wystarczy wyjść z bański, żeby widzieć gorsze rzeczy dziejące się realnie.

Książkę czytało mi się naprawdę bardzo szybko, styl pisania nie jest przytłaczający. Jedynie miałam trochę problem z faktem, że ksiądz nie jest konsekwentny w tym co mówi i co robi. Jednak jeśli przeczyta się całą książkę, rozumiemy, że praca i ludzie byli dla niego bardzo ważni i nie mógł od tak odejść, żeby nie wystawiać się na pokusy. Ale to też jest takie moje gdybanie i takie przyczepianie się.
Książka zdecydowanie 18+. Dla mnie 4/5 ⭐️.

#priestsierrasimone #darkromance #bookstagram #book #książkara

Reklama - @wydawnictwopapieroweserca...

/Współpraca reklamowa /

Po całej burzy, którą wywołała ta książka, chciałam chwilę odczekać i z czystym umysłem podejść do tej lektury, i muszę przyznać, że to był dobry pomysł, gdyż ta historia napewno wpłynęła na mnie inaczej, a nawet bardziej ja polubiłam, niż z początku myślałam.

Z początku chce zaznaczyć, że pomimo tego, że książka opiera się na romansie pomiędzy księdzem a kobietą prowadzącą odmienny styl życia, sama religia nie została tutaj umniejszona, a wręcz została opisana z rozwagą i dużą dozą szacunku, co bardzo mi się podobało.

Sam pomysł na fabułę był nieszablonowy, i jedyny w swoim rodzaju, z tego też względu na pewno szybko o nim nie zapomnę. Tematyka jaką opisała autorka jest kontrowersyjna, więc tutaj duże pokłony dla Sierry, że podjęła się napisania takiej książki.

Rozwój relacji pomiędzy Taylerem a Poppy, zawiera w sobie duże pokłady namiętności i przyciągania, lecz przede wszystkim pokazuje, że miłość i szczęście nie przychodzą ot tak, nieraz trzeba coś poświęcić, czy popełnić błędy, aby uzyskać to co sprawia nam najwięcej uśmiechu na twarzy i wolności.

Bardzo podobał mi sposób w jaki autorka przedstawiła konflikt wewnętrzy z którym zmagały się postacie (a, w szczególności Tyler, który cały czas był rozdarty pomiędzy wiarą, a miłością).
Jest tutaj dużo scen zbliżeń pomiędzy postaciami, lecz są one napisane/ przetłumaczone w dobry sposób, nie czuć w nich niesmaku i cringu.

Jeśli szukacie czegoś nowego, gdzie nieraz poczujecie wiele emocji, a postacie swymi charakterami niejednokrotnie was zaskoczą, to zdecydowanie powinniście sięgnąć po tę powieść, warto jednak podejść do niej z otwartym umyłem i pamięcią, że jest to fikcja literacka.

/Współpraca reklamowa /

wtf co to za gówno

wtf co to za gówno

Skusiła mnie ta historia , gdy tylko przeczytałam opis książki. Czekałam aż będzie wydana w Polsce i wręcz nie umiałam się doczekać historii Ojca Bella i Poppy. To jest czysty erotyk. Wiedziałam o tym ale liczyłam na więcej rozwinięć i więcej fabuły. Jeśli ktoś uwielbia erotyki tym bardziej z motywem zakazanej miłości, na pewno będzie zachwycony. Dla mnie szału nie ma :)

Lubicie książki, które są kontrowersyjne, czy raczej od nich stronicie?
Ja uwielbiam wszelkiej maści kontrowersje, tematy Taboo, czy ogólnie gorszące książki. Im bardziej pokręcona historia tym lepiej! Im więcej ostrzeżeń tym lepiej.
Nie wiem ogólnie o co ten cały szum z tą książką, w sensie rozumiem, że temat kontrowersyjny i zdecydowanie nie dla każdego, ale żeby od razu mówić, że to upadek literatury? Przecież to FIKCJA LITERACKA. Poza tym, nie oszukujmy się, takie rzeczy dzieją się na co dzień. Ilu księży ma dzieci na boku? Może to właśnie dlatego ta historia wielu ludzi tak boli?
Osobiście uważam, że każdy ma prawo do posiadania własnego zdania, jednak nic nie zezwala na obrażanie innych tylko ze względu na to, że mają inne poglądy czy zdanie na dany temat.

