Plan na przyszłość

Marcelina Wach Wydawnictwo: Dlaczemu literatura obyczajowa, romans
Dlaczemu
2022-04-20
2022-04-20

Muszę przyznać, że okładka mnie trochę zmyliła w tym przypadku, bowiem spodziewałam się jakiejś mocnej lektury. Tymczasem dostałam mdłą historyjkę o tym, jak dwoje młodych ludzi sądzi, że najlepiej iść "po trupach do celu". W pewnym momencie to już naprawdę miałam serdecznie dość czytania albo o tym, jak główna para, czyli Zuza i Paweł się parzą niczym jakieś króliki w dosłownie w każdym miejscu albo jak obmyślają kolejny "genialny" pomysł wzbogacenia się, oczywiście tak, aby jak najmniej się narobić. Tak naprawdę to nie polubiłam tu żadnego bohatera. Chyba, że mowa o Rafale, czyli ofierze Zuzy. Ale jemu to bardziej współczułam tego, że sam chciał dać ukochanej kobiecie serce na dłoni, a ta go oszukała i to jeszcze tak perfidnie! Do samego końca liczyłam na to, że Rafałowi uda się przejrzeć na oczy, bo przecież nie mógł ciągle nosić tych różowych okularów. Jestem jedynie ciekawa, czy autorka zdecyduje się napisać drugą część, bo jakby na to nie patrzeć i jakby tego nie analizować to na sam koniec poczułam taką iskrę ciekawości, jak potoczą się dalsze losy głównych postaci. A może autorka wprowadzi jakieś nowe osoby do tej historii? Muszę przyznać, że Marcelina Wach ma naprawdę lekkie pióro i dzięki temu lektura na żadnym etapie mnie nie nudziła. Ale co z tego, skoro miałam wrażenie, że fabuła opowiada w kółko o tym samym? No ileż można czytać chociażby o tym, jak Paweł myśli o sobie w samych superlatywach? Nie będę ani polecać ani jakoś mocno odradzać tej lektury, chociaż uważam, że jest to ten typ, o którym szybko się zapomina ;)

Nie polecam. Daję 1 punkt na 10.
Straszne glupoty i naiwna tresc

Nie polecam. Daję 1 punkt na 10.
Straszne glupoty i naiwna tresc

Zuza wyjeżdża z rodzinnego miasta na studia do Gdańska, chce w ten sposób oderwać się od złego wpływu znajomych, używek i szarej codzienności. Szybko się jednak okazuje, że studencie życie nie różni się niczym od poprzedniego robić można wszystko to co wcześniej tylko bardziej legalnie i w większym gronie.
Wszystko się zmienia gdy poznaje Pawła.
Chłopak jest bardzo przystojny i wprowadza w życie Zuzy trochę  ,, świeżości"  jest wolny, beztroski, spataniczny i pełen mroku. I właśnie to przyciąga dziwaczynę do niego.

Zauroczenie sprawia że Zuza z zapałem angażuje się w życie Pawła,  ale ono nie jest usłane różami. Jest niebezpieczne, pełne adrenaliny i miłosnych uniesień....

Jednak Paweł ma wobec  dziewczyny plan. Zuza ma uwieść, rozkochać w sobie bogatego biznesmena Rafała. Aby.kiec z tego zysk ma zaciągnąć go przed ołtarz tylko po to by przy rozwodzie zgranąć nie mała fortunę. Czy aby na pewno jest to plan idealny?
Czy plan Pawła będzie idealnym planem na przyszłość?
Jakie życie wybierze Zuza pełne adrenaliny z Pawłem czy spokojne pełne dostatku z Rafałem?
Ale jak to mówią ,, diabeł tkwi w szczegółach" 😁

Świetna ksiażka, bardzo dynamiczna fabuła, doskonale dobrani bohaterowie, ksiazka która wciąga i trzyma w napięciu do samego końca. I to zaskakujące zakończenie... czekam na kontynuację...
Szukacie czegoś innego nietuzinkowego, pełnego emocji, mroku i pikanterii? To jest właśnie historia dla was. Zapraszam kochani do czytania.

Wszystko się zmienia gdy poznaje Pawła.
Chłopak jest bardzo...

Świetna, lekka fabula. Historia Zuzy i Pawła z błahej przeradza się w kryminalną fabułę. Czytelnik czeka na rozwój sytuacji. Tematyka mało spotykana w książkach, ale bardzo intrygująca. Zakończenie bardzo zaskakujące

Dzisiaj przychodzę do Was z recenzją nie jednej ale dwóch książek💜💚
„Plan na przyszłość” oraz „Jej plan” to dwie książki, które są ściśle powiązane stąd jedna recenzja!

