Jej plan

Marcelina Wach Wydawnictwo: Dlaczemu literatura obyczajowa, romans
Dlaczemu
2023-03-22
2023-03-22

Dziś przychodzę do Was z krótką opinią na temat "Jej plan" od @wachmarcelina. Miałam okazję ją, przeczytać dzięki jednej z patronek @caro__books__

Jej plan to dalsze losy Pawła i Zuzy, których poznaliśmy w #plannaprzyszłość. Po tragicznych wydarzeniach para ucieka do Włoch. Gdy Zuza przez przypadek dowie się, że Paweł nie jest z nią do końca szczery, musi sama opracować co dalej. Stworzyć swój własny plan. Nie będzie jej ciężko go zrealizować, ale Zuza postanowi zawalczyć.
Czy jej się to uda to musicie przeczytać sami, a moim zdaniem warto. Obie części nie są jakieś długie a wartka akcja nie pozwala się nudzić. Co prawda momentami zachowanie Zuzy jest aż nad wyraz naiwne ale w całym rozrachunku, to książka pokaże Wam, że ❤️ i 🍑 nie sługa.

Jedyne do czego się przyczepie to zakończenie, takie których jednych będzie satysfakcjonować za to mnie nie porwało i..... Chciałabym więcej 😅

Dziękuję Autorce i Karolinie za możliwość przeczytania książki a Wam polecam #legalneczytanie ☝️ Jeśli nie możesz kupić, przeczytaj na legimi lub właśnie za pośrednictwem #wędrującaksiążkabt

Kontynuacja "Planu na przyszłość" zdecydowanie lepsza. Pełna intryg historia Zuzy i Pawła, która odwróciła się o 360 stopni w porównaniu z pierwszą częścią. Zdawało się, że Zuza krucha kobieta straci życie z rąk Pawła a udowodniła że jest twarda jak skała. Polecam

Książka jest krótka ale bardzo ciekawa i czyta ją się bardzo szybko. Strasznie mnie zaciekawiła od samego początku i nie mogłam się od niej oderwać.
Autorka ma świetny styl pisania i przyjemnie się czytało.
Calutka fabuła była świetna, po prostu emocje towarzyszyły mi przez całą książkę!

Autorka ma świetny styl pisania i przyjemnie się czytało.

Z planami często jest tak, że zaczynają żyć własnym życiem. Nie zawsze układają się tak jak pierwotnie zakładaliśmy. Tak też było w przypadku planu na przyszłość Pawła, do którego zaślepiona miłością Zuza musiała się dostosować.

Po tragicznych wydarzeniach w górskiej chacie Paweł przejmuje tożsamość Rafała, męża Zuzy. Oboje opuszczają Polskę i zatrzymują się na malowniczej Sycylii. Włoska wyspa od zawsze była marzeniem Zuzy, a teraz ma stać się ich azylem. Początkowo jest jak w bajce i wszystko wskazuje na to, że nikt im już nie zakłóci spokoju.
Wszystko zaczyna komplikować się, w momencie gdy Zuza odnajduje w rzeczach Pawła dokumenty z nową tożsamością i dowód na to, że w jego życiu jest inna kobieta. Ewidentnie mężczyzna nie jest z nią szczery i ma zupełnie inne plany niż te, które jej przedstawił.

Zuza, nie chcąc, by Paweł zorientował się, że zna prawdę rozpoczyna grę, do której zasady wymyśliła sama. Czas, by zrealizowała swój własny, nowy plan…

„Jej plan” jest króciutką książką, którą pochłonęłam w kilka godzin. Nie czytałam pierwszej części, ale zupełnie mi to nie przeszkadzało we wgryzieniu się w fabułę. Bez problemu domyśliłam się tego, co mniej więcej rozegrało się w „Planie na przyszłość".

Marcelina Wach stworzyła historię, która porywa od pierwszych stron. Historię nieprzewidywalną zaskakującą, po przeczytaniu, której odczuwałam niedosyt. Książka zdecydowanie zbyt szybko się skończyła. 😊

Zakończenie książki satysfakcjonujące i pobudzające apetyt na kolejną część, jestem niesamowicie ciekawa dalszych losów Zuzy.

Plan idealny może się stać planem zniszczenia, kiedy nie zauważy się, z kim ten plan realizujemy.

Zuzanna zakochana w mężczyźnie wchodzi w jego niecny plan, który nie jest już od samego początku niczym dobrym. Kiedy poznaję Rafała i uczucia się zmieniają to i tak Paweł nie poddaje się i wymusza na kobiecie, aby nie wycofywała się, choć o krok z tego, co zamierzali zrobić. Domek w górach dwa ciała, bogactw i wiele obietnic z tym musiała zmierzyć się Zuza, choć gdy uciekali z Pawłem, oglądała się przez ramię i rozmyślała co ona  najlepszego, tak naprawdę zrobiła.

