Poświęcenie

Okładka książki Poświęcenie Ivy Smoak
Okładka książki Poświęcenie
Ivy Smoak Wydawnictwo: Editio Cykl: The Hunted (tom 4) Seria: Editio Red literatura obyczajowa, romans
The Hunted (tom 4)
Editio Red
Devotion
Editio
2024-03-29
2024-03-29
2016-11-27
Marta Czub

Dalszy ciąg zakazanego romansu Penny i Jamesa.

Czy w końcu doczekają się szczęśliwego zakończenia? A może tym razem namiętność okaże się być niebezpieczna? Miłość może być piękna, ale także zdradliwa. Gdy w imię miłości wybacza się i poświęca aż nazbyt wiele. Penny przekonała się o tym na własnej skórze.

Czy tak da się przetrwać w związku? Czas uciekał, ból jak i niepewności rósł. Do tego wrogowie, nienawiść, groźby. To nie jest łatwy związek, ale czy jest tego wart?

To bardzo bogata emocjonalnie i obszerna wątkowo książka. Zaskakująca wciągająca.

Dalszy ciąg zakazanego romansu Penny i Jamesa.

Czy tak da się przetrwać w związku? Czas uciekał, ból jak i...

Ivy Smoak kontynuuje swoje dzieło na przestrzeni czwartego tomu serii The Hunted, w której wszystko może się wydarzyć. Jak dowiedzieliśmy się ze wcześniejszych części, losy bohaterów wystawione na próbę, wciąż wydają się dalekie od szczęśliwego zakończenia.

W poszukiwaniu serii, która nie będzie chciała wyjść z głowy i pozostawi więcej pytań niż odpowiedzi polecam przyjrzeć się twórczości autorki, ponieważ ta doskonale wie, jak zaskarbić sobie sympatię czytelnika. Plastyczny przekaz oraz mocne skupienie się na kreacji bohaterów prowadzi nas przez opowieść pełną ukrytych znaczeń, która bawi się z czytelnikiem żonglując skrajnymi emocjami. Fabuła od pierwszego tomu nie była ani banalna, ani przewidywalna, więc śmiało mogę napisać, że czwarta część trzyma wysoki poziom swoich poprzedniczek i na równi z nimi zachęca czytającego do przerzucania kolejnych stron, by jak najszybciej dowiedzieć się co dalej wydarzy się w życiu bohaterów.

Postacie są tutaj najsilniejszą stroną, ponieważ Smoak zrobiła wszystko, by nadać im cech wiarygodności i charyzmy. Stają przed nami silne osobowości pełne własnych celów do zrealizowania, marzeń, idei a także demonów przeszłości, które nie dają o sobie zapomnieć. Doskonale rozumiemy ich czyny i nawet jeśli nie zgadzamy się ze wszystkimi podejmowanymi decyzjami, to z przyjemnością obserwujemy jak wyciągają w przyszłości z nich wnioski. Penny i James wydawali się stworzeni dla siebie a jednak los nieustannie rzucał im kłody pod nogi. Ta dwójka nie mogła bez siebie żyć chociaż wydaje się, że więcej czasu spędzali osobno niż razem. Liczne problemy, przeciwności a także otaczające ich niebezpieczeństwa raz za razem dokonywały dzieła zniszczenia wielkiej miłości. Czytelnik z zapartym tchem obserwuje zatem przebieg wydarzeń i ma nadzieję, że wszystko dobrze się skończy, ale autorka już dawno pokazała nam, że ma własny pomysł na finały poszczególnych tomów.

Całą serię musicie czytać z zachowaniem chronologii, ponieważ został tutaj zastosowany ciąg przyczynowo-skutkowy. Smoak prowadzi nas skrupulatnie przez wymyśloną przez siebie drogę i realizuje założony w głowie plan – robi to dobrze, wykorzystuje swój potencjał a także wciąż pozostawia otwarte drzwi do jeszcze większych możliwości. Tym sposobem maluje się przed nami dramatyczny obraz miłości, która wydaje się spisana na straty i budzi to skrajne emocje, które otulają nas z każdej strony. Drżymy o losy bohaterów, angażujemy się w ich historię i wraz z nimi pokonujemy wszelkie niebezpieczeństwa, mając nadzieję, że na ostatnich stronach wszystko jednak skończy się dobrze. Jak będzie w rezultacie? O tym musicie przekonać się sami.

"Poświęcenie"skrupulatnie realizuje plan wyznaczony przez autorkę i prowadzi czytelnika przez szereg zaskakujących momentów, które składają się na jedną spójną całość. Lawina uczuć, charyzmatyczne sylwetki postaci na pierwszym planie a także mnóstwo moralnych wyborów prowadzi nas przez przedstawioną fabułę od której trudno się oderwać. To szablonowy romans pełen ukrytych znaczeń, który jednak na swój sposób wymyka są znanym schematom i buduje coś własnego, świeżego i pomysłowego, coś tak smacznego, że nie sposób nie polecić całej serii wszystkim romantyczkom. Ja osobiście jestem zachwycona!

👉”To, że ktoś nie wierzy, że jest zdolny do miłości, wcale nie oznacza, że nigdy nie kochał. On jest po prostu… złamany przez życie.”

I kończy się kolejna z serii o studentce wdającej się w romans ze swoim wykładowcą. Ale zanim dobiegniemy do końca, kilka razy przejdziemy zawał serca. Mogę Wam to zagwarantować.