Kurcze jak mi się podobała ta historia! Zuza wyjeżdża do Gdańska, chcąc odseparować się od rodziców, gdzie poznaje Pawła. Wtedy cały jej świat się zmienia! Jej światopogląd, jej życie- dosłownie wszystko! Paweł wciąga ją w jedną wielką intrygę a ponieważ Zuza go kocha- godzi się!
To historia miłości zaborczej, prawdziwej miłości, namiętności ale też przyjaźni- w szczególności w drugiej części! Książki posiadają wiele mrocznych elementów przy których miałam aż dreszcze ze strachu i moje wewnętrzne „ja” aż krzyczało DLACZEGO?! JAK MOŻESZ!

Pierwsza część skończyła się bardzo zaskakująco i naprawdę zbierałam szczękę z podłogi i natychmiast otworzyłam kolejną część by dowiedzieć się co dalej?

Polecam bardzo tą serię! Daje bardzo do myślenia i wywołuje naprawdę skrajne emocje!

A ostatnia scena?! Marcelina czapki z głów! Karma is a bi*ch😅🤣🤪

Ogólna ocena: 9,5/10

Dzisiaj przychodzę do Was z recenzją nie jednej ale dwóch książek💜💚

To, co podobało mi się w tej książce, to sposób prowadzenia narracji, jak również budowanie napięcia aż do ostatniej chwili. Z drugiej jednak strony nie da się ukryć, że perspektywę męską pisała kobieta, kompletnie do mnie nie przemówiła.

Zuzanna przeprowadza się na studia do Gdańska, gdzie poznaje niesamowicie przystojnego Pawła.
Para od razu wpisuje się sobie w gusta i zaczynają pełen przygód romans.
Paweł sprowadza Zuzannę na złą drogę i robi z niej swojego wspólnika w kradzieżach.
Gdy policja niebezpiecznie zbliża się na ich trop, chłopak wymyśla nowy, lepszy plan.
Zuzia ma nawiązać relacje z biznesmenem Rafałem a dokładniej, ma go w sobie rozkochać i zostać jego żoną.

Czy plan Pawła się powiedzie?
Czy z tej intrygi może zrodzić się prawdziwe uczucie między Zuzanną a Rafałem?

Kochani co to była za książka, co to za emocje!
Książkę skoczyłam w jeden wieczór, bo wręcz przepadałam w tę historię!
Wertowałam kartki jak szalona, by jak najszybciej dowiedzieć się dalszych części wydarzeń!
Cała zaplanowana intryga była wręcz idealna, nie mogłam się doczekać rozwiązania całej akcji.
Niestety jednym a dość kluczowym dla mnie elementem była główna bohaterka.
Nawet nie wiecie jak, ja tej kobiety nienawidzę!
Od połowy książki, mocno jej kibicowałam i myślałam, że zakończy to wszystko według moich myśli, ale tak nie zrobiła i przez to znalazła się na mojej czarnej liście!
Mimo wszystko mam nadzieje, że w szybkim tempie uda mi się dorwać do kontynuacji tej książki, bo ta historia była warta każdego straconego strzępka moich nerwów!

Ocenka: 10/10

Para od razu wpisuje się sobie w gusta i zaczynają pełen przygód romans.
Zuzia ma nawiązać relacje z biznesmenem...

Zuzanna wyjeżdża na studia do Gdańska. Jest to losowo wybrane miasto, a tylko dlatego by mogła odciąć się od rodzinnych okolic i zacząć żyć po swojemu. Na jednej z imprez poznaje Pawła. Zuza zakochuje się w nim bez pamięci, dlatego jest w stanie zrobić dla niego wszystko. Paweł wciąga ją w inny świat, w świat kradzieży. Pewnego dnia Paweł wymyślił plan, który miał ich ustawić na całe życie. Jaki to plan? Zuza miała uwieść znanego biznesmena Rafała. Zuza rozkochała go w sobie, szybko zamieszkali razem i się pobrali. Jaki finał ma ta historia? Nie zdradzę więcej 🤫

Historia jest bardzo intrygująca. Autorka pokazała mroczny świat. Ukazała co kieruje ludźmi, którzy chcą się wzbogacić i żyć bardzo dostatnie. Książka napisana z perspektywy trójki bohaterów, przez co znamy ich emocje i myśli. Koniec książki bardzo mnie zaskoczył. To była świetna książka.

