Kolacja ze śniadaniem. Przepisy na idealną randkę

Okładka książki Kolacja ze śniadaniem. Przepisy na idealną randkę Volodymyr Testardi
Okładka książki Kolacja ze śniadaniem. Przepisy na idealną randkę
Volodymyr Testardi Wydawnictwo: Znak Literanova kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Znak Literanova
2023-10-16
2023-01-01

„Gotowanie to namiętność.
Gotowanie to uczucia. Gotowanie to miłość”
(Z książki)

Niedawno dałam się uwieść niezwykłym potrawom przedstawionym w książce Volodymyra Testardi „Kolacja ze śniadaniem. Przepis na idealną randkę” wydaną przez @znak_literanova

Książka podzielona jest na :
- Kolacje ( a w nich uwielbiane przeze mnie np. Penne z awokado i szpinakiem, makaron z tuńczykiem i sezamem czy bakłażan z ricottą i sosem pomidorowym)
- Desery i drinki ( np. Tiramisu pistacjowe - moja rozkosz podniebienia czy truskawkowy Aperol Spritz)
- Śniadania (np. wspaniała chałka z jajkiem, łososiem i ikrą, omlet z krewetkami i sosem sojowym czy holenderski naleśnik)

Pomiędzy przepisami znalazły się też inne dodatki tj. Przepis na udaną randkę, muzyka podczas gotowania, najpiękniejsze piosenki o miłości, wino i kieliszki, idealne filmy na randkę, piosenki idealne na rozbudzenie i leniwe rozpoczęcie dnia, przydatne w kuchni, co pić podczas śniadań.

W książce znajdują się też kody QR, dzięki którym szybko przynosiłam się do dodatkowych materiałów.

Pięknie wydana książka, z mnóstwem pięknych kolorowych zdjęć potraw i nie tylko, z pomocnymi materiałami, mnóstwem rad i wskazówek na idealną randkę ale nie tylko. Sama chętnie wypróbowałam kilkanaście przepisów, które przypadły w smaku domownikom. Świetnia książka na prezent - a już niedługo zbliża się Dzień Zakochanych.

„Gotowanie to namiętność.
Gotowanie to uczucia. Gotowanie to miłość”
(Z książki)

Książka podzielona jest na :

„Kolacja ze śniadaniem. Przepisy na idealną randkę”
to książka, która wyróżnia się nie tylko kreatywnym tytułem, ale także oryginalnym podejściem do sztuki gotowania i romantycznego bycia razem. W swojej książce @volodymyr_testardi dzieli się nie tylko swoimi wysublimowanymi przepisami ale również udziela rad jak przygotować się na idealną randkę.
Mamy tu listę idealnych filmów, kod QR do playlisty z muzyką jak również listę zakupów czy wskazówki dotyczące doboru wina.
Wszystko to zebrane jest w piękną twardą oprawę. Zdjęcia w książce wykonane przez @hylewiczmaja to mistrzostwo świata.
Przepisy prezentowane w książce są zróżnicowane, obejmując zarówno dania śniadaniowe, jak i kolacyjne.
Autor nieustannie zachęca do eksperymentowania w kuchni.
Jednak to, co wyróżnia tę książkę spośród innych poradników kulinarnych, to jej skoncentrowanie na atmosferze randki. Autor nie tylko podaje przepisy, ale również sugeruje, jak stworzyć przyjemną i romantyczną oprawę dla wspólnego posiłku.
Pomimo, że nie każdy może być gotowym szefem kuchni, „Kolacja ze śniadaniem” jest inspirującą lekturą dla każdego, kto pragnie wnieść więcej romantyzmu do swojego życia codziennego.
Książkę polecam każdemu do użytku domowego jak i na prezent dla kogoś bliskiego.

„Kolacja ze śniadaniem. Przepisy na idealną randkę”
Mamy tu listę idealnych...

Miłe są chwile, kiedy to zasiadamy, wspólnie do posiłków przy kuchennym stole jedząc, kolację czasami w połączeniu z porannym śniadaniem mając w głowie nowe pomysły na dania, które mogą okazać się w teorii dobre, a w praktyce wyjść nie tak, jak tego planowaliśmy i wówczas nie czujemy się z tym lepiej.

