Śmiertelne pożądanie

Ignacio Szacki Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo WasPos
2023-11-17
2023-11-17

Związki licealne są bardzo ważne, nakierowują młodych ludzi, jak może wyglądać ich związki w przyszłości. Patrycja i Dagmara to młode kobiety, które chcą poczuć życie pełną piersią, nie patrząc na to, co powiedzą ludzie. Najróżniejsze granice ochoczo przekraczają, które dodają im do życiorysu doświadczenie i ogrom przyjemności. Na drodze do szczęścia w ukrytym związku pojawia się kolega z klasy Łysy, który chce posiadać wszystko i robić to, co On chce za wszelką cenę. Grając nie far, posuwa się do granic, ale tych które sobie On sam ustala, mając za nic, co czują inni, bo dla niego to zwykły popęd.

Tymczasem troszkę w innych relacjach dociera się dwoje mundurowych, lecz w tym przypadku nie chodzi tu o pracę, swoje,, pałki,, używają ochoczo też poza godzinami służby, choc konfigurację są różne teraz zmuszeni przez swoje obowiązki służbowe skupiają się na jednej wielkiej sprawie w której ktoś porywa pisarki obdarowana talentem.
Kiedy tylko chce czytać książkę przestałam czytać wszelkie opinie czy nawet opisy nie raz spaliłam się na tym wolę sama wyrobić sobie zdanie nie sugerując sie. Śmiertelne pożądanie historia dwoch histori chc w pewnych momentach się łącza są to dwa światy. Ostrzeżenie na okładce 18+ nie jest dla ozdoby, ja to jeszcze dodałabym z !!!!!!. Autor zdecydowanie nie boi się mocnych tematów idealnie to widać w tym tytule. Z każdym kolejnym rozdziałem myślam że nie można już przekroczyć granic ale niejednokrotnie zostały i to milowy krokiem co mnie zaskoczylo jak dokładnie i z jakimi opisami można opisać pewne sytułacje nawet te drastyczne. Wyobraźnia jaka autor posiada może oszołomic niejednego czytelnika w swoich opowieściach.

Jak Patrycja i Dagmara poradziły sobie z Łysym?
Czego Łysy dowie się o swoim ojcu?
Kto porywa pisarzy?
Jaką tragedia spotka jednego z pracowników policji?
Do czego zmierzaja relacje obu par, jak skończą?

Tego dowiecie się, czytając książkę.

🔥🔥🔥

Ubawiłam się przy tej książce jak przy żadnej innej.

Ubawiłam się przy tej książce jak przy żadnej innej.

Jestem prawie pewna, że to eksperyment społeczny.

Jestem prawie pewna, że to eksperyment społeczny.

Zdecydowałam się na zrecenzowanie tej pozycji, gdyż autor, poza romansem, obiecał mi morze ekstremy. Ponadto opis okładkowy głosi, że można tu przeczytać o gwałcie, sadyzmie, samobójstwie czy też morderstwie ze szczególnym okrucieństwem - tak więc sami rozumiecie, wszystko to, co tygryski lubią najbardziej.

No więc co tu mamy?

Faktycznie, poza mozolnie, precyzyjnie i szczegółowo opisanymi relacjami seksualnymi dwóch tytułowych par mamy tutaj i wspomniane samobójstwo, i gwałty, i poniżanie, i morderstwo, i nawet jedną mocną scenę, której nie będę tu przytaczać.

Jednakże...

Połączenie NA z brutalnym romansem to niestety nie były moje oczekiwania. Wrzucanie mnóstwa ordynarnych słów nie sprawi, że książka stanie się bardziej ekstremalna. Faktycznie, były tu ostre, mocne momenty, jednak przez większą część czułam się bardziej zażenowana niż zaintrygowana.

