Serce ze stali

Okładka książki Serce ze stali Ivy Smoak
Okładka książki Serce ze stali
Ivy Smoak Wydawnictwo: Editio Cykl: Niezniszczalna (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Niezniszczalna (tom 1)
Made of Steel
Editio
2024-01-01
2024-01-01

Książka jest pierwszym tomem serii Niezniszczalna. Romans połączony z wątkiem mafijnym i wieloma tajemnicami.
Poznajemy historię Summer, młodej 8 -letniej dziewczyny, która w wyniku wypadku traci swoich kochających rodziców. Tym samym trafia do rodziny zastępczej i traci kontakt ze swoim oddanym przyjacielem Milesem, młodzieńczą miłością.
W nowej rodzinie, przez następne 10 lat Summer przeżywa piekło. Jej ojczym jest okrutnym, mściwym, ale i wpływowym tyranem. Tu pojawia się wątek mafijny. Ojczym pragnie tylko jej śmierci.
Jedynym ratunkiem, jest program ochrony świadków. Bohaterka zmienia swoją tożsamość na Sadie Davis oraz zaczyna zupełnie nowe życie. W nowym mieście trudno jej zaufać ludziom, czuje ciągle niepokój oraz ma wrażenie, że jest obserwowana. Na jej drodze przez przypadek staje dawny przyjaciel z dzieciństwa...
Czy ją rozpoznał?
Czy demony przeszłości powrócą?
Tego zdradzić nie mogę:)
Zachęcam do lektury...

Fabuła jest ciekawa. Tajemnice, niepewność, zwroty akcji, nudy to tu nie ma. Świetnie napisana historia 🤍
Ja już nie mogę się doczekać kolejnego tomu, bo pozostał niedosyt...

W nowej rodzinie, przez następne...

Nigdy nie czytałam twórczości Ivy Smoak. ,,Serce ze Stali" to pierwsza książka jaką przeczytałam jej autorstwa. I muszę powiedzieć, że nie żaluję. Jej powieść dostarcza dużo akcji, miłości, zwrotów wydarzeń i wiele więcej. Szukasz książki na jeden wieczór? Sięgnij po ,,Serce ze Stali"!!! Czyta się ją szybko, dostarcza emocji i spędzenia miło czasu wśród świata Summer - dziewczynie, żyjącej w rodzinie zastępczej, która wyjeżdża od niej zaczynając nowe życie, lecz ze starymi bliznami przeszłości.
Ocena: 4/5⭐️

Pióro autorki już zdążyłam poznać przy innych książkach i tak jak wcześniejsze ta też mi się podobała.
Przeznaczona jest dla osób pełnoletnich. Pełna bólu, strachu. Tajemnice, niepewność, niebezpieczeństwo, traumy. Sporo zwrotów akcji i brak czasu na nudę. Po opisie spodziewałam się bardziej romansu i mocno zostałam zaskoczona ale na plus. Historia bardzo wciągająca. To początek serii więc jestem ciekawa kolejnego tomu, który mam nadzieję że wyjaśni pewne kwestie. 📚

Książka jest pierwszym tomem serii niezniszczalna. Opowiada o Summer, która w wieku 8 lat traci rodziców. Trafia do rodziny zastępczej i to nie jeden. W końcu musi zmienić imię i całe swoje życie. Imieniem jakie dostaje jest Side. Zaczyna studia w Nowym Jorku na uniwersytecie gdzie nie zna nikogo. Czy na pewno? Okazuje się, że jej opiekunek roku zostaje przyjaciel z dzieciństwa i jej pierwsza miłość. Powinna zadzwonić i to zgłosić, ale nie chce. Nie przyznaje się Milsowi, że to ona gdy ją rozpoznaje. Pojawię się też Strażnik, który jest bardzo ciekawą postacią. Kim jest? Jaka jest jego słabość? Czy Summer/Side uda się ochronić? Jakie niebezpieczne sytuacje spadają na Nowy Jork gdy się w nim pojawia? Czy przeszłość ją dogoni? Dowiecie się z książki a może jeszcze nie dowiecie? Przekonajcie się sami czytając tą książkę. Mam dużo pytań na jakie nie znam odpowiedzi i czekam na kolejny tom.

