Francja na talerzu
- Kategoria:
- kulinaria, przepisy kulinarne
- Wydawnictwo:
- Znak Koncept
- Data wydania:
- 2023-09-10
- Data 1. wyd. pol.:
- 2023-09-10
- Liczba stron:
- 434
- Czas czytania
- 7 godz. 14 min.
- Język:
- polski
- ISBN:
- 9788324094028
- Tłumacz:
- Paweł Łapiński, Agnieszka Dywan, Natalia Zmaczyńska
- Tagi:
- Francja kuchnia
VADEMECUM kuchni francuskiej.
Znajdziesz tu WSZYSTKO, co musisz wiedzieć o kulinarnej Francji.
Ile bąbelków mieści się w jednej butelce szampana?
Kto mieszka w serze casgiu merzu?
Czy tosty francuskie naprawdę pochodzą z Francji?
Ile kosztuje czesne w Le Cordon Bleu?
Jakie cukierki kupił w Galii Asterix?
Ile bagietek sprzedają każdego dnia francuscy piekarze?
350 zagadnień do rozgryzienia,
1250 specjałów do spróbowania,
375 przepisów do przetestowania,
260 osobistości ze świata francuskich kulinariów,
setki map, smakowitych adresów, pikantnych anegdot…
Pospaceruj po winnych szlakach Prowansji, zachwyć się crêpes na słodko i słono w paryskim bistro, dowiedz się, czy najlepsze kasztany rzeczywiście sprzedawane są na placu Pigalle i dlaczego Marcel Proust z czułością wspominał smak okruszków z magdalenek…
Chcesz gotować jak rodowity Francuz?
Z Francją na talerzu będziesz jak chef trzygwiazdkowej restauracji!
Bon appétit!
Porównaj ceny
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Mogą Cię zainteresować
Książka na półkach
- 76
- 19
- 12
- 5
- 3
- 3
- 2
- 1
- 1
- 1
OPINIE i DYSKUSJE
Kwintesencja kuchni francuskiej i wszystkiego co dla francuzów w jedzeniu ważne. To nie jest książka kucharska, to encyklopedia wiedzy o francuskich potrawach, ulubionych produktach... od bagietek i wszelkiego pieczywa poprzez oliwę, pasztety, sery różniste, zupy, mięso, tosty, nabiał i tak dalej aż do wina.
To nie wszystko bo spotykamy ważne postacie francuskich kulinariów, kultowe restauracje a nawet poznajemy kształty i przeznaczenie noży z dawnych prowincji. Książka skarb i stale do niej wracam. Polecam wszystkim wielbicielom francuskiej kuchni, ale także francuskiej kultury kulinarnej.
Wydawnictwo Znak, Kraków 2023
Kwintesencja kuchni francuskiej i wszystkiego co dla francuzów w jedzeniu ważne. To nie jest książka kucharska, to encyklopedia wiedzy o francuskich potrawach, ulubionych produktach... od bagietek i wszelkiego pieczywa poprzez oliwę, pasztety, sery różniste, zupy, mięso, tosty, nabiał i tak dalej aż do wina.
więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo toTo nie wszystko bo spotykamy ważne postacie francuskich...
Fantastyczne vademecum. Must have kazdego smakosza. godne polecenia zrodlo wiedzy o najwspanialszej z kuchni swiata.
Fantastyczne vademecum. Must have kazdego smakosza. godne polecenia zrodlo wiedzy o najwspanialszej z kuchni swiata.
Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo toWow! Trudno powiedzieć, że tę książkę można przeczytać. Po pierwsze jest potężna (doniesienie jej z biblioteki było nie lada wyzwaniem!). Po drugie wyładowana taką ilością wiedzy, ciekawostek, postaci, faktów, przepisów i zdarzeń historycznych, że należy ją studiować latami. Po trzecie wreszcie, co dwie-trzy strony trzeba się oddalić do kuchni i coś zjeść, bo inaczej człowiek się ślini jak buldog.
Rewelacyjne kompendium wiedzy o kuchni, historii francuskich kulinariów, ludziach, którzy tę kuchnie tworzyli i... zjadali.
Minusem jest dla mnie forma podania, bo miejscami druk jest zbyt drobny lub nagle na ciemnym tle, zagęszcza się lub stosowana jest różnorodna czcionka. Nie bardzo mi ten styl odpowiadał.
Wow! Trudno powiedzieć, że tę książkę można przeczytać. Po pierwsze jest potężna (doniesienie jej z biblioteki było nie lada wyzwaniem!). Po drugie wyładowana taką ilością wiedzy, ciekawostek, postaci, faktów, przepisów i zdarzeń historycznych, że należy ją studiować latami. Po trzecie wreszcie, co dwie-trzy strony trzeba się oddalić do kuchni i coś zjeść, bo inaczej...
więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo toJeśli powiem — FRANCJA — to jakie danie przychodzi Wam na myśl w pierwszej kolejności?
Moje myśli orbitują zaraz wokół czekoladowego fondata (możemy wymawiać tę nazwę fonetycznie, ale o ileż cudowniej brzmi wymowa francuska — fądą, uwodzącego miękkim wnętrzem skrywającym płynną lawę o boskim smaku najlepszej czekolady. Michel de Montaigne uważał, że na duszę człowieka oddziaływuje to, co przyswaja jego ciało, idąc tym tropem, niewiele trzeba, by poczuć się jak w raju. Uda się to na pewno z najnowszą premierą od @wydawnictwoznakpl
Powiedzieć, że jest to opus magnum kuchni francuskiej, to jakby nic nie powiedzieć. Ponad setka autorów wyłoniła crème de la crème z każdego zakątka tego kraju, oddając czytelnikowi jedyną w swoim rodzaju księgę z całym dziedzictwem kulturowym Francji, w którym jedzenie i picie odgrywa niebagatelną rolę.
„Francja na talerzu” to 375 oryginalnych przepisów, w tym takich, które w pędzie za nowoczesnością uległy zmianom lub poszły w zapomnienie. To przede wszystkim proste dania, z niewielką ilością składników dla ludzi pokroju Maurice Edmonda Saillanda, ps. Curnonsky, francuskiego pisarza, ale też krytyka kulinarnego, który powiedział: „lubię, kiedy rzeczy smakują jak to, czym są”. W pełni popieram i rozumiem, sama nie lubię jeść jabłek o smaku gruszki :) Muszę przyznać, że Curnonsky to nie jedyny pisarz, który znalazł się na kartach tej przepysznie wydanej księgi. W Wikipedii nie znajdziemy informacji o tym, jak wybitną gospodynią była znana z ekscentrycznego zachowania George Sand. W swoich dziennikach zgromadziła ponad siedemset receptur, wydawała kameralne przyjęcia i karmiła niejedną sławę tamtych czasów. Uwaga! Jest przepis na jej ciasteczka!
Ilość anegdot i ciekawostek zapewnia rozrywkę na kilka jesiennych wieczorów, niektóre naprawdę zaskakują. Tę pozycję zdecydowanie WARTO MIEĆ w domu i WARTO do niej często zaglądać.
IG @angelkubrick
Jeśli powiem — FRANCJA — to jakie danie przychodzi Wam na myśl w pierwszej kolejności?
więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo toMoje myśli orbitują zaraz wokół czekoladowego fondata (możemy wymawiać tę nazwę fonetycznie, ale o ileż cudowniej brzmi wymowa francuska — fądą, uwodzącego miękkim wnętrzem skrywającym płynną lawę o boskim smaku najlepszej czekolady. Michel de Montaigne uważał, że na duszę człowieka...