W ogóle dużo tu rzeczy było wziętych jakby znikąd, niewyjaśnionych do końca lub wcale.
Niby wiemy, czemu główny zabójca zabijał, ale też od początku wiedziałam kim on jest, nie było żadnego elementu zaskoczenia. No i w sumie nie uzyskałam wyjaśnienia kilku kwestii.

Jedynie podczas wątku kryminalnego czułam, że ta książka ma w sobie to coś. Niestety, nie trwało to długo, bo sam wątek nie jest zbytnio rozwinięty.

Zakończenie niestety nie uratowało tej historii, gdyż było zupełnie od czapy, wzięło się znikąd. Moim zdaniem autor za dużo rzeczy chciał tu wcisnąć naraz, i wyszło mydło i powidło.
Ekstremy było tu jak na lekarstwo.
Ordynarność za to wyciekała z tej książki jak wszelkie płyny dwóch tytułowych par.
No i wątek kryminalny był obiecujący, ale tylko był.

Dzięki tej książce wiem już na pewno, dlaczego nie czytam erotyków, i nigdy nie dam się więcej namówić na cokolwiek z tym słowem w tle.
Za to jeśli autor stworzy coś, co nie będzie epatować seksem, to chętnie po to sięgnę.

No więc co tu mamy?

Faktycznie, poza mozolnie, precyzyjnie i...

Po tym jak w internecie zaczęła krążyć pewna strona obrazująca fisting a uwagę przyciągnęła "ciekawa" forma narracji tej czynności, stwierdziłem że nie może mnie ominąć potencjalnie najgorsza książka na świecie. No więc przeczytałem...co ja przeczytałem

Ostrzegam, będzie bardzo obrazowo i spoilerowo!!!

Powiedzieć że to erotyk to jak nic nie powiedzieć. Jeśli ktoś kojarzy spearshota, dział hard na stronie sadistic albo jakims cudem odwiedził darknet to...ta książka mogłaby być dla niego. Ale nie jest. Książka dzieli się na dwa główne wątki - dwie maturzystki w urkytym związku i dwóch policjantów mających romans. Pierwszy wątek nawet ma jakieś zadatki na sensowną historię - autor wplata retrospekcje, które nakreślają nam jakiś kontekst jednej i drugiej dziewczyny, wobec czego domyślam się, że będzie to miało znaczenie w dalszej części (i faktycznie ma, będą jaja). Ta część opiera się na stosunkach napalonych nastolatek z elementami BDSM, fistingiem, roleplayem - wszystko czego fani mocnych erotyków chcieliby w takiej historii. Gdyby nie ten język xDDD Dialogi, w zamyśle mające chyba wywołać podniecenie to jest poziom żenady, na który bardzo trudno zjechać. To ten typ historii, gdzie łapiesz sie za głowe, zasłaniasz sobie oczy i próbujesz co jakiś czas powstrzymywac śmiech. Oczywiście w tym świecie orgazm leci za orgazmem z byle powodu, u kazdego. Równolegle mamy wątek Łysego i jego kolegów czyli bandy psycholi z liceum dwóch bohaterek, która molestuje jedną z dziewczyn. No i tu jest jeszcze lepiej - seks jako wdzięczność za ratunek z opresji (ustawionej, kolega "napada" a Łysy jako wybawiciel go wypędza),bardzo...SPECYFICZNE czynnosci podczas seksu analnego, łacznie z określeniem jaka mieszanka zapachowa jest wyczuwalna. Kolega łysego fantazjuje o zabiciu ruchanej przez siebie dziewczyny (yup),ojciec łysego - BARDZO WAZNY adwokat to nekrofil (YUP!),ksiądz prowadzący w szkole religie jest (oczywiście...) pedofilem, inny kolega łysego zostaje zgwałcony przez innego kolege i przez...papierosy. Dzieje się dużo, emocje lawirują między poczuciem zniesmaczenia a żenady

