Droga Cienia

Mag
2009-11-12
2009-11-12
Małgorzata Strzelec
droga cienia brent weeks trylogia nocnego anioła

więcej Więcej

wspaniała książka, bardzo emocjonująca, przeczytałam całą trylogię nocnego anioła, jednak nie pamiętam podziału na części. Moja opinia tyczy się całej trylogii. Były nudniejsze momenty - przez rozdziały z Dorianem mega trudno przebrnąć, ale wątek głównego bohatera jest bardzo interesujący, pełen zwrotów i momentami surowy/brutalny. Gdyby nie nudniejsze momenty dałabym 10/10

Pierwszy tom trylogii "Nocny anioł" to zarazem debiut literacki autora. To zgrabne fantasy, w którym jest wszystko, co być powinno, czyli heroiczni bohaterowie, czarne charaktery, dużo akcji, trochę romansu, wojna, no i magia oczywiście. Czyta się szybko, nie nuży. Fani fantasy będą zadowoleni.

Jeszcze chyba nigdy nie miałem aż tylu mieszanych odczuć co do książki po jej przeczytaniu w aż tylu aspektach jak tutaj.
Sam nawet nie wiem, od czego tutaj zacząć, mam nawet problem ze wskazaniem, do jakiej grupy czytelników jest ona kierowana.
Sam początek nie jest może porywający, ale nie jest też na pewno najnudniejszy i myślę, że poświecono tutaj dobrą ilość czasu na...

„Droga Cienia” to debiutancka powieść Brenta Weeksa, którego wiele osób może kojarzyć przede wszystkim poprzez jego kolejny cykl „Powiernik światła” i jak to bywa z debiutami literackimi, po które sięga się, znając już późniejsze dzieła pisarza, co uważniejsi czytelnicy z pewnością są w stanie dostrzec pewne potknięcia literackie oraz niedociągnięcia fabularne, których na...

Powiem, że jestem zachwycony. Na początku trochę nudna. Z biegiem czasu rozkręca się coraz bardziej. Wyraźni bohaterowie, częste zwtory akcji. Dość mroczna co jest dużym plusem. Na minus kilka wątków z zakończenia tej książki zostało chyba zbyt przesłodzonychprzesłodzonych i można by się pozbyć tych wątków miłosnych.
Generalnie polecam i zabieram się za kolejne części.

Powieść fajnie napisana. Dałabym nawet 10 punktów, gdyby nie wątek romantyczny - liczyłam na to, że w tej powieści się takowy nie pojawi - i przesłodzone mdłe zakończenie.

Na początku trochę mnie znudziła, odłożyłem i wziąłem się za inne książki. Po jakimś czasie do niej wróciłem i się rozkręciła. Jest naprawdę niezła.

Polecam.

Bardzo dobre fantasy (cały cykl). Ok, nie mamy do czynienia z najoryginalniejszym pomysłem świata (relacja uczeń - mistrz), ale czy to źle? Autor ciekawie splata wątki i nie czuć przesytu ani niedosytu niektórych, co jest bolączką tego typu prostych historii. Jest lekki skręt w stronę epickości niektórych bohaterów, czasami wychodzi to tragicznie, ale w Nocnym Aniele to coś...

Mam strasznie ambiwalentne uczucia do tej książki. Z jednej strony wciąga jak bagno, z drugiej staje się nieznośnym czytadłem, a to za sprawą opisywania arystokracji i różnych rodów, gdzie się po prostu w tym wszystkim gubiłem. Durzo, Kylar, Mama k, świetne postacie, podobały mi się ich relacje i przeprawy, najbardziej przypadło mi do gustu, gdy Durzo wziął pod swoje...

5 161
    2 901