Historia dwóch miłości

2024-03-13
2024-03-13

Dzień dobry,kochani
Dzisiaj mam dla Was coś co skradło moje serce na bardzo długo
To książka naszej @rysamagda Magda Rysa.
" Historia dwóch miłości"

Znam pióro autorki bardzo dobrze,ale tu uwiodła mnie moje serce czytelnika
Miała możliwość przeczytania ją wczesniej od Was kochani i za To dziękuję autorce z całego mojego serducha ,a Was zapraszam do czytania tej wspaniałej historii

To bogata w detale, niesamowicie wciągająca opowieść, która chwyta Cię w objęcia od pierwszych stron i pochłania tak, że masz wrażenie, jakbyś znała i przyjaźniła się z bohaterami od kilku lat.

Historia dwóch miłości" to próba pokazania, że miłość potrafi być niezwykle piękna, ale równie trudna bez względu na epokę. Polecam z czystym sumieniem.

Wasza madziara.malfoy, Magdalena Spirydowicz

Główną bohaterką książki jest Emilia. Jest to silna i Mądra kobieta już po czterdziestce.
Prowadzi firmę, zajmuje się także pisaniem książek co sprawia jej wielką przyjemność.
Jest w zgodnym i szczęśliwym małżeństwie.
Mogłoby się wydawać że jej życie jest idealne,
Myślę że ona sama tak czuła aż do pewnego momentu.
Pewnego dnia dowiedziała się o zdradzie jej męża i cały świat się zawalił.
Nie wiedziała co zrobić poza tym że do męża nie wróci
Postanawia dać sobie odpocząć I organizuję sobie wyjazd poza miastem.
Bardzo podoba jej się zwiedzone miejsce jego architektura i atmosfera jaka tam panuje
W Henrykowie znajduje się piękny pałac który bardzo przypadła jej do gustu i zrodził w jej głowie pomysł na kolejną książkę.
Podczas wycieczki poznaje Pewnego mężczyznę który oferuje jej pomoc w poznaniu i zwiedzaniu nowego miejsca
Jak się okazuje tych dwoje ma ze soba wiele wspólnego.
Rozmawia im się świetnie i dobrze się dogadują co sprawia że w głowie kobiety rozwija się historia którą chciałaby przenieść na papier.
W ten sposób tworzy Melanie i Lucjana, bohaterów jej nowej powieści.
Ich relacja i przygody to w dużym stopniu odwzorowanie tego co obecnie dzieje się w jej życiu.
Bohaterka i Norbert bo tak nazywa się poznany na wyjeździe mężczyzna, stają się wzorem do naśladowania dla jej bohaterów.
No wiadomo jednak że życie to nie książka i wiele elementów Emilia będzie musiała pozmieniać.
O czym będzie chciała zapomnieć a co uwiecznić w swoim dziele.
Głównym tematem obu spraw jest nie szczęśliwa miłość i problemy z nią związane.
Dogłębnie opisane są także chwile pełne miłości i namiętności jaka panuje pomiędzy obiema parami.
Nie jest to łatwa książka lecz warta przeczytania, ponieważ porusza wiele ważnych spraw które pchają do refleksji.
Pokazuje że miłość nie jest wcale taka łatwa ani kolorowa oraz że życie potrafi spłatać nam różne Figle.
Książka zawiera także opisy pięknych krajobrazów autorka wręcz przenosi nas do swojego świata.
Przypomina także nam, kobietom Że nigdy nie warto się poddawać, zły chwilę miną a decyzje które podejmiemy zostaną z nami na zawsze
Nie oznacza to jednak, że spontaniczne momenty są złe, wręcz przeciwnie.

Polecam z całego serca moja nota to 10/ 10 😘
We współpracy z Wydawnictwo WasPos

Dzień dobry,kochani
Dzisiaj mam dla Was coś co skradło moje serce na bardzo długo
To książka naszej @rysamagda Magda Rysa.
" Historia dwóch miłości"