Nie możemy za każdym razem wpadać w melancholijny nastrój z powodu nieudanego pomysłu kulinarnego. Nie ma gotowej receptury, że wyjdzie nam idealnie za pierwszym razem. Najprostsze danie można wykonać źle podczas towarzyszącego od czasu do czasu stresu. Musimy powiedzieć mu do widzenia, a witajcie nowe przepisy, z którymi chce się zmierzyć i przekonać się, czy czuje się gotowa do rozpoczęcia dobrej zabawy i zadbaniu o każdy najdrobniejszy w nim ukryty kulinarny detal, a może tym razem uda zdobyć się wiedzę o tym, co jest mi mniej znane z zakresu przyrządzania kolacji i śniadania.

Dlatego właśnie postanowiłam zapoznać się z twórczością kulinarną nieznaną mi do tej pory Volodymyra Testardiego w książce pt.'' Kolacja ze śniadaniem. Przepisy na idealną randkę''.

Przede wszystkim muszę przyznać, że autor zaskoczył mnie pozytywnie otwartością i tym, że jest bardzo miły dla swojego odbiorcy. Wyjaśnił, na samym początku skąd pochodzi i dlaczego rozpoczął swoją drogę zawodową kulinarną. Wytłumaczył bardzo precyzyjnie tajemnicę, jak je przyrządza, na co zwraca i przywiązuje, szczególną uwagę owszem to nie ukrywam, że jest istotne.

Muszę przyznać, że pomimo pomysłowości i ogromnego serca włożonego w nie autora nie każdy przepis przypadł mi do gustu. Było w nich zaprezentowanego coś takiego, co nie przyrządziłabym ze względu na podane składniki, których nie lubię z całym do niego szacunkiem.

Są owszem takie przepisy, które skradły moje podniebienie ze względu na prezentującą się ładną estetykę ich podania.

Podobały mi się udzielone porady teoretyczne dotyczące, jakie kupować składniki do przyrządzanych śniadań, kolacji, deserów i drinków, jak przechowywać pieczywo, dobór kieliszków na wino, jako składnik i jako dodatek do kolacji, idealne filmy na randkę, piosenki idealne na rozbudzenie się i leniwe rozpoczęcie dnia, co pic podczas śniadania.

Widoczne jest u Volodymyra Testardiego doświadczenie w kuchni i wie, jak ma się zachować, aby nadać jej odpowiedniego smaku, a co najważniejsze zachęca osoby nielubiące do gotowania i zawsze ma interesującą ciekawostkę połączoną z poradą i niespodzianką dla fanów gotowania.

Książka ta została ładnie wydana w twardej oprawie, zamieszczone w niej są piękne wykonane fotografie przyrządzanych śniadań, kolacji, deserów i drinków. Jedynym minusem jest zbyt mała czcionka utrudniająca czytanie.

Wydawnictwu Znak Literanova dziękuje za podarowanie mi do zrecenzowania egzemplarzu książki pt.'' Kolacja ze śniadaniem. Przepisy na idealną randkę'' autorstwa Volodymyra Testardiego.

Warto mieć tę książkę w swojej kulinarnej kolekcji.

Nie możemy za każdym razem wpadać w melancholijny nastrój z powodu...