Książka ta jest na pewno nietuzinkowa i specyficzna, ale także ostra, z dużą ilością sek*u oraz mocnym i wulgarnym językiem. Czy mi to przeszkadzało? Zupełnie nie i tak będę się smażyć w piekle. Ale ostrzegam, ta książka jest naprawdę nie dla każdego. Ktoś kto może poczuć się źle, czytając o romansie księdza ze striptizerką niech po prostu nie sięga po ten tytuł i nie czyta mojej opinii.

Jak to jest, że to co zakazane nas przyciąga? Czy naprawdę nie jesteśmy w stanie oprzeć się pożądaniu? Czy nasze pragnienia potrafią być tak silne, by wygrać z rozumem?

„Wybacz mi ojcze, bo zgrzeszyłem”

Tyler Bell jest księdzem. W pewnym momencie swojego życia postanowił oddać się Bogu i mu służyć. Złożył śluby i był bardzo dobrym pasterzem. Wierni wręcz go uwielbiali. Poppy jest jedną ze zbłąkanych owiec, które szuka pocieszenia i odkupienia za swoje grzechy, nieświadomie zbliżając się do popełnienia jeszcze jednego, być może największego.
Bo kobieta nie miała pojęcia, że w momencie pojawienia się w konfesjonale w czerwonej szmince, by bez ogródek wyznać swoje grzechy, skarze nie tylko siebie, ale też mężczyznę po drugiej stronie na wieczne potępienie.

Bell naprawdę kocha to co robi, to czuć, ale jednocześnie kocha także kobietę. Nie pozostaje mu nic innego, jak tylko dokonać wyboru i z nim żyć. Czy poradzi sobie ze swoim poczuciem winy i wewnętrznymi rozterkami? Czy dojdzie do momentu, że pożałuje swojej decyzji?

Historia bardzo mi się podobała, bo wbrew wszystkiemu dużo w niej przemyśleń i głębi. To nie tylko opowieść o seksie i zbezczeszczeniu ślubów, ale także o poszukiwaniu własnej ścieżki i walce ze swoimi demonami. O walce ze swoją przeszłością. Tyler naprawdę myślał, że Bóg go nienawidzi, bo pchnął go do popełnienia największego grzechu, złamania ślubów czystości. On naprawdę walczył ze sobą, ze swoim pożądaniem, ze swoim poczuciem winy, które wcale a wcale go nie opuszczało, co gorsza, mimo wszystko nadal padał w ramiona kobiety.
Nie tylko wątek religijny jest dobrze poprowadzony, ale także wątek romantyczny. Myślę, że autorka świetnie zgrała ze sobą te dwa komponenty, dzięki czemu powstała ciekawa historia.
Książka z pewnością zmusza do refleksji, zmusza do zastanowienia się czym dla nas samych jest grzech i czy znając wszelkie konsekwencje, popełnilibyśmy go jeszcze raz.
Nawet jeśli po przeczytaniu jej będzie mi dane trafić do piekła, to niech tak będzie, pewnie spotkam tam kilku znajomych. 😉
Na sam koniec dodam, że mam lekki niedosyt, bo sama końcówka mignęła mi zdecydowanie za szybko, nawet jak na romans. Mimo wszystko świetnie się bawiłam i wielokrotnie zostałam zmuszona do wielu przemyśleń egzystencjalnych.

Lubicie książki, które są kontrowersyjne, czy raczej od nich stronicie?

Priest 💋 Sierra Simone
5/5 ⭐️

Współpraca reklamowa @papieroweserca

„Jest wiele zasad, których ksiądz nie może złamać” Jednak w tej książce Tyler łamie ich wiele. Autorka stworzyła bardzo kontrowersyjną historię, która odbiła się echem na naszych polskich bookmediach. Jednak ja uważam, że ta książka jest cudowna. ❤️

Tyler jest księdzem, jednak gdy poznaje Poppy, która szuka swojej ścieżkach najpierw postanawia jej pomóc ale nie może się on opanować. Jest on jednak też człowiekiem, mężczyzną, który pożąda pięknej kobiety z czerwonymi ustami. 💋 Czy to grzech jeśli popełnić go tylko w połowie?