Nie da się ukryć, że “Poświęcenie” to najbardziej emocjonująca z części tetralogii “The Hunted”. Choć przez pierwszą połowę można pomyśleć, że nic się nie dzieje, tak w drugiej połowie nie zdążymy ochłonąć po jednym plot twiście i dostajemy od razu drugi. W pewnym momencie jesteśmy tak samo zagubieni jak Penny i nie wiemy komu ufać. Zrobił nam się z romansu naprawdę niezły thriller. I o dziwo to był też tom, w którym było najmniej zbliżeń, a i wyszedł może i dzięki temu naprawdę dobrze.

👉”Małżeństwo polega na partnerstwie.”

Choć sam epilog jak na zakończenie całej serii bardzo mnie rozczarował, a główny wątek fabularny był wbrew pozorom przewidywalny, to całość jest całkiem przyjemna. Miło spędziłam czas z książkami autorki i chętnie do niej jeszcze kiedyś wrócę. I Wam też je polecam ❤️

Nie da się ukryć, że “Poświęcenie” to najbardziej...

Cudowna . autorka trafia do mojej listy ulubionych autorow .

Cudowna . autorka trafia do mojej listy ulubionych autorow .

Drogi Czytelniku...

Na wstępie chcę zaznaczyć (co nie powinno dziwić),że znajdziemy tu sceny erotyczne oraz wulgarne słownictwo, więc jest to książka przeznaczona zdecydowanie dla pełnoletnich miłośników literatury.

Próba morderstwa? Jest.
Intrygi? Są.
Trudne wybory? Oczywiście.
Strach? Jasne.
Kłopoty? Znajdą się.
Brak akceptacji? Nie obejdzie się bez niej.
Błędy? Będą.
Kłamstwa? Pewnie.
Nieporozumienia? Na nieszczęście.
Między innymi tym razem właśnie to znajdziemy w najnowszej książce autorstwa Ivy Smoak pod tytułem „Poświęcenie”.
Jaki osiągnęła efekt? By poznać odpowiedź na to pytanie, odsyłam do lektury, książki oczywiście.
Jest to tom czwarty i ostatni cyklu Hunted.

Miło było po raz czwarty przenieść się do świata Penny, Jamesa, Melissy, Tylera, Isabelli, Masona, Ellen, Roba, Bee, Matta, Jen, Susan, Jonathana, Tarona, Zacha, Sierry, Kendry, Marie, Iana, Justina, Maxwella, Johna, Mili, Daphne, Julii, Petera, Benny'ego, Mike'a, Luke'a, Cole'a, Paula, Cliffa i innych.

Na pewno zastanawiacie się jakie są moje odczucia po lekturze.
Już odpowiadam.

Po pierwsze, bohaterowie. Po raz kolejny są dobrze wykreowani i zróżnicowani. Nadal lubię tylko Penny i Jamesa.
Jeśli chodzi o innych, cóż... standardowo, każdy miał coś na sumieniu, mniejsze lub większe przewinienia i czymś mnie denerwował.
Dobra, już nie pisnę nic więcej. Nie chcę zdradzać za dużo.

Po drugie, fabuła. Nie chcę nikomu zdradzać tu szczegółów, jednak powiem, że nie do końca jest to prawdziwy rollercoaster, przynajmniej dla mnie, choć niewiele brakowało. Muszę przyznać, że akcja rozkręca się swoim tempem, nic nie było wymuszone, wszystko działo się naturalnie. Nie znaczy to, że było spokojnie. Zdecydowanie nie było. Autorka momentami serwuje nam emocje naprawdę dużymi porcjami. Nie brakowało mi tu zaskakujących zwrotów akcji oraz wywoływania w nas skrajnych uczuć i problemów, którymi obarczone są na każdym kroku nasze persony, zwłaszcza Penny.

Po trzecie, styl. Książka, tak jak jej poprzedniczki, napisana jest lekkim językiem, przystępnym dla każdego. To oczywiście ułatwia, uprzyjemnia i przyśpiesza, i to znacznie, czytanie. Za to daję plusika.

Po czwarte, sceny erotyczne. Po raz czwarty są wyważone, nie są zbyt wulgarne, można spokojnie przez nie przebrnąć.

Po piąte, zakończenie. Jest, cóż... dla mnie to idealny finał tej przygody. Cieszę się, że autorka właśnie na taki koniec się decydowała. Dobra, nie piszę już nic więcej, nie chcę zdradzać za dużo.

Powieść jest lekką lekturą do poduszki.

Opowieść pokazuje, że naprawdę warto nie poddawać się i walczyć do końca, nagroda zawsze jest tego warta.

Książka, tak jak poprzedni tom, praktycznie czyta się sama. Historia znów mnie wciągnęła i sprawiła, że chciałam być częścią życia (choć chwilami niebezpiecznego i niemal tragicznego) naszych bohaterów i nie opuszczać go aż do końca, przynajmniej w tym tomie.

Autorce dziękuję za tę, ostatnią już, przygodę ze świata Jamesa i Penny.
Fajnie spędziłam czas z naszymi bohaterami, zwłaszcza pod koniec.

Ogólna ocena - 8,5/10. :)
POLECAM, POLECAM, POLECAM.

Intrygi? Są.
Trudne wybory? Oczywiście.
Strach? Jasne.
Kłopoty? Znajdą się.
Brak akceptacji? Nie obejdzie się bez niej.
Błędy?...

• Czekam na polską premierę