Miłość w rytmie gastro

Okładka książki Miłość w rytmie gastro Marcelina Wach
Okładka książki Miłość w rytmie gastro
Marcelina Wach Wydawnictwo: Marcelina Wach literatura obyczajowa, romans
Marcelina Wach
2023-08-25
2023-08-25
gastronomia miłość kawiarnia gotowanie romans

☕ RECENZJA☕

Tytuł: " Miłość w rytmie gastro"
Autorka : Marcelina Wach
Forma E-book
Dostępny na Legimi
Premiera: 25.08.2023

Ewa to młoda kobieta, która ciężką pracą i samozaparciem doszła do tego, co ma. Wraz ze swoim przyjacielem Krzyśkiem prowadzi kawiarnię. Kocha to, co robi, a jej największą miłością jest kawa.

Dla Patryka kochani jest miłością. Od młodych lat uwielbia gotować. Niestety mężczyzna jest też lekko duchem, lubi się dobrze zabawić. W jego życie nie ma miejsca na uczucia lubi jednodniowe zabawy.

Mężczyzna pewnego dnia trafia do kawiarni Ewy, kobieta jest zauroczona mężczyzna, lecz kobieta nie jest w jego guście. Gdy ich drogi kolejny raz się przecinają, na targach w Katowicach coś się zmienia. Na imprezie spędzają na rozmowę długi czas. Od tamtej pory ich znajomość się zmienia. Patryk często wpada do kawiarni na kawę i rozmowę z Ewą. Kobieta bardzo lubi Patryka, ale nie umie się przełamać, by mu o tym powiedzieć. Mężczyzna nie chce się wiązać, tym bardziej że chodź lubi Ewe i lubi z nią spędzać czas to nie jest ona w jego typie.

Czy osoba poświęconym miłości do swojej pracy uda się znaleźć czas na miłość?
Czy poślubiona kawiarni Ewa postanowi wyjść do świata?
Czy wiecznie żyjący zabawa Patryk postanowi się ustatkować?

Książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Bardzo podoba mi się główna bohaterka. Jest ona siłą dążącą do celu kobieta. Nie poddaje się nawet, jak wiatr wieje jej w oczy. Jak ona wzbudziła we mnie sympatię. Tak Patryk nie bardzo. Niezły z niego gagatek. Chciała, bym muc wyciągnąć go z książki i na kopać sami wiecie gdzie.
Zachęcam do poznania książki i poznania tych różnych osobowości.

☕ RECENZJA☕

Tytuł: " Miłość w rytmie gastro"
Autorka : Marcelina Wach
Forma E-book
Dostępny na Legimi
Premiera: 25.08.2023

Dla Patryka kochani jest miłością. Od młodych lat...

Kochani dzisiaj premiera cudownej książki @wachmarcelina pt. „Miłość w rytmie gastro”.

Książka opowiada o Ewie, która jest baristką oraz Patryku, który jest kucharzem. Ich życie diametralnie się różni- Ewa „poślubiła” kawę a Patryk zaś jest lekkoduchem. Łączy ich to że nie myślą o związkach na stałe. Ewa kocha kawę i tylko w swojej kawiarni spędza czas. A Patryk lubi się bawić i ani myśli z tego zrezygnować.

Jednak ich drogi się łączą dzięki gastronomii. Czy wyjdzie z tego przyjaźń? A może coś więcej? Czy dwie osoby z gastronomii mogą liczyć na związek?

Książka jest lekka oraz zabawna. Idealna na letni wieczór- ale uwaga czytajcie ją najedzeni bo opis jedzenia oraz kawy jest taki, że ja nie lubiąc kawy (tak wiem dziwne- ale jednak!) miałam ochotę się jej napić! ☕️☕️☕️

Czytałam wszystkie dotychczasowe wydane książki @wachmarcelina i podtrzymuje- lubię Twoje pióro, czasem delikatne i zabawne, a czasem i z pazurem.

Oczywiście końcówka książki pozostawiła we mnie niedosyt i moja ciekawość aż krzyczy CHCĘ WIĘCEJ!

Ogólna ocena: 9/10

Każdy z nas lubi, a nawet wręcz kocha napić się dobrej kawy oraz smacznie zjeść. Ja nie wyobrażam sobie dnia bez porannej kawy, a nawet dwóch. A Ty?

