Kuchnia pełna warzyw

Okładka książki Kuchnia pełna warzyw Lidia Bawolska
Okładka książki Kuchnia pełna warzyw
Lidia Bawolska Wydawnictwo: Wydawnictwo RM kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Wydawnictwo RM
2024-01-02
2024-01-02

Proszę się przyznać bez bicia, jesteście team mięso czy warzywa? Ja bardzo lubię mięso i nie wiem czy umiałabym z niego całkowicie zrezygnować, ale też staram się by w naszym jedzeniu było jak najwięcej warzyw. Jak to mówią równowaga musi być. I tu z pomocą przychodzi wydawnictwo RM i ich książka "Kuchnia pełna warzyw" Lidii Bawolskiej. Ta książka to skarbnica przepisów na wykorzystanie warzyw, bo mamy ich tutaj ponad 100. Są one na tyle uniwersalne, że możemy je przygotowywać przez cały rok. Każdy rozdział to osobne warzywo, na bazie którego jest tworzony konkretny przepis. Mamy tu przepisy z wykorzystaniem buraka, cebuli, marchewki, cukinii, papryki, brokuła i wielu innych. Jest to skarbnica smakowitości a do tego opatrzona pięknymi zdjęciami. U nas na pierwszy ogień poszedł zakwas z buraków i powiem Wam, że łatwo się go przygotowuje, jest smaczny i bardzo zdrowy. Coś czuję, że często będziemy z niej korzystać. Polecam

Warzywa to niezwykle ważna część naszej diety. Dostarczają wielu witamin i składników odżywczych. Pomagają dbać o nasze zdrowie.

Jestem ciekawa czy spożywacie ich odpowiednią ilość, zwłaszcza zimą?

U nas niestety jest z tym kiepsko i warzywa zdecydowanie powinny lądować na naszych talerzach o wiele częściej. Ale, jak wiecie, nie lubię i nie potrafię gotować, nie mam też takiego zmysłu co i jak podać aby było smaczne.

A okazuje się, że włączenie warzyw do diety wcale nie jest takie trudne.

Dowodem na to jest książka "Kuchnia pełna warzyw" autorstwa Lidii Bawolskiej, prowadzącej bloga Pieprzyć z Fantazją

Już przeglądając znalazłam tu wiele pomysłów na proste posiłki. Osobiście jak na razie sprawdziłam zupy krem z cebuli i z zielonego groszku, bo to najprostsze według mnie dania. Były smaczne! A w kolejce na najbliższe dni mam jeszcze proste sałatki.

W książce znajdują się przepisy z wykorzystaniem ogólnodostępnych produktów a bazą są popularne warzywa: burak, cebula, cukinia i dynia, fasola i groch, kalafior i brokuł, kapusta, marchew, ogórek, papryka, pomidor, por, ziemniaki. Każde z nich ma swój własny rozdział, poprzedzony krótką charakterystyką.

Są tu przepisy na zupy, sałatki, dania z mięsem i rybą lub wegańskie. Na te najbardziej znane jak barszcz czy placki ziemniaczane ale też na noodle z kapustą, holenderski stamppot czy wegańskie burgery. Jest także dodatek z recepturami na naturalne barwniki oraz pomysłami na koktajle warzywno-owocowe.

Większość przepisów przedstawiona jest także na barwnych zdjęciach.

Jeśli lubicie warzywa i szukacie inspiracji, albo wręcz odwrotnie - tak jak ja jecie ich zdecydowanie za mało i nie wiecie jak wpleść je w swoje menu, to polecam sięgnąć po tę książkę! Z pewnością pomoże Wam urozmaicić swój jadłospis.

Jestem ciekawa czy spożywacie ich odpowiednią ilość, zwłaszcza zimą?

Jeśli komuś brakuje pomysłów na urozmaicenie codziennego menu – w tej publikacji na pewno znajdzie inspirację! Różnorodne przepisy, ciekawostki, wskazówki…

Regularne jedzenie warzyw przynosi wiele korzyści dla zdrowia i ogólnej kondycji organizmu. Trzeba o tym pamiętać w codziennej diecie. Na szczęście: ze zwyczajnych warzyw można wyczarować wiele wspaniałych dań na każdą okazję! „Kuchnia pełna warzyw” to doskonale obrazuje.

Publikacja jest przejrzysta, przystępna i wzbogacona apetycznymi zdjęciami. Może być ciekawa dla fanów książek kulinarnych oraz osób zainteresowanych zdrowym stylem życia. Każdy znajdzie tu coś pysznego dla siebie!

Więcej na blogu urocznica.pl. Zapraszam na recenzję: https://urocznica.pl/recenzja-kuchnia-pelna-warzyw-lidia-bawolska/.

• Kuchnia

Dodaj cytat z książki Kuchnia pełna warzyw