Życie Summer Brooks po śmierci rodziców przypomina piekło na ziemi. Rodziny zastępcze, okrutny ojczym, który chce ją zabić, blizny na ciele i na psychice, a przede wszystkim utrata ukochanego przyjaciela - Milesa Younga. Do tego wszystkiego dochodzi konieczność ukrywania się pod fałszywym nazwiskiem i ukrywania swojej przeszłości przed każdą nowopoznaną osobą. W takim położeniu zbudowanie jakiejkolwiek zdrowej romantycznej, czy nawet koleżeńskiej relacji graniczy po prostu z cudem. Zwłaszcza, że demony jej dawnego życia bardzo szybko dają o sobie znać.

Po przeczytaniu uważam, że generalny pomysł na fabułę jest w porządku. To znaczy nie jest wyjątkowo oryginalny, ale naprawdę miał potencjał. Jednakże od pierwszych stron wykonanie całkiem go położyło. I choć nie miałam wygórowanych oczekiwań w stosunku do książki, czuję się rozczarowana.

Autorka ewidentnie ma zakrzywiony obraz rzeczywistości, w którym 8-latki wymykają się do domu chłopaka, 10-latkowie wyznają miłość młodszym dziewczynkom, a wykorzystane se*ualnie dziewczyny idą do łóżka z chłopakiem, którego znają od trzech dni... A to tylko niektóre z głupot, które przeczytałam.

Niekonsekwentność kreowania głównej bohaterki jest niesamowicie kłująca w oczy. Summer potrafi zmieniać swoje poglądy na daną sprawę jakieś 3 razy w ciągu jednej strony. I nie chodzi o to, że przez konkretne wydarzenia jej postać ewoluuje. Wręcz przeciwnie. Mam wrażenie, że autorka nie rozumiała postaci, którą pisała. A to fundamentalny problem.
Pomijając ogromną wtórność - zaufajcie mi, każdą z tych postaci widzieliście już w literaturze, mam wrażenie, że w którymś momencie książka została okaleczona z połowy rozdziałów. Występują tu urywane wątki, zwroty akcji, które wywodzą się z nikąd i prowadzą do nikąd.

Po zakończeniu spodziewam się, że jest to pierwsza część jakiejś serii i przyznam, że mimo wszystko sięgnęłabym po ciąg dalszy, ale tylko po to, by przekonać się, czym rację co to finalnych rozwiązań poszczególnych problemów. Językowo jest naprawdę nieźle. Jednak nie mogę powiedzieć, że jest to jedna z książek, które zostaną w mojej podświadomości na dłużej. Nie tym razem.

Poznajemy Sadie, która dawnej nazywała się Summer, miała kochających rodziców, oddanego przyjaciela i szczęśliwe życie, jednak to zmieniło się gdy jej rodzice zginęli w wypadku.
Od tego momentu już nie nie było takie samo.. kolejne dziesięć lat jej życia było koszmarem, bowiem trafiła do rodziny zastępczej, która okazała się koszmarem. Pomagając w skazaniu ojczyma uwolniła się, ale niebezpieczeństwo nie minęło - mężczyzna był okrutnym i mściwym, ale jednocześnie wpływowym tyranem.
Ratunkiem okazał się program ochrony świadków oraz całkowita zmiana tożsamości i otoczenia.. jednak czy na pewno?

Sadie zamieszkała w wielkim mieście, poszła na studia i do pracy. Nie wracała do przeszłości, z nikim o tym nie rozmawiała. Starała się wtopić w tłum i nawiązała nowe znajomości. Była przekonana, że jej przyjaciel z dzieciństwa Miles całkowicie o niej zapomniał, mimo to tęskniła za nim, nosząc przy sobie jedyną pamiątkę z tamtego życia, którą dostała od niego.