Wątek romantyczny w tej książce, mimo że z pozoru bardzo kontrowersyjny według mnie został świetnie napisany. Romans między bohaterami był bardzo spicy 🌶️ ale poza tym mamy tu dużo przemyśleń na temat wiary, szukania swojej ścieżki życiowej, powołania, miłości. Uważam, że tak kontrowersyjny romans nie mógł być lepiej napisany. Oprócz poważnych tematów, które autorka porusza w książce mamy też tutaj pełno humoru i sama śmiałam się z tekstów Tylera nie raz.

Bardzo podobał mi się fakt, że historia jest napisana z perspektywy Tylera bo jednak w romansach rzadko się to zdarza. Tu pasowało to idealnie bo dzięki temu mogliśmy poznać jego przemykania. Wstawki z perspektywy Poppy również idealnie dopełniają fabułę pokazując nam jej punkt widzenia, jej przeszłość i demony z jakimi musiała mierzyć się bohaterka. Samo zakończenie mnie ani trochę nie zawiodło i miałam nadzieję, że właśnie tak skończy się ich historia.

Mimo całej kontrowersji wokół tego tytułu uważam, że jest to świetny dark romans ❤️‍🔥 Ja czytając przeżywałam wszystko razem z bohaterami, chciałam dowiedzieć się co będzie dalej, jakie decyzje podejmą i jak to się dla nich skończy. Bardzo dziękuję wydawnictwu Papierowe serca za możliwość przeczytania tej książki ❤️🌶️💋

Priest 💋 Sierra Simone
5/5 ⭐️

Współpraca reklamowa @papieroweserca

Tyler jest księdzem, jednak gdy poznaje Poppy, która...

Ten tytuł wywołał oburzenie i mocną reakcję, a jednak wśród czytelników z otwartym umysłem znalazł rzeszę fanów. Jest to KSIĄŻKA PRZEZNACZONA DLA DOROSŁYCH, ale przede wszystkim dla tych, którzy potrafią odróżnić fikcję literacką od rzeczywistości. Takich, których nie odrzuci silna, wręcz gęsta atmosfera między bohaterami, która przekłada się na akt cielesny- bardzo szczegółowo opisane sceny stosunków również mogą okazać się dla wielu gorszące. Jednak to, na co chciałabym położyć nacisk to fakt, że jest to przede wszystkim książka o połączeniu dusz, silnym uczuciu, które pojawia się znikąd i narasta w błyskawicznym tempie oraz konflikcie wewnętrznym, który popycha bohaterów do podejmowania trudnych decyzji życiowych. Warto również wspomnieć o tym, że główny bohater wypowiada się o wierze katolickiej z należytym, ogromnym szacunek i nigdy jej nie traci, pomimo spotkania z Poppy.

" Święta. Królowa. Słodycz. Nadzieja. "
Amen.

Powinnam zaufać instynktowi i po pierwszym rozdziale się poddać. Dotarłam do 80% i żałuję, że nikt nie odda mi tego straconego czasu. Rozumiem - mocny, mroczny romans. Sceny seksu dla współczesnego czytelnika powinny być kontrowersyjne, ale na Boga powinny mieć trochę smaku. Wstyd mi, że trafia do mojej kategorii "Przeczytane".

Chce zacząć od tego, że "Priest" jest chyba pierwsza moją przeczytaną książką z tego gatunku. (Czytałam jeszcze Corrupt, ale nie wiem czy to ten sam gatunek i tylko do tego mogę ją porównać). Uważam, że ta pozycja nie zasługuje na całą fale hejtu nie tylko na nią, ale także na osoby ją czytające. Wszystkie osoby piszące komentarze typu "upadek literatury" nie mają pojęcia, że książki tego typu powstawały już wcześniej i miały o wiele gorszą fabułę. Czy związek księdza powinien być aż tak kontrowersyjny? Według mnie nie. Takie rzeczy zdarzają się ciągle i o ile główny bohater chciał dość szybko wybrać między kobietą, a kościołem to przecież u niektórych księży takie relacje ciągną się latami. A gdzie to się dzieje? Może ktoś o tym nie wie, ale w waszej wsi/mieście lub całkiem niedaleko był przypadek, że ksiądz porzucił celibat. Czy wybranie miłości nie powinno być lepsze niż sianie takie oburzenia? Inna sprawa ma się do tego, że Poppy i Tyler robili to w kościele. W pewnie sposób rozumiem co autorka chciała przez to przekazać, ale dla mnie takie sceny są poprostu niestosowne. Nie będę się tu wypowiadać o swojej wierze, ale wiele osób wierzących może to urazić, dlatego radzę nie czytać im tej książki. Tej rzeczy i używanie do tego np. świętych olei nie popieram i nie podobało mi się to. Ilość oraz szybkość pierwszych scen zbliżeń trochę mnie zdziwiła, ale podczas czytania uświadomiłam sobie, że to nie jest zwykły romans jaki na ogół czytam, ale gatunek dla którego jest to normalne.

