Droga Cienia

Mag
2009-11-12
2009-11-12
Małgorzata Strzelec
droga cienia brent weeks trylogia nocnego anioła

Choć z problemami... to jednak kawał dobrego fantasy. Jak ktoś lubi formę podcastowo-filmową to zapraszam na moją bezspoilerową recenzje całej trylogii Anioł Nocy B. Weeksa. :)

Pokaż mimo tovideo - opinia

Och, ależ to było dobre. Trochę chaosu w tym było, ale zakończenie mnie oczarowało. Świetne walki, ale szalona głębia swiata i super magia. Urzekający prolog, trudny dla dzieciaków, jakk diabli. Coś niezwykłego.
NATOMIAST!
Gdybym miał oceniać po audio, byłoby max 8/10. Lektor jakaś padaka. Na szczęście na tyle mnie wciągnęło, że kupiłem i książkę. I teraz czekam na drugą :)

NATOMIAST!

Oj czułam się trochę rzucona na głęboką wodę. Od pierwszych stron dużo się dzieję, pojawia się masa bohaterów, miejsc i zależności, które trzeba śledzić. Do tego przeskoki w czasie. Czasami ciężko było mi się w tym wszystkim odnaleźć. Cieszę się jednak, że wytrwałam, bo historia, mimo że chaotyczna, okazała się bardzo ciekawa.

Trochę się przy niej męczyłam. Większość postaci mnie denerwowała, np. Durzo. Główny bohater Kylar był spoko, na szczęście, bo gdyby i on mnie irytował, chyba nie dałabym rady doczytać do końca. Oprócz niego polubiłam jeszcze tylko Jarla i Mamę K. Logan i Elene byli dla mnie nie do zniesienia, cukierkowi do porzygania. Oczywiście Roth był jeszcze gorszy, choć z odwrotnego powodu. Nie wiem, czy brać się za następny tom. Nawiasem mówiąc odniosłam wrażenie, że autor nie lubi dzieci. Chyba dlatego, że mówią co myślą. W pewnym momencie Kylar zarzucił Durzo hipokryzję, a ten na to : "Każdy coś warty człowiek jest hipokrytą'". Jeśli tak, to ja wolę tych nic niewartych.

Kolejna książka odzwierciedlająca niespełnione marzenia autora z czasów dzieciństwa. Chłopiec z pospólstwa nagle w związku z jakimiś okolicznościami staje się kimś. Należy do gildii albo jest zabójcą albo jeszcze kimś. Wszystko fajnie tylko, że to chyba setna książka o tej samej tematyce, którą już mi się ulewa. Gdyby jeszcze ta pozycja powalała stylem pisania czy czymkolwiek, ale nie, jest to kolejna bezbarwna pozycja. Zaczyna mnie już to irytować, gdyż mam wrażenie, że ogromna część męskich autorów jest albo totalnymi ignorantami i nie wiedzą, że się powtarzają albo wręcz przeciwnie, specjalnie piszą to, co już zostało napisane i to nie jeden raz, by nie wysilać się i nie nadwyrężać własnej wyobraźni, tylko napisać historyjkę, która się po prostu sprzeda, bo zawsze znajdzie się jakiś łoś, który nie zwróci nawet uwagi, że czyta prawie taką samą powieść, wydaną z rąk innego autora.

1997

O żesz nie dało się jej odłożyć może początek ciężki ale potem nagroda czeka i jesteśmy wynagrodzenia. Nagroda w postaci zarwanej nocy i chce jeszcze .....

Niesamowicie dobra seria. Na początku trochę się rozkręca, ale potem rusza z kopyta i jest świetnie. Każdemu kto lubi ciekawe dark fantasy, opowieści o skrytobójcach, intrygi i ciekawe historie niech koniecznie przeczyta. Z każdą częścią jest coraz lepiej.

Książka nawet fajna ale akcja stersznie się ciągnie.

Książka nawet fajna ale akcja stersznie się ciągnie.

Książka do zakochania się w twórczości Weeksa. Historia młodego zabójcy, który pod wodzą swojego mistrza szykuje się do zawodu. Niezwykła i magiczna opowieść o dobru i złu, gdzie czasem te dwa pojęcia całkowicie tracą swą definicję.

Zachęcony wysoką oceną na LC sięgnąłem po pierwszą część cyklu „Nocnego Anioła” Weeks’a. Nie do końca tego się spodziewałem, dlatego może nie warto przed rozpoczęciem książki nastawiać się na konkrety.
Plusy:
- młody chłopak zabrany z ulicy i szkolony przez mentora na doskonałego siepacza;
- pokazanie jak brutalny i bezwzględny jest świat, nie tylko ten fikcyjny;
- dobrze wykreowani bohaterowie Kylar, Logan, Durzo i pozostali;
- wiele zaskakujących zwrotów akcji, nie ma czasu na nudę;
- pojedynki, walki, magia, artefakty, mordercze szkolenie i elementy romantyczne;
- polityczne intrygi, podstępne knowania, sojusze i zdrady;
- bardziej wciągnie młodszych czytelników, chyba za stary jestem na takie historie;
- intrygujące zakończenie.
Minusy:
- pierwsza część strasznie się dłużyła, nie mogłem się wciągnąć;
- czasami dziwne skoki fabularne i chronologiczne;
- wina pisarza, czy tłumacza, ale język jakiś sztuczny i słownictwo nie zawsze pasujące do opisywanych sytuacji.
Ogółem książka dobra, chociaż liczyłem na więcej.

Plusy:
- pokazanie jak brutalny i bezwzględny jest świat, nie tylko ten fikcyjny;