Los jest przewrotny i pewnego dnia okazuje się, że Miles znów mieszka po sąsiedzku i.. rozpoznaje ją. Gdyby jednak jej prawdziwa tożsamość wyszła na jaw, oboje znaleźli by się w niebezpieczeństwie.

Sadie nie wie, że gdy zniknęła, to część serca Milesa umarła. Chłopak nie mógł o niej zapomnieć i dzień w którym spotkał ją ponownie, był jak początek nowego życia. Zrobi wszystko, żeby z nią być. Nie ma jednak pojęcia o demonach z przeszłości dziewczyny, które łakną zemsty..

Wydawnictwo zdecydowało się pozostawić oryginalną okładkę, która szczerze powiedziawszy zmyliła mnie - myślałam, że to będzie kiczowata opowiastka, a jednak bardziej nie mogłam się pomylić.
Książka wciągnęła mnie od pierwszych stron i przeczytałam ją w jednej dzień. Styl pisania autorki, treść, kreacja bohaterów tworzą świetną historię, która jest bardzo wciągająca.
Kibicowałam Sadie przez cały czas, jednak zakończenie to dopiero początek i nic nie było takie jak myślała, a niebezpieczeństwo było cały czas za rogiem..

Jest świetna i mam nadzieję, że niedługo pojawią się u nas dwa kolejne tomy!

"Serce ze stali. Niezniszczalni" to historia młodej i ślicznej dziewczyny Sadie Davis. Dawniej nazwała się Summer Brooks i miała kochających rodziców oraz oddanego przyjaciela Mięsa Younga. Niestety wszystko to się skończyło gdy jej rodzice zginęli w tragicznych okolicznościach a ona trafiła do rodziny zastępczej gdzie okazała się śmiertelną pułapką. Jej jedynym ratunkiem okazał sie program ochrony świadków i to właśnie wtedy zmieniła się w Sadie Davis. Musiała zerwać ze swoją przeszłością, zamieszkała w dużym mieście, poszła na studia i do pracy. Jednak los chciał inaczej i pewnego dnia spotkała swojego dawnego przyjaciela na swojej drodze.
Czy ją rozpoznał ? Jak potoczyły się jej losy ? Czy udało jej się uciec od przeszłości?
Tego wszystkiego dowiecie się gdy sięgnięcie po tę książkę.
Jeśli chodzi o moje zdanie na temat książki to uważam że warto po nią sięgnąć. Styl autorki jest bardzo przyjemny, jej lekkie pióro zachęca do czytania a wspaniale wykreowani bohaterowie powodują że czuje się to wszystko wyraźniej i przeżywa wszystko razem z nimi. pojawia się wiele zaskakujących momentów, wiele zwrotów akcji oraz mnóstwo emocji. Jest to książka, w której znajdziemy więcej pytań niż odpowiedzi, sprawia ona że czujemy to, iż niebezpieczeństwo czai się gdzieś za rogiem i sami już nie wiemy komu można zaufać a komu nie.
Po przeczytaniu pierwszej części już wyczekuje kolejnej ponieważ ciągle liczę na wyjaśnienie kilku moich pytań i jestem bardzo ciekawa jak potoczą się dalsze losu Sadie. Mam nadzieję że kolejny tom porwie mnie również tak bardzo jak ten.

Wydaje się, że życie pisze zaskakujące scenariusze. Przekonujemy się jednak o tym w najmniej spodziewanym momencie. Wszystko układało się dobrze i zwiastowało szczęśliwe chwile, ale jedna trudna sytuacja przekreśliła wszelkie marzenia. Przekonała się o tym główna bohaterka powieści, która doświadczyła uderzenia okrutnego losu.