Nie jestem poprostu do tego przyzwyczajona i wiem, że taki gatunek poprostu nie jest dla mnie i nie będę go czytać często, choć kiedyś na pewno jeszcze coś z niego przeczytam. Kolejna rzecz, która powinna się tu znaleźć to przemiana bohaterów. Uważam, że autorka nie do końca trafnia określiła to miłością, dla mnie było to bardziej pożądanie. Od bohaterów tymbardziej na końcu oczekiwałam większej ilości uczuć, a nie tylko kolejnych zbliżeń. Doceniam wszystkie rozterki, którego dotykały księdza oraz to, że nie było to pominięte.

Mimo wszystko fajnie było poznać coś innego niż to co zwykle czytam. Choć będę raczej ograniczała książki z tego gatunku to chętnie sięgnę po kontynuację tej serii o ile opis mnie zaciekawi.

Nie kierujcie się też opinia osób wypowiadających się na temat książki bez jej poznania. Uważam też, że wszyscy ci ludzie powinni chociaż poznać całość mojej opinii, a nie tylko krytykować moją osobą przez pryzmat krótkiego fragmentu, który dodałam o książce.

[ᴡsᴘᴏ́ʟᴘʀᴀᴄᴀ ʀᴇᴋʟᴀᴍᴏᴡᴀ]

Książka która wywołała kontrowersję wśród ludzi.

Kończąc ᴘʀɪᴇsᴛ po raz kolejny spotkałam się z niedosytem. Bardzo podobała mi się ta książka i przebieram nagami w oczekiwaniu na kontynuację.

Tyler Anselm Bell.
Ksiądz z trzyletnim celibatem.
Gotowy pomóc w potrzebie, dźwigający bagaż po stracie siostry i z wyrzutami sumienia iż nic nie zauważył wcześniej.

Kiedy pojawiła się inaczej wszystko się zmieniło.

Relacja Tylera i Poppy opierała się na grzechu cielesnym. Nie mogli się sobie oprzeć, a potem mężczyzna miał wyrzuty sumienia. Książka w większości opiera się na jego perspektywie przez co możemy na bierząco z jego myślami. Było mi go żal. A najbardziej w momencie gdy padł na kolana w kościele i płacząc nieustannie przepraszał.

Oprócz tego jesteśmy na bierzaco z jego uczuciami względem Poppy. Jak z czasem rozkwitają, jak z pociągu cielesnego przechodzi do zakochania.

To cudna historia o zakazancj miłości (Między striptizerką a księdzem) i poświęceniu jakie czekało Tylera, by być szczęśliwym, a które często zdarza sie w prawdziwym życiu.

Bell pokazuje, że nie trzeba być nieszczęśliwym i oddanym Bogu, a można być szczęśliwym i nadal być odanym.