Zostajemy porwani w świat gastronomii, który zawsze tętni życiem nie tylko w miejscu widocznym dla klienta. Autorka ukazuje nam kawiarnie i restauracje od zaplecza, gdzie dzieją się cuda dla podniebienia, ale jak każde miejsce pracy ma również ponure strony.

Ale oprócz tajemnic gastronomii, poznajemy naszych bohaterów Ewę i Patryka. Baristka i kucharz. Obydwoje są zafiksowani na punkcie swojej pracy, której oddają całe serce. Lecz ich życie prywatne życie bardzo różni się od siebie, a nawet spojrzenie na życie jest zupełnie różne. Ale jak to się mówi przeciwieństwa się przyciągają. Już od pierwszego spotkania Ewie w pamięci zapada Patryk, każde kolejne budzi fascynacje mężczyzną. Bardzo mi się podobało w jaki sposób Autorka ukazała jak kobieta podąża za uczuciem, jak pokonuje swoje słabości. I muszę przyznać, że to ona zdobyła moją sympatie i bardzo jej kibicowałam by wszystko się jej udało. Troszkę jej zazdrościłam tej odwagi w podejmowaniu decyzji. Patryk... cóż można rzec o tym gagatku. Chyba tylko tyle, że trzeba go poznać i ocenić samemu. Niestety swoim postępowaniem nie wzbudził żadnych pozytywnych emocji u mnie.

Muszę przyznać, że Autorka stworzyła historie, która nie pozwala się od niej oderwać. Która ukazuje blaski i cienie branży gastronomicznej. Stworzyła bohaterów, których obdarzamy sympatią, ale również takich, których nie lubimy, ale jednocześnie bardzo rzeczywistych. Którzy mają swoje lęki, słabości, momenty radości, ale popełniających błędy.

Tych dwoje różniących się od siebie ludzi zaczyna łączyć uczucie.
Jak potoczy się związek Ewy i Patryka? Co się wydarzy w ich życiu?

Kawa. Jedzenie. Miłość.
Może ty skusisz na kawę z Ewą i Patrykiem? I poznasz ich losy...

Czy zdarza Wam się zauroczyć w osobie spotkanej po raz pierwszy? Zapewne nie jedna osoba doświadczyła takiego uczucia. Ewa i Patryk również.
Ewa, baristka, współwłaścicielka lokalu z kawą i ciastem.
Patryk, kucharz, prawa ręka szefa w lokalu, w którym pracuje.
Spotkali się przypadkiem. Później połączyła ich miłość, miłość, która nie była odwzajemniona przez Patryka. Ewa zakochuje się po uszy, lecz Patryk tylko się nią bawi. Woli inne kobiety, alkohol oraz narkotyki. Niestety Ewa w tym zwiazku tlko cierpi.
Książka napisana jest lekkim językiem, połączonym z dobrym humorem oraz lekko pikantnymi scenami. Zakończenie niestety nie tak sobie wyobrażałam, ale znając już pióro autorki, wiem, że pokaże jeszcze pazura.

Ewa, baristka, współwłaścicielka lokalu z kawą i ciastem.
Patryk, kucharz, prawa ręka szefa w lokalu, w którym pracuje.

Romanse kulinarne to książki, które przypadną do gustu każdemu wielbicielowi miłosnych historii. Wszak nie od dziś wiadomo, że najprostsza i najszybsza droga do serca, prowadzi przez żołądek, prawda? I tutaj przychodzi Marcelina Wach oraz jej najnowsza powieść ,,Miłość w rytmie Gastro”, w której odnajdujemy świat gastronomii, słodkie wypieki i kulinarną rywalizację. Nie zabraknie w niej też miłości. Zatem siądźcie wygodnie i czytajcie dalej!

,,Miłość w rytmie Gastro” to świetnie napisana, subtelna i zabawna komedia romantyczna. Autorka przekonuje w niej, że marzenia się spełniają, a prawdziwa miłość może pokonać wszelkie przeszkody.
Jest to opowieść o poszukiwaniu własnej tożsamości i mierzeniu się ze swoimi słabościami. Historia tytułowej pary bohaterów - Ewy i Patryka wciąga bez reszty.