Ivy Smoak doskonale znamy z innych powieści romantycznych, w których sprawdza się lepiej niż dobrze. Autorka radzi sobie nie tylko z tłem wydarzeń, ale na pierwszym planie stawia ciekawych, wartych poznania bohaterów, w towarzystwie których warto się rozgościć. Jej lekki styl i malownicze pióro od pierwszych stron przenoszą nas do świata, w którym problemy postaci mają kluczowe znaczenie. Dużo się dzieje, akcja jest dynamiczna a historia mimo niewielkiej ilości stron odpowiednio emocjonalna, więc bardzo szybko potrafimy odnaleźć się nowej rzeczywistości i kibicować głównej bohaterce w drodze do osiągnięcia celu.

To trudna historia o zabliźnionych ranach i odkrytych tajemnicach. Zaczęło się dobrze i miało być jeszcze lepiej, ale jak zawsze wyszło wszystko zupełnie inaczej. Czytamy o tragedii, która dotknęła jedną dziewczynę i aż trudno pomyśleć, że człowiek może mierzyć się z takimi problemami. Oczywiście wszystko to wydaje się zbudowane na potrzeby książki, bo w prawdziwym życiu podobne historie mają miejsce bardzo rzadko, ale kto wie? Doskonale zdajemy sobie sprawę, że wszystko może się wydarzyć. Angażujemy się w rozgrywaną treść, doskonale rozumiemy niebezpieczeństwo wiszące w powietrzu i trzymamy kciuki za miłość, która przecież potrafi przezwyciężyć każde problemy. A przynajmniej taką mamy nadzieję.

Fabuła jest krótka, ale napisana sensownie. Śledzimy losy ślicznej Sadie Davis, która wiodła naprawdę dobre życie. Miała u swojego boku kochających rodziców i perspektywę szczęśliwej przyszłości, ale jeden wypadek przekreślił wszystko. Dziewczyna trafiła do rodziny zastępczej, w której przywitała ją kolejna tragedia i tak trafiła pod skrzydła ochrony świadków. Zmieniła tożsamość, uciekła od przeszłości i porzuciła także wielką miłość, która - wydawało się - była jedynym sensem jej życia. Jednak chłopak ją odnalazł, zupełnie niespodziewanie i tak rozpoczęła się nowa droga, niosąca nadzieję na lepszą przyszłość.

"Serce ze stali" to historia stworzona specjalnie na potrzeby książki, trudna do wyobrażenia sobie w prawdziwym świecie, ale jednocześnie nie niemożliwa. Intensywne wrażenia, mnóstwo emocji a także bohaterowie wystawieni na kolejne próby prowadzą nas przez niełatwe sytuacje i stawiają pytania o moralnej treści. Historia dedykowana romantyczką, pełna uniesień i porywów serca, pozwalająca wierzyć, że po burzy zawsze wyjdzie słońce. Wydaje się, że miłość nie jest tutaj postawiona na pierwszym planie, ale autorka doskonale wie jak zamydlić nam oczy, w odpowiednim momencie uderzając z podwójną siłą.

Ivy Smoak doskonale znamy z innych powieści...

Serce ze stali - Ivy Smoak

„Śliczna Sadie Davis dawno temu nazywała się Summer Brooks, miała kochających rodziców i oddanego przyjaciela Milesa. Co więcej, była pewna, że kiedyś Miles Young się z nią ożeni. To cudowne życie skończyło się gwałtownie, gdy jej rodzice zginęli w tragicznych okolicznościach. Następnych dziesięć lat było koszmarem. Rodzina zastępcza, do której dziewczyna trafiła, okazała się śmiertelną pułapką. Niebezpieczeństwo wcale nie minęło, gdy pomogła skazać swojego ojczyma. Był okrutnym, mściwym, ale wpływowym tyranem, który pragnął jej śmierci. Jedynym ratunkiem okazał się program ochrony świadków.”