Fajna, wciągająca i nietypowa powieść obyczajowa z wątkiem erytocznym. W tej książce poznajemy historię opowiedzianą ze strony 3 głównych bohaterów. Zuza to młoda dziewczyna, która przyjeżdża do Gdańska na studia. Na imprezie poznaje Pawła, który osacza ją i manipuluje, w każdej sprawie. Zaś Rafał to bogaty cel Pawła i Zuzy. Autorka przedstawiła zawiłą intrygę, w której pieniądz i bogactwo są najważniejsze. Swingowanie to temat rzadko pojawiający się w książkach, a tu został bardzo trafnie przedstawiony. Gdy w takich sytuacjach pojawiają się uczucia to historia staje się jeszcze bardziej dopracowana i pikantna. Zakończenie to totalny sztos, którego czytelnik zupełnie się nie spodziewa. Książka bardzo ciekawa i nietuzinkowa. Polecam

,,Nic tak nie motywuje człowieka do działania, jak chęć zarobienia pieniędzy”

✨ Zgadzacie się z tym cytatem?

Nie ma nic lepszego na długie, chłodne wieczory niż wciągająca książka z zaskakującymi zwrotami akcji. Taka właśnie jest książka ,,Plan na przyszłość”.

Akcja książki pędzi na łeb na szyję i zaskakuje zwrotami akcji niczym najlepsze filmy w tym gatunku. Tak, tak dobrze czytacie 👍 Jeśli w połowie lektury stwierdzicie, że doskonale wiecie, jak to się zakończy – uwierzcie mi, byliście w błędzie.

Snuta przez pisarkę intryga o bezwzględnym i dostosowującym się do otoczenia jak kameleon Pawle trzyma w napięciu do ostatniej strony. A to wszystko dzięki zagęszczającej się wokół głównego bohatera atmosferze. Paweł to typ człowieka, który zrobi wszystko, aby wygrać. Tak właśnie działa, pragnie wzbogacić się za wszelką ceną i jest gotowy sięgnąć po wszelkie środki prowadzące do sukcesu. Z czasem pomiędzy nim a Zuzią, rodzi się coś więcej.

A kim jest Zuza? Rodzice wychowywali ją w zgodzie z tradycjami, a Ona mimo to wpadła w złe towarzystwo na osiedlu. Jednak przynosiła do domu same 5, zdała maturę i podjęła studia w Gdańsku na zarządzaniu. Poznała na imprezie Pawła i zauroczyła się w nim. Pomogła mu w jednej akcji przy kradzieży mieszkania i od tej pory jeździła z nim na akcje. Sytuacja się komplikuje w chwili, gdy Paweł wymyśla plan na zarobek. W tym celu potrzeba mu jest Zuza. A co to za plan? Co z tego wyniknie? Musicie przekonać się sami 🙌 Dodam tylko, że pojawia się w tej chwili kolejny bohater Rafał, który sporo namiesza w fabule oraz w życiu Zuzy i Pawła.

Książka wciągnęła mnie niesamowicie! Świetnie przedstawieni bohaterowie, których bardzo dobrze można sobie wyobrazić to wielka zaleta tej powieści. Relacja zdarzeń ma miejsce z perspektywy trzech bohaterów Zuzy, Pawła i Rafała.
Na kartach powieści Autorka przedstawia mroczną stronę toksycznych ludzi. Wszystkie postacie niewątpliwie wprowadziły wachlarz wielu emocji. Począwszy od poczucia niesprawiedliwości, poprzez współczucie, aż do złości na tych bohaterów. Niewątpliwie czarny charakter w postaci Pawła dodał tej powieści kolorytu. A jego poczynania, pokazują, jak można zmanipulować, zniewolić i traktować bez krzty zrozumienia swoich najbliższych. Natomiast Zuza, wyrosła na pokiereszowaną życiem kobietę, o niskim poczuciu własnej wartości, deficycie uczuć, których nie otrzymała od bliskich, i silnym pragnieniu wyrwania się z domu. Była idealnym kąskiem dla Pawła, który szybko stał się osobą dominującą w związku. Zuza poddała się tej relacji i tkwiła w niej, nie widząc, że jest to zły związek, że ona nie ma w nim żadnej autonomii, swojego zdania czy decyzyjności. Zuza jednak nie potrafiła się temu przeciwstawić, usprawiedliwiając Rafała przed innymi i przed samą sobą. Czy wydarzenie z końca książki otworzyło jej oczy i zmusi do przemyślenia dotychczasowego życia, a w konsekwencji do radykalnych zmian? Dowiemy się niebawem!

📌📌 22 marca premiera drugiej części książki, więc przekonamy się niebawem jakie będą dalsze losy Zuzy i Pawła. A kto jeszcze nie czytał tej części, to polecam bardzo 👍👍

,,Nic tak nie motywuje człowieka do działania, jak chęć zarobienia pieniędzy”

✨ Zgadzacie się z tym cytatem?

• Ewentualnie
  • Book Tour 😄😻
  • Książka recenzencka
  • 🤡 Rok 2024 🤡
  • Ocena 5/10 🤔

Dodaj cytat z książki Plan na przyszłość