,,Był moim światłem pośród mroku, morską latarnią w trakcie sztormu, która wskazywała mi właściwą drogę”

Ona - Ewa, barystka, prowadząca swoją kawiarnie wspólnie z przyjacielem, wspólnikiem. Twardo stąpa po ziemi, ma wielkie serce.

On - Patryk, zastępca szefa kuchni w włoskiej restauracji na warszawskiej Woli. Ma lekkie podejście do życia, zmienia kobiety jak rękawiczki.

Czy rodzące się uczucie między Ewą a Patrykiem stanie się niezwykle silne? Czy przerodzi się w miłość? Czy ich miłość przetrwa? Musicie przekonać się sami ✋

,,Gastronomia jest bezlitosna i nie bierze jeńców. Albo stajesz z nią twarzą w twarz i podejmujesz rękawice, które ci rzuca raz za razem albo przeżuwa cię i wysrywa jako wrak człowieka”.

Jak wygląda życie za kuchennymi drzwiami? Co ukrywają przed nami restauratorzy? Kim jest prawdziwy szef kuchni? Czy prowadzenie restauracji jest opłacalne? Jak zrobić prawdziwą kawę? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziemy w książce ,,Miłość w rytmie Gastro". Książka przybliża kolorowy świat gastronomii i rozprawia się z kuchennymi mitami. Marcelina Wach obnaża wręcz świat gastronomii, pokazuje, że ta branża jest bardzo niedoceniona.

Od pierwszej do ostatniej kartki książki emocji nie zabraknie. Autorka dostarczy Ci emocji i przeżyć, które zostają na dłużej. Ta powieść poprzez poznanie losów bohaterów i utożsamianie się z nimi, wyzwoliła u mnie silne uczucia. Bohaterowie są doskonale wykreowanymi postaciami, a cała historia została świetnie skonstruowana.

To genialna książka z czarnym humorem. Czytając książkę nie obyło się bez salw śmiechu i wybuchów niekontrolowanego rechotu. To oznacza tylko jedno Marcelina Wach strzela żartami na lewo i prawo! Oto jeden z nich:

,,-Wiesz, jak kucharze nazywają Dużą i Małą Niedźwiedzicę?
-Duży Garnek i Mały Garnek”

Przepis na dobrą książkę jest bardzo prosty – wystarczy kilka gram szczerości, szczypta dowcipów i ogromna porcja dystansu do siebie. W tej książce mamy to wszystko i jeszcze więcej. Bardzo Wam polecam 💜

Jest wiele książek o prawnikach, policjantach, lekarzach, "korposzczurach", zdarzyło mi się nawet przeczytać książkę o pracownikach mięsarni i zakładu pogrzebowego, ale nigdy wcześniej nie trafiłam na książkę ukazującą kulisy trudnej i niedocenianej branży gastronomicznej.
Czy świat gastrotabaki jest dla każdego? Na pewno nie, ale każdy powinien przeczytać tę książkę, chociażby po to by docenić ich pracę, która do łatwych nie należy.
Marcelina po raz kolejny porywa nas w wykreowany przez siebie świat, w którym poznajemy Ewę - baristkę o wielkim sercu, prowadzącą kawiarnię na Woli wraz z przyjacielem Krzyśkiem, oraz Patryka - kucharza o niewiernym sercu i lekkim podejściu do życia, który pracuje w knajpie również na Woli. Ich drogi przetną się kilka razy przez przypadek, potem zaczną się przecinać bardziej planowo, ale czy połączą w jedną? Czy będą w stanie stworzyć związek, którego rytm codziennie wybija gastro-tabaka? Czy będą w stanie się poświęcić?
Tę książkę pokochałam od 1 strony. Zapytacie za co. Otóż za świetne opisy, bezbłędne dialogi i rewelacyjnie wykreowane postaci. Świat gastro porywa nas bez reszty, pokazując blaski i cienie branży gastronomicznej. Ilustruje jak trudno pracując w tej branży mieć własne życie i jak wiele osób może na tym ucierpieć. Bardzo podoba mi się postać Ewy. Polubiłam ją od 1 strony i myślę, że mogłabym się z nią zaprzyjaźnić w realu, natomiast kogoś takiego jak Patryk w życiu nie chciałabym spotkać🤣.
Dla mnie ta książka jest szczególnie ważna, cieszę się, że mogłam poznać tę historię. Moja ocena 11/10.

Dodaj cytat z książki Miłość w rytmie gastro