Rozstanie nad morzem

Wydawnictwo Magia Słów
2022-10-06
2022-10-06
9788396520869

Bardzo fajne opowiadanie na jeden wieczór.
Historia opowiada o dziewczynce Kasi, której zaginął notes.
Lekko napisane, przyjemnie się czyta, więc rozwiązanie zagadki przychodzi do nas bardzo szybko.
Naprawdę bardzo fajna lektura, wzruszająca.

Bardzo fajne opowiadanie na jeden wieczór.
Historia opowiada o dziewczynce Kasi, której zaginął notes.
Naprawdę bardzo fajna lektura, wzruszająca.

Dzień dobry wszystkim. Kochani. W tym miesiącu przestawię Wam 5 e-book, który przeczytałem z zaciekawieniem.
Muszę powiedzieć, że historia jest zaskakująca. Bo e-book jest stworzony ciekawie i bez żadnych błędów. Świetnie napisany i doskonała fabuła.
W sumie można potwierdzić, że jest to bajka i takie opowiadanie dla wszystkich. Ale bajki przecież też lubimy oglądać i czytać.
Kasia jest małą dziewczynką, która po porannym przebudzeniu doznała małego szoku. Ktoś wszedł do jej pokoju. Było otwarte okno i skradziono jej notes w którym zapisywała wszystkie swoje marzenia. Jak ta historia się skończy? Wszystkiego wam nie zdradzę. W imieniu autora i wydawcy serdecznie zapraszam po kupno e-booka. Moja ocena to:1000 /1000 punktów.
Serdecznie polecam. 😯

Na opowiadanie skusiłam się przez urokliwą okładkę oraz przez przeczytanie wcześniej paru recenzji 🤭

Jest to bardzo przyjemne do czytania opowiadanie. Ja sięgnęłam po nie na Legimi, które wskazywało 70 stron - ekstra! Myślę, że jest to przede wszystkim historia dla osób, które potrzebują czegoś całkowicie innego. Ja byłam w momencie, w którym potrzebowałam odskoczni i to opowiadanie mi to zapewniło.

Na początku ciężko mi sie go czytało poprzez odmienność sposobu pisania. Jednak w trakcie to doceniłam i gdy wciągnęłam się w historię. Uważam, że jest to świetna powieść dla osoby w każdym wieku! Muszę przyznać, że główna bohaterka jest przeurocza i parę razy w trakcie fabuły się uśmiechnęłam. Polecam ☺️

Kasia ma ostatnio niesamowitego pecha. W jej życiu wydarzyło się wiele smutnych zdarzeń, na domiar złego zgubiła swój notes. Ten pozornie mało istotny przedmiot ma dla dziewczynki ogromną wartość sentymentalną. Dlatego za wszelką cenę postanawia go odszukać, popadając przy tym w małe tarapaty.
Czy jej się to uda? 🤔

,,Rozstanie nad morzem’’ to pełna emocji historia opowiadająca o trudnych chwilach w życiu człowieka, stracie, przemijaniu i radzeniu sobie w tych najgorszych chwilach. Opowieść jest bardzo refleksyjna, zmusza czytelnika do przemyśleń na temat życia i tego, co jest w nim ważne. To także historia o sile wspomnień i marzeń, a także miłości do najbliższych. Napisana z perspektywy dziecka, dlatego też nie brakuje w nim dziecięcej wrażliwości, ciekawości świata i nietuzinkowego podejścia do codzienności.

Opowiadanie czyta się bardzo szybko, napisane jest prostym językiem – odpowiednim zarówno dla młodszych i starszych czytelników. Z zainteresowaniem śledziłam losy rezolutnej bohaterki. Historia jest krótka, ma raptem 70 stron, dlatego jest to dobra propozycja czytelnicza na jeden wieczór.
Szczególnie dzisiejszy wieczór.

Czy jej się to uda? 🤔

,,Rozstanie nad morzem’’ to pełna emocji historia...

👉"O marzenia trzeba walczyć zawsze, nie ważne w jakim jest się wieku."

To był naprawdę pechowy dzień dla małej Kasi. Nie dosyć, że ktoś włamał się do jej pokoju i ukradł notes z jej marzeniami, to jeszcze otruł przy tym jej ukochanego pieska. Ale Kasia to mądra dziewczynka i ma zamiar sama złapać tego przestępcę. Zaczyna się więc przygoda na miarę Enoli Holmes, tylko z trochę młodszą bohaterką.

Siedemdziesiąt stron pełnych śmiechu, wzruszeń i przede wszystkim poszukiwania marzeń, które ktoś miał czelność ukraść. Cudowna historia o dziecięcej dojrzałości psychicznej, z której mogłoby się uczyć wielu dorosłych. O czym właśnie mieliśmy okazję się przekonać czytając to opowiadanie. Bo właśnie zachowanie dorosłych w tej historii, a już zwłaszcza koleżanki mamy Kasi, najbardziej mnie wkurzyło. Ale to ten moment, gdy odzywa się we mnie pedagog 😅

Ogólnie historia jest naprawdę cudowna i bardzo Wam ją polecam ❤️

👉"O marzenia trzeba walczyć zawsze, nie ważne w jakim jest się wieku."