Kiedy Sadie trafia do NY ciągle ogląda się przez ramię, czuje że jest obserwowana. Nie wie komu może zaufać. Czy jej nowa współlokatorka w akademiku jest z ni szczera? Czy poznany chłopak Eli jest tym za kogo się podaje? A co się stanie kiedy dziewczyna spotka przyjaciela z dzieciństwa, gdzie wie, że nie może powiedzieć mu prawdy?

„Serce ze stali” skusiło mnie okładka i opisem, a o twórczości autorki nie miałam pojęcia, gdyż było to moje pierwsze spotkanie. I wiecie co? Nie zawiodłam się!

Autorką fantastycznie poprowadziła fabułę, kiedy poznajemy 8 letni Summer i czujemy tą dziecięca radość z przebywania w domku na drzewie i oglądani gwizd. Kiedy później czytamy wyminę listow pomiędzy dzieciakami. Kiedy wkrótce list pozostaje bez odpowiedzi, a Summer przebywa w samym piekle, ale i w końcu kiedy akcja przenosi się do Nowego Jorku. Genialny zabieg z przejściem w czasie, ale w taki sposób, który nie daje poczucia jakiś braków- jest wyważone. A Pani Smoak tworzy aurę niepewności i daje nam akcję która stopniowo nabiera tempa, a my sami czujemy się jak Sadie, która odwraca się za każdym krokiem na ulicy. Dostajemy napięcie, które towarzyszy nam do samego końca.
Sama postać „Straznika” nie do końca do mnie przemawia, ale wierzę, że w kolejnym tomie dostaniemy więcej odpowiedzi, tym bardziej że zakończenie zostało napisane tak, że człowiek chciał by już czytać dalsze losy i poznać wiele odpowiedzi.

Zdecydowanie polecam czytelnikom, który lubią książki, gdzie więcej jest pytań niż odpowiedzi, a akcja płynie stopniowo, sprawiając, że czujemy że niebezpieczeństwo czai się gdzieś za rogiem i sami nie wiemy komu ufać.
Wypatruje kolejnej części i będę zagryzać zęby, by poznać dalsze losy Summer-Sadie :)

Współpracą - Editio

Serce ze stali - Ivy Smoak

"Serce ze stali" Ivy Smoak, romans, z którym mam mały problem.
Romans połączony z wątkiem mafijnym, tajemnicami i super bohaterem rodem z filmu o Supermanie.
Zacznijmy od fabuły. Summer ma kochających rodziców, cudownego przyjaciela i świetlaną przyszłość przed sobą. Wszystko burzy się niczym domek z kart. Rodzice giną w wypadku, a nasza bohaterka trafia do rodziny zastępczej, w której przeżywa piekło. Gdy decyduje się pogrążyć swojego ojczyma, trafia do programu ochrony światków. Nowa tożsamość, nowe życie. Jednym słowem: żyć nie umierać. Jednak przeszłość powraca niczym bumerang. Czy tożsamość dziewczyny zostanie odkryta? Kim jest tajemniczy mężczyzna w masce? Tego dowiecie się z książki.
Kochani, o ile fabuła jest ciekawa, to troszkę bawiła mnie postać mężczyzny w masce. Dla mnie, starej baby jest to troszkę naciągane i zalatuje filmem o superbohaterach. Nie będę ukrywać, że całość historii podobała mi się, a zakończone wprowadziło mnie w osłupienie. Wiem jedno, na pewno sięgnę po tom drugi.
Podsumowując. Polecam dla miłośniczek niebanalnych powieści z wątkami mafijnymi.

"Serce ze stali" Ivy Smoak, romans, z którym mam mały problem.

• Styczeń jest
  • Domowa kolejka do przeczytania :)
  • Romans/Erotyk/Literatura obyczajowa/Romantasy
  • Do Recenzji
  • Zapowiedzi

Dodaj cytat z książki Serce ze stali