I dojeżdzamy do wątku drugiego, panowie policjanci. Oczywiście równiez mocno obrazowe sceny seksu, ale jest dość...normalnie przez większość wątku. Dodatkowo pojawia się wątek kryminalny - tajemniczy mezczyzna porywa młode autorki książek (gratuluje portalowi lubimyczytać wielokrotnych odwołań do jego roli w kształtowaniu opinii na temat książek, zaszczyt). Fantazjowanie o łamaniu kończyn podczas seksu, masturbacja do zwłok, udawanie konia w lateksowym stroju. Zapomniałem jeszcze o jednym - narkotyki są przy co drugim seksie, wygląda na to ze są one niezbędne policjantom i nastolatkom. Dialogi erotyczne to oczywiscie dalsze skręcanie z żenady, ale zaczynam podejrzewać że tak po prostu miało być. Wątek porwań oczywiście wielki szok - to jeden z dwóch romansujących policjantów jest tym porywaczem (ma to nawet jakieś uzasadnienie fabularne),a jego kochanek po tym jak cała policja mobilizuje sie zeby go znalezc idzie sobie zwalić z podniety i strzela sobie w łeb :))))))

No i finał, tutaj sie naprawde ubawiłem. Wątki się łączą. Dowiadujemy się ze ksiadz zostaje aresztowany, na jego laptopie zostają znalezione materiały pedofilskie (mamy nawet opis tego, co sie w nim znajdowało i to zdecydowanie najmocniejsza rzecz w tej książce, nawet nie bede jej przywoływał, ale wszystkie wymienione wczesniej elementy to nic w porownaniu z tym). Tymczasem dziewczyny na dobre konczą konflikt z Łysym, jadą na piknik, na którym walą łychę a potem wracają pijane samochodem i zabijają dwie osoby, a wśród tych dwóch osob jest...POLICJANT PORYWACZ! To dopiero twist
Co postanawiają dziewczyny? Nasze życie skonczone, idziemy skoczyc z mostu. Ale przed tym skokiem dowiadujemy się że
-jedna dziewczyna zdradzała drugą z Łysym
-druga dziewczyna zdradzała pierwsza z Łysym
-jedna z dziewczyn zaszła przez te zdradę w ciążę
-najlepszy twist okreslony jako "wyjawienie czegoś ekstra" - dziewczyny...SĄ RODZONYMI SIOSTRAMI
To był moment kiedy zacząłem śmiać się na głos, zdecydowanie najgłupsza akcja tej książki, która chyba miała na celu dopisanie do listy występujących tu fetyszy i seksualnych preferencji słowo "kazirodztwo"

Tak, wiec po przeczytaniu zaczalem sie zastanawiać - kto jest odbiorcą tej książki. To nie jest harlekin, to nie jest też kryminał a jesli ktoś lubi mocne tresci dla pojebów to nie wytrzyma tych skręcających wnętrzności dialogów (autor słyszał kiedys jak ludzie ze sobą rozmawiają w ogóle?) i prowadzenia narracji (Łup. Łup. Łup. Łup. - bardzo subtelne zobrazowanie stosunku). Dla mnie to jest książka niepotrzebna, jadąca na mocnej kontrowersji, nie przedstawia dla czytelnika zadnej wartości. Więcej wydanych tego typu książek bedzie oznaczało normalizacje pewnych zachowań społecznych i akceptację dla sytuacji nieakceptowalnych. W zasadzie za sam opis wczesniej wspomnianego filmiku z laptopa księdza autor powinien dostac ocenę 1. Ale ze dorzucił do tego tak żenującą erotykę to mam ku temu więcej powodów

Nie czytajcie tego a przede wszystkim nie wydawajcie na to pieniedzy

Ostrzegam, będzie bardzo obrazowo i spoilerowo!!!

Powiedzieć że to erotyk to jak nic nie powiedzieć. Jeśli ktoś kojarzy...