Kolacja ze śniadaniem, to coś na kształt książki kucharskiej z przepisami na w miarę proste, efektowne dania, które idealnie sprawdzą się na randkę, ale nie tylko. Dzięki propozycjom poleconym przez autora można oczarować towarzysza lub towarzyszkę kolacji, nie tylko smakiem, ale i wyglądem zaserwowanych dań. Dania są w miarę proste, a na ich przygotowanie nie potrzeba zbyt wiele czasu. Szczególnie smakowite propozycje to : risotto z gorgonzolą i gruszką - uwodzi aromatem, sałatka z burratą i salą z palonych cytrusów oraz coś bardzo prostego w wykonaniu a bardzo smacznego czyli pasta z bardzo kremowym sosem pomidorowym. Pycha!
Mamy tu też coś na słodko - czyli pyszne tiramisu pistacjowe, i coś co zrobi wrażenie na każdej kobiecie - fondant pistacjowy z malinami. Autor ma także propozycje na temat aperitivu lub też drinka na zakończenie wieczoru, czyli pyszne Negroni lub niecodzienny Aperol z truskawkami mogą się stać kropką nad "i" miłego wieczoru.
A co z porankami? Przystojny autor ma także tu świetną propozycję do zaoferowania - jest tu coś, czego nie warto przegapić, naleśnik holenderski, które smakuje jak cud miód, oraz chałka z ricottą i pomarańczami, która jest niezwykle prostym śniadaniem, ale przywodzi na myśl najsłodsze wakacje w ciepłej Italii.
Przepisy są podane w sposób prosty, raczej będą zrozumiałe, zarówno dla nowicjuszy kulinarnych jak i weteranów kuchni.
A o samej książce - powiedzieć należy, że jest wydana niezwykle schludnie, piękny papier, treści zintegrowane z przepisami online przez kody QR. Może ona spokojnie stanowić prezent.
O autorze można powiedzieć jedno: "ciacho", jednak mam wrażenie, że książka została napisana za niego. Nie mamy bowiem okazji usłyszeć jego głosu na prowadzonym przez niego kanale w mediach społecznościowych. Nie wiemy jak mówi jak pisze tak na co dzień, za to dostajemy tu zgrabną opowieść o młodym chłopaku, który stawiając pierwsze kroki w zawodzie kucharza, zdobył doświadczenie w kuchni, czym chętnie dzieli się z obserwatorami. I ktoś sprytnie stwierdził, że można to sformalizować, wydać książkę i zarobić na tej popularności i zbudowanej przecież społeczności nieco gorsza. Nie da się nie mieć takiego wrażenia czytając "Kolację ze śniadaniem", nie jest to więc arcydzieło szefa kuchni, ale jest to dość przyjemna książka dla fanów autora lub amatorów tzw. kuchni randkowej;) Może się przydać każdemu adeptowi starającemu się o względy wybranki lub wybrańca serca. Można wszak zabłysnąć, korzystając z propozycji Vlodymyra Trusardiego.

„Gotowanie to namiętność… uczucia… miłość.”

Bardzo ładnie wydana książka, szata graficzna, a zwłaszcza zdjęcia znakomicie skomponowane z przepisami i przekonaniami Volodymyra Testardiego, że zmysł wzroku, obok zmysłu smaku, odkrywa kluczową rolę w radości smakowania zachwycająco skomponowanych i podanych dań. Jak dla mnie, trochę za dużo autopromocyjnych zdjęć autora, ale nie ulega wątpliwości, że dzięki nim intensywniej czuje się klimat publikacji, a i lepiej poznaje oprawę wizerunkową twórcy przepisów na idealną randkę.

Testardi proponuje mieszankę ukraińskich i włoskich oraz ukraińskich i polskich smaków splecionych nicią miłości, wzajemnym zainteresowaniem dwojga ludzi, okazją do nawiązywania lub utrwalania bliskości. Pieczołowicie przyrządzone potrawy nadają spotkaniu czegoś szczególnego, uroczystego i doniosłego, a zarazem zażyłego i poufałego. Spokojna celebracja tego, co starannie skomponowano i mistrzowsko podano na talerzu, wsparta odpowiednią oprawą muzyczną i filmową, oraz wystrojem pomieszczenia, okazuje się niezapomnianym przeżyciem romantycznym. Widać, że autor entuzjastycznie bawi się łączeniem smaków, które wydawałoby się nie pasują do siebie, ale kiedy łączą się tworzą coś unikalnego i zadziwiającego. Warto podkreślić, że są to przepisy, które każdy z czytelników potrafi przygotować, nie wymagają ani mistrzostwa w kuchni, ani znajomości wszelakich przypraw. Klarownie i przejrzyście rozpisane, wraz z czasem przygotowania i poziomem trudności, wypunktowanymi koniecznymi składnikami, przekonują do wypróbowania własnych sił i zaserwowania efektów.

Więcej na: https://bookendorfina.blogspot.com/2023/12/kolacja-ze-sniadaniem.html

„Gotowanie to namiętność… uczucia… miłość.”

„Czy jest lepsza randka od takiej, podczas której ktoś ugotuje Ci pyszną kolację…?
Chyba tylko taka, po której dostaniesz śniadanie do łóżka”.

Volodymyr Testardi zabiera nas w fascynująca i inspirującą, bogatą gamą smaków oraz barw, kulinarną podróż, której motywem przewodnim będzie kolacja, wraz ze… śniadaniem.

Autorowi udało się połączyć nowatorskie i twórcze podejścia do kuchni z tradycyjnymi recepturami (a jest to, już, sztuka sama w sobie) a tym samym sprawić iż proponowane przez niego przepisy mają szansę na stałe zagościć w naszym kulinarnym menu.

Widać wyraźnie fascynację kuchnią włoską czy szerzej śródziemnomorską co w zestawianiu z ukraińskim korzeniami naszego kucharza tworzy naprawdę interesujące połączenie smaków w ich różnorodnej formie i treści.