Znam pióro autorki bardzo dobrze,ale tu uwiodła mnie moje serce czytelnika

🔸 „Historia dwóch miłości” opowiada losy dojrzałej kobiety,która otrzymuje od losu wiele ciosów.Autorka pokazuje,że życie jest nieprzewidywalne oraz zaskakujące.Nawet kilkadziesiąt lat w małżeństwie nie gwarantuje „długo i szczęśliwie” a upadek jest bolesny.
🔸Postać Emilki jest obrazem kobiety,która się nigdy nie poddaje.Wsparcie najbliższych jest bardzo istotne,ponieważ możemy na nich zawsze liczyć.
🔸Wplecenie do fabuły losów bohaterów z pisanej powieści dziejących się w dawnych czasów są dowodem na nieszczęśliwą miłość,która została zaplanowana przez bliskich w celu korzyści majątkowych.Prawo kobiet było wtedy najmniej ważne i przekonujemy się na przykładzie Melanii i Lucjana.
🔸Dodatkowym atutem książki są opisy pałacu w Siemczynie,które urzeka swoim wyglądem wewnątrz i za zewnątrz.Chciałabym kiedyś zobaczyć go na własne oczy,ponieważ autorka potrafiła wzbudzić we mnie zachwyt miejscem w którym on się znajduje.
🔸Ogromnie zaskoczyła mnie nieprzemyślane decyzje przez Norberta i Waldemara,którzy poczuli na własnej skórze jak niewarto wierzyć kobietom…
🔸Powieść jest bardzo rzeczywistą i wiarygodną historią kobiety,która nie załamuje się pomimo doznawanych cierpień.Wierzy,że los przyniesie jej miłość i pozwoli cieszyć się każdym dniem z uśmiechem na twarzy.
🔸Książkę czyta się z zapartym tchem,ponieważ możemy odkrywać losy dwóch miłości❤️

🔸Goraco zachęcam was do sięgnięcia po tą wyjątkową i bardzo życiową powieść.

✨ Recenzja patronacka ✨

Emilia jest kobietą po czterdziestce i jej życie jest poukładane. Mąż, firma, pisanie książek. Kiedy jednak dowiaduje się, że została zdradzona, wie że musi działać. Będąc na wyjeździe poznaje pewnego blondyna, który oprowadza ją po zamku. Wtedy w jej głowie rodzą się Melania i Lucjan, a ona spisuje ich historię na kartach powieści. Życie pisarki i bohaterów będzie toczyło się podobnie. Jednak to co doświadczy Emilia będzie dla niej czymś naprawdę ciężkim. Jak zakończą się losy obu par w Henrykowie?

Uwielbiam czytać książki Magdy Rysy i bardzo się cieszę, że miałam przyjemność zostać patronką jej kolejnego dzieła. Ta powieść jest troszeczkę inna niż poprzednie, ponieważ tu dostajemy historię w historii, więc tak naprawdę mamy czworo głównych bohaterów.
Emilia jest realną bohaterką, ma poukładane życie, pisze książki. Niestety okazuje się, że jej mąż nie jest jej wierny. W tym momencie bardzo podobała mi się jej postawa, ponieważ wiedziała co z tym zrobić, byla stanowcza i opanowana. Podeszła do tego naprawdę w bardzo dobry sposób. Kiedy ta cześć jej życia się zakończyła szybko otworzyła się nowa i to z nowym mężczyzną na horyzoncie - Norbertem. Lubię takie przypadkowe spotkania, które odmieniają losy bohaterów. Jednak ta relacja nie do końca jest cukierkowa. Muszę przyznać, że bardzo mnie to wkurzyło, ale z drugiej strony wiem, że taki "zabieg" był tej historii potrzebny.
Melania i Lucjan to postacie stworzone przez Emilię w powieści historycznej. Ich losy są zdecydowanie trudniejsze i chyba jeszcze bardziej bolesne. Niestety życie kiedyś wyglądało właśnie w taki sposób, że to rodzina wybierała dzieciom partnerów. Muszę przyznać, że autorka świetnie oddala klimat tamtych lat i przeniosła nas lata wstecz. Było to coś ciekawego czytać książkę w książce.
"Historia dwóch miłości" to genialny romans, który czyta się rewelacyjnie. Dodatkowo wszystko to dzieje się na w pięknych okolicach na Pojezierzu Drawskim i w pałacu w Siemczynie. Magda Rysa zabiera nas do świata dwóch par - Emilii i Norberta w świecie realnym oraz Melanii i Lucjana w świecie fikcyjny. Obie historie obudzą w nas najróżniejsze emocje. Muszę przyznać, że książki autorki stały się dla mnie takimi komfortowymi powieściami. Zawsze jest to lekka i przyjemna lektura. Ogromnie chciałabym Was zachęcić do sięgnięcia po ten tytuł ❤️ Jestem pewna, że spodoba się Wam "Historia dwóch miłości" ❤️

✨ Recenzja patronacka ✨

Książka pełna miłości, historii i życiowych zawirowań. Bardzo dobrze się to czytało!

• Lektury na jubileusz
  • Biblioteka!
  • Samodzielne
  • Posiadam :)
  • Beenar
  • Na uwadze

Dodaj cytat z książki Historia dwóch miłości