Po przeczytaniu fragmentów stwierdzam iż jestem w poważnej potrzebie lobotomii najlepiej na nfz chętnych do wykonania zabiegu proszę o wiadomość prywatną

Przeczytałam wcześniejsze pozycje autora, które bardzo mi się podobały, ze względu na lekkość czytania, przyjemną fabułę i wątek z zagadką kryminalną. (jako fanka kryminałów właśnie ;)

Trzecia z pozycji już po samych zapowiedziach wiedziałam, że nie jest lekturą dla mnie - nie lubię erotyków i brutalnych scen. Jednak autor od razu przed tym przestrzegał jakie powinno być grono odbiorców jeśli chodzi o tą książkę. Nie planowałam więc nawet jej zakupu.

Odważyłam się jednak przeczytać - ciekawość wygrała.
Na samym wstępie pojawia się właśnie ostrzeżenie i wyjaśnienie o czym jest ta książka - także jeśli zdecydujecie się na jej lekturę tak jak ja, nie powinniście mieć pretensji o to, co w niej odkryjecie...

Tak jak myślałam moje odczucia po przeczytaniu tej książki są mieszane.
Dwie historie – z dużą dawką drastycznych, erotycznych scen – zdecydowanie nie dla mnie.
Wątek kryminalny z zaginięciem pisarek – jak najbardziej na tak! Gdyby książka nie była erotykiem-horrorem?, lecz samym kryminałem w stylu Śnienia, moja ocena byłaby wyższa.

Już wiem dlaczego książka jest jednak bardzo kontrowersyjna i rozumiem bardzo szeroką rozbieżność opinii.

Z mojej strony na początek zachęcam do przeczytania dwóch pozostałych pozycji autora, szczególnie dla tych bardziej wrażliwych.
Śmiertelne Pożądanie – tylko dla odważnych i naaaaprawdę lubiących takie klimaty w innym przypadku nie ma sensu sięgać po tą pozycję ;)

Czekam na kolejne książki autora – jeśli chodzi o mnie – zdecydowanie te w łagodniejszym wydaniu.

Dno, antyliteratura, grafomania. Widziałem na Twitterze fragmenty jakiegoś gniota i aż musiałem sprawdzić co to. No i to właśnie rzeczony tytuł.

Po przeczytaniu opisow scen erotycznych miedzy dwoma kobietami doszlam do wniosku, ze autor chyba nigdy z kobieta nie wspolzyl, za to z pewnoscia duzo czasu spedzil na por.nograficznych stronach watpliwej jakosci.

Śmiertelnie pożądanie to historia dwóch dziewczyn Dagmary i Patrycji oraz dwóch policjantów.
I wątek kryminalny, czyli zaginiecie trzech młodych autorek.

Uwielbiam czytać erotyki sięgając po nią liczyłam na zupełnie coś innego.
Jednak bardzo się pomyliłam.
Historie dziewczyn były ciekawe oraz wątek kryminalny z zaginięciem pisarek. Jednak cała reszta zepsuła tę książkę.
Najgorszy to był film który, oglądali policjanci miałam ochotę rzucić tą książką o ścianę. To było okropne brutalne straszne przerażające.
Ja rozumiem, że autor ma bujną wyobraźnię. Ale tu zostały przegięte wszelkie morały normalności.
Czuje się zawiedziona i rozczarowana.
Teraz pewnie co niektóre recenzentki mnie zjadą, ale sory ja nie będę kłamać.
Napisałam prawdziwe swoję odczucia.
Być może książka będzie miała swoich odbiorców, ale uważam, że powinna ona znajdować się w innej kategorii, bo wkładając ją w kategorię erotyka wprowadza się czytelnika w błąd.

I wątek kryminalny, czyli zaginiecie trzech młodych autorek.

Uwielbiam czytać erotyki sięgając po nią liczyłam na zupełnie coś innego.
Jednak bardzo się pomyliłam.

• Do kupienia - książki
  • Lgbt
  • Ostra
  • Sex

Dodaj cytat z książki Śmiertelne pożądanie