Mamy do wyboru kilkadziesiąt przepisów (doskonale opisanych i zilustrowanych),których tworzenie oparte jest na odpowiednio dobranych, czasami zaskakujących ( w takim zestawieniu) składnikach, pozwalających na tworzeniem fantastycznych, niebanalnych, znakomicie się komponujących i prezentujących na talerzu, nowatorskich dań, które z pewnością mają szansę stać się efektowną ozdobą niejednej kolacji i niejednego śniadania.

Mnie szczególnie do gustu przypadło puree z batatów z fetą i boczniakami, grzanki ze smażoną pomarańczą oraz liczna kulinarne wariacje z pistacjami w tle.

Dużą zaletą prezentowanej tu publikacji jest to iż jest to doskonała pozycją dla wszystkich (również tych, którzy w kuchni nie czują się zbyt pewnie) chcących zabłysnąć kulinarnie przed swoimi drugimi połówkami a szukają czegoś w miarę dostępnego, szybkiego, ciekawego i co najważniejsze niezwykle smacznego.

Nie musisz być szefem kuchni, żeby przyrządzić rozpływające się w ustach risotto z gorgonzolą i gruszką albo aromatyczną sałatkę z burratą i salsą ze smażonych cytrusów.

Tym bardziej iż oprócz przepisów i typowo zawodowych porad autor zawarł w lekturze liczne sugestie (nakrycie stołu, oprawa muzyczna, dobór filmu, drinki itd) mających sprawić iż zaplanowany wieczór i poranek będą, naprawdę, wyjątkowe.

Gorąco polecam. To niesłychanie ciekawa i inspirująca książka.

Chyba tylko taka, po której dostaniesz śniadanie do łóżka”.

Autorowi udało się połączyć nowatorskie i twórcze podejścia...

„Kolacja ze śniadaniem. Przepisy na idealną randkę” ukraińskiego autora Volodymyra Testardiego to pięknie wydana książka kucharska, która jest jednocześnie romantycznym przewodnikiem jak przez żołądek trafić do serca ukochanej osoby.
Książka składa się z prostych i szybkich przepisów, na romantyczne kolacje, smakowite desery i drinki , oraz orginalne śniadania , które można wykonać od 15 do 35 minut. Każdy z przepisów ma podany stopień trudności, oraz ilość czasu jaką zajmie jego wykonanie. Autor przedstawia potrawy, które rozbudzają zmysły, a jednocześnie każdy da sobie z nimi radę. Kucharz łączy w ciekawy, w dość nieoczywisty sposób kuchnię włoską z elementami kuchni ukraińskiej, bo oba te kraje są jemu bardzo bliskie. Pokazuje, że gotowanie może być przyjemnością, a jedzenie formą wyrażania swoich uczuć.
Dodatkowym atutem książki są piękne zdjęcia i praktyczne porady autora, które pomogą czytelnikom nie tylko w gotowaniu, ale całej oprawie romantycznej randki. Autor poza przepisami opisuje jak stworzyć odpowiednią atmosferę, zaplanować listę zakupów, dobrać odpowiednie kieliszki. Mamy tu też gotową listę filmów idealnych na randkę, oraz kody QR, które odsyłają nas na listę z odpowiednią muzyką (Spotify) na randkę lub miłe rozpoczęcie dnia.
Książkę polecam wszystkim zakochanym (niezależnie od stażu) oraz miłośnikom gotowania i dobrej kuchni. Może to być też świetny pomysł na gwiazdkowy prezent.
Za książkę bardzo dziękuję Wydawnictwu Znak.

„Kolacja ze śniadaniem. Przepisy na idealną randkę”! Nawet nie wiecie jakie tu są pyszności! Zawsze jak w moje ręce wpada książka kucharska, to w pierwszej kolejności zaznaczam sobie znacznikami przepisy, z których będziemy chcieli w domu skorzystać! No cóż.. powiem Wam szczerze, że tutaj od wystających karteczek jest.. kolorowo! 😁 Volodymyr Testardi idealnie trafia w moje kubki smakowe! Znajdziecie tu recepty nie tylko na kolacje i śniadania ale również na przepyszne desery i drinki. I co dla mnie jest najważniejsze.. każdy przepis opatrzony jest ilustracją (ja po prostu lubię widzieć jak konkretne danie ma wyglądać na talerzu)! Na koniec dodam, że są tutaj także praktyczne wskazówki na udaną randkę (najlepiej taką ze śniadaniem)! Mi osobiście poza samymi propozycjami potraw spodobał się rozdział z polecajkami filmów (mam kilka do nadrobienia)! No cóż.. nie przedłużając.. gwarantuję Wam, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie!