'𝐵𝑜́𝑔 𝑗𝑒𝑠𝑡 𝑤𝑖𝑒̨𝑘𝑠𝑧𝑦 𝑛𝑖𝑧̇ 𝑛𝑎𝑠𝑧𝑒 𝑔𝑟𝑧𝑒𝑐ℎ𝑦. 𝐵𝑜́𝑔 𝑐ℎ𝑐𝑒 𝑐𝑖𝑒̨ 𝑡𝑎𝑘𝑖𝑒𝑔𝑜, 𝑗𝑎𝑘𝑖𝑚 𝑗𝑒𝑠𝑡𝑒𝑠́: 𝑝𝑜𝑡𝑦𝑘𝑎𝑗𝑎𝑐𝑒𝑔𝑜 𝑠𝑖𝑒̨, 𝑔𝑟𝑧𝑒𝑠𝑧𝑎𝑐𝑒𝑔𝑜, 𝑧𝑑𝑒𝑧𝑜𝑟𝑖𝑒𝑛𝑡𝑜𝑤𝑎𝑛𝑒𝑔𝑜. 𝑊𝑠𝑧𝑦𝑠𝑡𝑘𝑜, 𝑜 𝑐𝑜 𝑛𝑎𝑠 𝑝𝑟𝑜𝑠𝑖, 𝑡𝑜 𝑚𝑖𝑙𝑜𝑠́𝑐́. 𝑀𝑖𝑙𝑜𝑠́𝑐́ 𝑑𝑜 𝑛𝑖𝑒𝑔𝑜, 𝑚𝑖𝑙𝑜𝑠́𝑐́ 𝑑𝑜 𝑖𝑛𝑛𝑦𝑐ℎ 𝑖 𝑚𝑖𝑙𝑜𝑠́𝑐́ 𝑑𝑜 𝑠𝑎𝑚𝑦𝑐ℎ 𝑠𝑖𝑒𝑏𝑖𝑒. 𝑃𝑟𝑜𝑠𝑖 𝑛𝑎𝑠, 𝑏𝑦𝑠́𝑚𝑦 𝑜𝑑𝑑𝑎𝑙𝑖 𝑛𝑎𝑠𝑧𝑒 𝑧̇𝑦𝑐𝑖𝑒, 𝑛𝑖𝑒 𝑝𝑜 𝑡𝑜, 𝑏𝑦 𝑧̇𝑦𝑐́ 𝑗𝑎𝑘 𝑎𝑠𝑐𝑒𝑐𝑖, 𝑝𝑜𝑧𝑏𝑎𝑤𝑖𝑒𝑛𝑖 𝑗𝑎𝑘𝑖𝑒𝑗𝑘𝑜𝑙𝑤𝑖𝑒𝑘 𝑝𝑟𝑧𝑦𝑗𝑒𝑚𝑛𝑜𝑠́𝑐𝑖 𝑐𝑧𝑦 𝑟𝑎𝑑𝑜𝑠́𝑐𝑖, 𝑎𝑙𝑒 𝑏𝑦𝑠́𝑚𝑦 𝑜𝑑𝑑𝑎𝑙𝑖 𝑀𝑢 𝑛𝑎𝑠𝑧𝑒 𝑧̇𝑦𝑐𝑖𝑒, 𝑎𝑏𝑦 𝑂𝑛 𝑚𝑜́𝑔𝑙 𝑝𝑜𝑚𝑛𝑜𝑧̇𝑦𝑐́ 𝑛𝑎𝑠𝑧𝑎 𝑟𝑎𝑑𝑜𝑠́𝑐́ 𝑖 𝑝𝑜𝑚𝑛𝑜𝑧̇𝑦𝑐́ 𝑛𝑎𝑠𝑧𝑎 𝑚𝑖𝑙𝑜𝑠́𝑐́.'

Bell był przekonany, że Bóg odwrócił się od niego, bo się zakochał i zgrzeszył łamiąc zasady, i przez to sie zadręczał. Był oddany w 101% zapominając jednak o swoim szczęściu a kiedy pojawiła sie ona i zapragnal szczęścia czul się z tym źle, zapominając, że Bóg pragnie także naszego szczęścia i jest w stanie wybaczyć on nam wszystko.

Tak więc ᴘʀɪᴇsᴛ jest czymś więcej niż "upadkiem literatury".

Styl pisania autorki jest przyjemny i lekki. Szybko się czyta i nie czuje się upływu czasu. Po zapowiedzi kolejnego tomu, nie mogę się doczekać kolejnej historii.

Zachęcam was do sięgnięcia i przekonania się czy priest to rzeczywiście "upadek literatury".

See you soon,
S.

[ᴡsᴘᴏ́ʟᴘʀᴀᴄᴀ ʀᴇᴋʟᴀᴍᴏᴡᴀ]

Książka która wywołała kontrowersję wśród ludzi.

Tyler Anselm Bell.
Ksiądz z trzyletnim celibatem.

• Po angielsku
  • Romans