Paweł podszywając się pod aktualnego męża Zuzy, odhaczał punkt po punkcie, który sobie założył. Firma, wyjazd i nie przejmować się tym, co zostawili w Polsce. Korzystał z wolności, choć widział po zachowaniu  Zuzy, że jest coś nie tak, ale kobieta nie miała pojęcia, co się tak naprawdę świeci aż do momentu....

Początkowo trochę muszę przyznać, że się męczyłam z zachowaniem bohaterki i nie wiedziałam, czy skończę tę książkę, choć tak naprawdę nie jest gruba, lecz mały zwrot akcji wciągną mnie znowu w wir czytania i już nie było chwili przerwy aż do skończenia jej. Książka która można spokojnie przeczytać w jeden dzień, która popudzi wyobraźnię i pokaże ze nic nie może być pewne.
Jestem pewna, że Autorka jeszcze coś dla nas przygotowała (ma plan na więcej 😉),bo tak nie może zakończyć się historia Zuzy i Pawła oraz....
Wiec czekam na więcej 💕.

Jaki plan miał Paweł?

Czego Zuza dowiedziała się przypadkiem, przez co zmieniła swoje podejście?

Czy odpowiedzą za swoje zbrodnie?

Tego dowiecie się, czytając książkę

💕💕💕

" Mówią, że wystarczy jedna chwila, by zmienić czyjeś życie"

Gdy w górskiej chatce plan Pawła wymyka, się spod kontroli para ucieka do pięknych Włoch, gdzie planują ułożyć swoje życie na nowo.
Początek tego życia zapowiada się cudownie. Zuza pozwala mężczyźnie kierować swoim życiem, aż do czasu kiedy odkrywa że Paweł nie jest z nią do końca szczery i zaplanował dla niej całkiem inny scenariusz niż wspólnie ustalili.
Od tej pory dziewczyna musi zagrać w grę, w której nie obowiązują żadne zasady.
A nagroda jest tylko jedna….
Co będzie musiała poświęcić Zuza, żeby wygrać?

Ufff… powiem Wam że, to były cudowne godziny które spędziłam z książką. Dosłownie godziny bo książkę pochłania się jednym tchem. Z pozoru niewinna i trochę wycofana Zuza od razu podbiła moje serce. Trzeba dodać że postać drugoplanowa robi tu niezłą robotę ale to już musicie sami wyczytać. Paweł trochę taki wilk w owczej skórze 🤭
Cała akcja dzieje się szybko i bardzo żałowałam że musiałam pożegnać się z bohaterami. Fabuła widać że jest dobrze przemyślana, bo nawet na moment nie można się od niej oderwać. Pióro autorki lekkie i przyjemne dzięki czemu książkę jak wspomniałam na początku czyta się w parę godzin mi zajęło to max trzy, ale to też zasługa 159 stron.
Największym zaskoczeniem był dla mnie epilog. Ten to dopiero zostawił banana na mojej twarzy.😅
Dodam na koniec że znajdziecie tu również fajnie opisane zbliżenia między tą dwójką i pomimo brutalnych wątków i kilku wulgaryzmów w ogóle to nie przeszkadza.
Dziękuję autorce że mogłam zostać Patronem tej cudownej historii, oraz za to że zaufała mi oddając pod moje, patronackie skrzydła swoje książkowe dziecko.❤️
Polecam ❣️

" Mówią, że wystarczy jedna chwila, by zmienić czyjeś życie"

Dzisiaj przychodzę do Was z recenzją nie jednej ale dwóch książek💜💚
„Plan na przyszłość” oraz „Jej plan” to dwie książki, które są ściśle powiązane stąd jedna recenzja!

Kurcze jak mi się podobała ta historia! Zuza wyjeżdża do Gdańska, chcąc odseparować się od rodziców, gdzie poznaje Pawła. Wtedy cały jej świat się zmienia! Jej światopogląd, jej życie- dosłownie wszystko! Paweł wciąga ją w jedną wielką intrygę a ponieważ Zuza go kocha- godzi się!
To historia miłości zaborczej, prawdziwej miłości, namiętności ale też przyjaźni- w szczególności w drugiej części! Książki posiadają wiele mrocznych elementów przy których miałam aż dreszcze ze strachu i moje wewnętrzne „ja” aż krzyczało DLACZEGO?! JAK MOŻESZ!

Pierwsza część skończyła się bardzo zaskakująco i naprawdę zbierałam szczękę z podłogi i natychmiast otworzyłam kolejną część by dowiedzieć się co dalej?