I jedno od Testardiego do zapamiętania: „Najważniejszym składnikiem w kuchni jest miłość.” ❤️

Jeżeli nieraz zastanawialiście się nad przygotowaniem romantycznej kolacji połączonej ze śniadaniem, to ta książka jest idealną propozycją. Volodymyr Testardi jest pochodzącym z Ukrainy kucharzem, który zachwyca w social media swoimi pomysłami na wyjątkowe potrawy, które są idealnymi propozycjami na romantyczne chwile we dwoje. Odpowiednio stworzono i skomponowana potrawa może nie tylko urozmaicić kolację lub śniadanie, ale także podgrzać atmosferę i skraść serce wybranki lub wybranka. Zatem ta książka jest prawdziwą inspiracją do zorganizowana smacznej niespodzianki, podkreślającej wyjątkowość spotkania. Oprócz przepisów na proste i szybkie potrawy znajdziemy także nastrojowe zdjęcia oraz garść porad, dotyczących m.in. wyboru odpowiedniej muzyki, czy też przystrojenia stołu. Wbrew pozorom są to ważne detale, które nadają smaku i są taką kropką wieńczącą przygotowania. Jak już wspomniano, zawarte przepisy nie sprawią trudności nawet początkującym w kuchni osobom, a nawet Ci bardziej zaawansowani w sztuce kulinarnej mogą spróbować czegoś nowego, szczególnie że wiele dań inspirowanych jest kuchnią włoską. A jak wiadomo, kuchnia włoska potrafi pobudzić zmysły i zmiękczyć nawet najtwardsze serce. Jednym słowem – miłość na talerzu i nie tylko.

"Kolacja ze śniadaniem" Volodymyra Testardiego to niezwykle romantyczny przewodnik po sztuce gotowania dla zakochanych. Książka, wydana przez Wydawnictwo Znak, to prawdziwa uczta dla zmysłów, zarówno dla tych kulinarnych, jak i miłosnych.

Autor przenosi czytelników w świat niezapomnianych chwil spędzonych nad garnkami, ukazując, że gotowanie może być równie ekscytujące co sama randka. Wprowadzenie do książki zastanawia się, czy istnieje lepsza forma randkowania niż ta, podczas której ktoś gotuje dla drugiej osoby pyszną kolację. Odpowiedź brzmi: tak, jeśli po niej dostajemy śniadanie do łóżka. To już zwiastuje, że Testardi nie tylko dzieli się przepisami, ale też podsuwa czytelnikom pomysły na idealne chwile spędzone razem.

Książka składa się z prostych i szybkich przepisów, które mają nie tylko rozgrzać kuchnię, ale również serca zakochanych. Od romantycznych kolacji po wyśmienite śniadania, a pomiędzy nimi przemyślane desery – autor pokazuje, jak kuchnia może być integralną częścią udanej randki. To nie jest podręcznik dla doświadczonych kucharzy, ale przewodnik dla każdego, kto chce sprawić przyjemność drugiej osobie poprzez jedzenie. Testardi udowadnia, że nie trzeba być szefem kuchni, aby przyrządzić potrawy, które rozbudzą zmysły.

Dodatkowym atutem są praktyczne porady autora, które pomagają czytelnikom w przygotowaniu niezapomnianej randki. Testardi nie tylko dzieli się przepisami, ale także wskazuje, jak stworzyć odpowiednią atmosferę i zadbać o szczegóły, które sprawią, że wspólne gotowanie stanie się jeszcze bardziej magiczne.

"Kolacja ze śniadaniem" to nie tylko książka kucharska, ale również przewodnik po sztuce miłosnej, gdzie jedzenie pełni rolę wspólnego języka i sposobu na wyrażanie uczuć. Dzięki tej publikacji zakochasz się nie tylko w gotowaniu, ale również w chwilach spędzonych razem przy stole.

• Wydawnictwo Znak
  • #WyzwanieLC2023
  • Mężczyzna w roli głównej
  • Kuchnia
  • Kulinaria

Dodaj cytat z książki Kolacja ze śniadaniem. Przepisy na idealną randkę