Priest

Okładka książki Priest
Sierra Simone Wydawnictwo: CreateSpace Independent Publishing Platform literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Priest
CreateSpace Independent Publishing Platform
2015-06-18
Data 1. wydania:
2015-06-18
angielski
taboo zakochany ksiądz grzesznik bdsm dark

Okładka książki Dark Fairy Tales Celia Aaron, T.M. Frazier, Karina Halle, Natasha Knight, Cora Reilly, C.J. Roberts, Aleatha Romig, Sierra Simone, Marley Valentine, Skye Warren, Willow Winters
Ocena 6,7
Dark Fairy Tales Celia Aaron, T.M. F...
Okładka książki Christmas in the City Sarina Bowen, Melanie Harlow, Helena Hunting, Vi Keeland, Elle Kennedy, L.H. Cosway, Corinne Michaels, Penny Reid, Kennedy Ryan, L.J. Shen, Sierra Simone, Penelope Ward
Ocena 5,5
Christmas in t... Sarina Bowen, Melan...

Na półkach: , , , , ,

Tyler Bell jest księdzem od trzech lat. Miał swoje powody, by to zrobić. Złożył przysięgę i się jej trzyma. Nie łamie zasad. Do tej pory nawet o tym nie myślał. Potrafił kontrolować swoje myśli i czyny. Do czasu... wszystko się zmienia, kiedy do spowiedzi przychodzi Poppy. I zaczyna wyznawać mu swoje grzechy... swoje cielesne grzechy. A mimo że Tyler jest księdzem, to jest też młodym mężczyzną. A stała obecność Poppy w jego życiu sprawi, że będzie musiał walczyć ze sobą i swoim pożądaniem.

„Czy przysięga może nie zostać całkowicie złamana? Czy grzech może nie być całkowicie popełniony?”

Sięgnęłam po tą książkę, bo kojarzyła mi się z moim ukochanym „A Little Too Far”, Lisy Desrochers, gdzie też pojawiał się wątek księdza. Ogólnie lubię historie, gdzie ukazane są te zakazane romanse – nauczyciel, przyrodni brat, czy też właśnie ksiądz, więc ta mnie zainteresowała. Zaczęłam czytać i... cholera. Wow. To jedna z tych książek, którą lepiej czytać w samotności, bo jest zbyt intensywna, żeby spokojnie czytać ją w autobusie czy pociągu. Momentami to było takie niesamowicie niestosowne, niewłaściwe... ale i tak nie mogłam się oderwać.
Zazwyczaj wolę książki z podwójnego punktu widzenia, ale w tym wypadku nie przeszkadzało mi, że narratorem był głównie Tyler. I ciekawie było obserwować jego walkę z czymś, co jest ludzką naturą, z pożądaniem. I w trakcie czytania starałam się rozgryźć jego postać – oddany Bogu, wierze, chcący naprawić dawne błędy, ale z potem nagle zmieniał się o sto osiemdziesiąt stopni i mówił i robił takie rzeczy, że aż ciężko było uwierzyć w to jego kapłaństwo. Ale z drugiej strony Poppy praktycznie od początku starała się go uwieść, a nawet najwytrwalszy mężczyzna w końcu by się temu oparł.
Co do samej Poppy, nie wiem, mam mieszane uczucia. Średnio ją polubiłam. Za to chyba pierwszy raz tak bardzo wkurzała mnie postać, która pojawiła się może dwa czy trzy razy w całej książce – Sterling.
Podsumowując, całość była dobra, zakończenie właśnie takie, jakie powinno być, ale trochę za mało rozwinięte. Może to, czego mi brakuje, znajdę w nowelce „Midnight Mass”. ;)

Dodaj cytat z książki Priest