Opowiadanie jest o małej Kasi, którą tego dnia prześladuje wielki pech. Do tego dziewczynka jeszcze odkrywa, że zginął jej notes, który ma dla niej wielkie znaczenie. Kasia będąc bardzo tym zmartwiona, stwierdza od razu, że cały ten notes ukradł złodziej. Wierząc w to, dziewczynka rozpoczyna poszukiwania, które ma nadzieję, że przyniosą pozytywny efekt. Czy Kasia zdoła odnaleźć swój notes?

Szczerze? Warto przeczytać te opowiadanie. Mimo, że jest ono dla młodszej młodzieży, to uważam, iż dorosły człowiek dla relaksu też może je przeczytać. Nie jest to skomplikowana historia, gdyż autor w lekkim i ciekawym stylu poprowadził tą fabułę.

Nie mam tu żadnych zastrzeżeń, ponieważ historia jest dobrze dopracowana i nie ma tu jakichś niejasności. Najbardziej oprócz samej historii, podoba mi się również okładka, ktora jak dla mnie w sam raz pasuje do tego opowiadania i idealnie pokazuje małą Kasię. 😍 Wydawnictwu i autorowi serdecznie gratuluję premiery, która okazała się ciekawa. Polecam ogromnie te opowiadanie... gdyż mi się ono podobało. 😉😁

Ocena: 9/10.

*******
Każdy ma swoje marzenia, jedni o nie walczą, inni je pielęgnują. Niektórzy zapisują je, aby móc do nich wracać. Tak właśnie robi Kasia.
Dziewczynka spisuje swoje marzenia i wspomnienia w notesie, który dostała od swojej ukochanej babci Irenki.
Ma on dla niej ogromną wartość, jest niczym najcenniejszy skarb.
Pewnego dnia owy notes ginie, a Kasia wyrusza na jego poszukiwania....
*******
W tej krótkiej opowieści jest zawarte mnóstwo emocji, a czytając ją przeżywamy je razem z małą bohaterką. Która jak na swoj wiek jest bardzo inteligentna i ciekawa życia.
Wartościowa lektura, skłaniająca do refleksji. Napisana w bardzo przyjemnym stylu, który powoduje, że opowiadanie pochłania się dosłownie na raz😊
Polecam ogromnie ❤

*******
Ma on dla niej ogromną wartość, jest niczym najcenniejszy skarb.
Pewnego dnia owy notes ginie, a Kasia wyrusza na jego...

Przed rozpoczęciem czytania opowiadania zastanawiałam się co można zawrzeć na niespełna 80 stronach E-Booka. Przecież to niewiele. Jakież było moje zdziwienie ile zawarte tutaj jest mądrości i cennych uwag. Tutaj nie ma limitu wiekowego, ale jest kilka ważnych przesłań do nas zwykłych ludzi, którzy w codziennym biegu zapominamy. Każdy z nas ma cenną i ukochaną rzecz, która jest dla nas tzw. "świętością" nietykalną dla innych, dla Kasi jest to notes. Co zawiera notes, że jest tak ważny? Historia wygadanej Kasi i jej perypetii sprawi, że na waszej twarzy pojawi się uśmiech, ale również chwila refleksji, tak jak w moim przypadku.
Zachęcam do przeczytania, by poznać historię Kasi i notesu, bo naprawdę warto.

W powietrzu czuć zapach jesieni, a pod butami szeleszczą liście. Jesień to taki okres w życiu, który sprzyja spowolnieniu i zadumie. I ja zamyśliłam się nad przemijaniem, a wszystko za sprawą opowiadania “Rozstanie nad morzem” Ignaciego Szackiego.

Opowiadanie “Rozstanie nad morzem” to historia o najtrudniejszych wyzwaniach w życiu człowieka. O chwilach, gdy tracimy bliską nam osobę. O rzeczach, które z nią robiliśmy, a które nieuchronnie przeminęły. To siedemdziesiąt stron, które wyzwalają wiele emocji w naszym sercu, ale które niosą pewne przesłanie i nie pozwalają szybko o sobie zapomnieć.

Dziękuję Wydawnictwu za możliwość przeczytania ebooka, Ignacio gratuluję lekkości pióra i umiejętności zgłębienia dziecięcych emocji. Czekam na więcej <3

💗💗RECENZJA💗💗

Ignacio Szacki "Rozstanie nad morzem"

Kasia to rezolutna, odważna i pełna energii dziewczynka. Jeden pechowo zaczynający sie dzień przynosi serię wydarzeń które tą mała zapamięta na bardzo długi czas.

"Rozstanie nad morzem" to opowiadanie o bardzo dojrzałej jak na swój wiek dziewczynce. Kasia posiada dużą wyobraźnię, niepochamowaną ciekawość i łatwość w nawiązywaniu nowych znajomości. Jej przygody pokazują jak ważne w naszym życiu mogą być zwykłe przedmioty, jak warto uwieczniać wspomnienia, walczyć o marzenia i że mając przy sobie bliskich wszystko jest możliwe. To opowiadanie pełne pragnień, miłości i tęsknoty które podpowiada jak radzić sobie z utratą bliskiej osoby i jakie spojrzenie na świat mają dzieci. To historia warta przeczytania zarówno przez starszych jak i młodszych czytelników.

💗💗RECENZJA💗💗

Ignacio Szacki "Rozstanie nad morzem"

• Przeczytane na Legimi
  • Do recenzji
  • Magia Słów

Dodaj cytat z książki Rozstanie nad morzem