Polecam bardzo tą serię! Daje bardzo do myślenia i wywołuje naprawdę skrajne emocje!

A ostatnia scena?! Marcelina czapki z głów! Karma is a bi*ch😅🤣🤪

Ogólna ocena: 9,5/10

Dzisiaj przychodzę do Was z recenzją nie jednej ale dwóch książek💜💚

Jest to kontynuacja debiutu Marceliny Wach pt. "Plan na przyszłość". To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki ale już wiem, że muszę sięgnąć po poprzednia książkę.
"Jej plan" można czytać niezależnie od znajomości poprzedniej, gdyż autorka wszystko świetnie opisała.

Paweł ma pewien gotowy plan, który chce wdrążyć w życie a Zuza musi się do niego dostosować. Para dokonuje zbrodni (zabicie męża Zuzy) i uciekają z Polski. Paweł podszywa się pod Rafała, męża Zuzy i udają małżeństwo. Dziewczyna zaczyna mieć co do tego wszystkiego małe wątpliwości ale rozpoczynają we Włoszech nowe, wspólne życie. Czy im się uda?
Okazuję się, że Paweł nie jest szczery z Zuza i ma wobec niej inne plany. Dziewczyna to odkrywa i na nowo musi ułożyć swój własny plan i się nie zdradzić.
Zaczyna się gra bez reguł.

Książkę czyta się szybko poprzez dobrze poprowadzone akcje, ciągle coś się dzieje. Mamy tutaj wątek kryminalny. Poruszone są też tematy "na czasie" takie jak gnębienie czy emocjonalne zmuszanie do robienia rzeczy wbrew sobie. Bohaterowie również Ci drugo planowi dobrze wykreowani. Do książki świetnie pasuje powiedzenie, że miłość jest ślepa.

Czy znacie pióro autorki Marceliny Wach? Macie w planach?

Współpraca z wydawnictwem @dlaczemu oraz autorką @wachmarcelina.

Od razu przyznaję, że nie czytałam poprzedniej części, ale wiele pozytywnego o niej słyszałam. Dlatego między innymi nie mogłam doczekać się aż 'Jej plan' trafi w moje ręce.

Życie Zuzy bezpowrotnie zmienia się, kiedy plan Pawła wymyka się spod kontroli. Kobieta nie ma wyboru i musi uciekać z miejsca zbrodni. Paweł beż najmniejwzego problemu przejmuje tożsamość jej męża. Już wtedy powoli zaczęły się pojawiać pierwsze rysy w miłości. Para postanawia opuścić Polskę i lądują na słonecznej Sycylii. To tam mają plan stworzyć miejsce, gdzie spędzą resztę życia.

Jednak ci nie trwa wiecznie. Pewnego dnia Zuza przypadkowo odkrywa, że Paweł nie jest z nią całkiem szczery i ma zupełnie inne plany niż wcześniej wspólnie ustalili. W tym momencie dla kobiety zaczęła się gra z czasem, w której nie ma żadnych zasad. Musi stworzyć i poprowadzić własny plan.

Na początku miałam pewne obiekcje co do powieści, kiedy zobaczyłam ilość stron. I to jest idealny przykład, że nie ocenia się książki po okładce- w tym przypadku po objętości. Wszystko było idealne i wyważone. Nie uważam, że czegoś brakowało. Nie mogłam oderwać się od lektury. Wciągnęła mnie maksymalnie. Uwielbiam, kiedy zachowany ciąg akcji. Nie ma przestoju ani zbyt dużego tempa. Nie nudziłam się nawet na chwilkę.

Perfekcyjnie ułożona intryga. Szereg tajemnic. Autorka stworzyła bardzo dobre kreacje bohaterów. Dobrze, że w tym przypadku nie było ich zbyt wielu. Mogłam całkowicie skupić się na fabule. Bardzo podoba mi się styl pisania autorki. Jest lekki i przyciągający.

Historia pełna intryg i emocji. Zakończenie mocno mnie zaskoczyło ale jak najbardziej pozytywnie !
Teraz wiem, ze muszę nadrobić pierwszą część.

Zlosnica_czyta

Ciekawa historia. Szybko się czyta.
Książka cienka, ale historia wykorzystana do końca.
Z paroma kwestiami z książki można by polemizować, ale nie będę się to zagłębiać(spoiler).
Polecam

Ciekawa historia. Szybko się czyta.
Książka cienka, ale historia wykorzystana do końca.
Polecam

• Ebook do kupienia
  • Książka recenzencka
  • Nowości 2023
  • Booktour
  • Samodzielne
  • Czekam cierpliwie:)
  • ! Mam na LEGIMI

Dodaj cytat z książki Jej plan