Krzyk zagubionych serc

Okładka książki Krzyk zagubionych serc Joanna Jax
Okładka książki Krzyk zagubionych serc
Joanna Jax Wydawnictwo: Wydawnictwa Videograf S.A. Cykl: Prawda zapisana w popiołach (tom 2) powieść historyczna
powieść historyczna
Prawda zapisana w popiołach (tom 2)
Wydawnictwa Videograf S.A.
2023-09-21
2020-02-25
literatura polska historia zimna wojna mała stabilizacja saga uczucia
Inne

Dalsze burzliwe losy Neli ,Nadi,Kuby i wielu innych bohaterów, wciaga,za chwilectom 3.

Poruszająca historia,o trudach okrutnej wojny,lata 60.
Żżyłam się z bohaterami wszystkimi w powieści.
Saga wojenna Pani Jax cudowna.

Poruszająca historia,o trudach okrutnej wojny,lata 60.
Żżyłam się z bohaterami wszystkimi w powieści.
Saga wojenna Pani Jax cudowna.

Lata 60-te i bohaterowie 2 tomu serii "Prawda zapisana w popiołach" Joanny Jax próbują się odnaleźć w nowej gomułkowskiej rzeczywistości. Ci którzy popełniali błędy kiedyś teraz muszą za nie zapłacić. Jednak ludzie lgną do siebie i przeżywają razem niejedno, dobrze i źle. Polecam całą sagę.

jak każda książka Joanny Jax - świetna. Polecam.

jak każda książka Joanny Jax - świetna. Polecam.

zaczytałam się zapominając o codzienności, gonitwa uczuć spowodowała kolejną łzę w oku.......polecam

Dalszy ciąg z bohaterami znanymi z poprzednich części i cykli i również ciąg dalszy moich zachwytów nad kunsztem Joanny Jax.
Zrobiłem sobie pewną przerwę od Jax żeby zrobić jako taki porządek na mojej wirtualnej półce, co oczywiście się udało i wracam z dużym zapałem do literatury tej arcymistrzyni.
Jax fajnie przedstawia losy głównych bohaterów bo robi to z ogromnym realizmem i błyskotliwością, czuć w tym wszystkim lekkość chociaż tematyka jest ciężka i duszna.
Gorąco polecam ♥️♥️👏👏

Jax fajnie przedstawia losy głównych bohaterów bo robi to z ogromnym...

„Krzyk zagubionych serc” to powieść o dalszych losach rodziny Hanki Lewinówny i Alicji Rosińskiej. Nastały lata 60- te, życie w Polsce powojennej i w czasach PRL-u było trudne i biedne. Jeszcze radość przynosił fakt, że byliśmy wolni, jednak szybko okazało się to nieprawdą.
Były to czasy, kiedy ludzie nadal poszukiwali mieszkań a wzięty adwokat zbierał 5 lat na samochód, polską Syrenkę. Powszechne było cerowanie skarpetek i łatanie dziur w ubraniach.
Nieosiągalność dóbr materialnych, prostych codziennych przedmiotów, tak powszechnych i oczywistych na zachodzie, rodziło zazdrość i chęć posiadania. Wszędzie u nas były kolejki i pustki w sklepach. To wszystko kształtowało postawy cwaniactwa, kombinatorstwa i ludzie często decydowali się na uleganie i podporządkowanie nowej władzy, by zrealizować swoje marzenia. Jednak cieszyli się, że mają powszechny dostęp do edukacji i mogą studiować.
Autorka przypomina kluczowe wydarzenia, jakie miały miejsce w tych latach w Polsce i na świecie. Wspomina o prześladowaniu księży, o traktowaniu Żydów w Polsce, o Czechosłowacji, o wojnie w Wietnamie, o koncercie The Rolling Stonesów i wystawieniu sztuki „Dziady”, w której w główną rolę Gustawa-Konrada wcielił się Gustaw Holoubek.
Opisuje mechanizmy prześladowania ludzi w Polsce przez bezpiekę i poszukiwaniu prawdziwych informacji, których źródłem było radio Wolna Europa. Rodził się bunt.

I wszystko byłoby fajnie, gdyby nie to, że przeszkadza mi takie łopatologiczne tłumaczenie problemów miłosnych bohaterów. Zbyt długie krążenie wokół tych samych zdarzeń. Autorka dogłębnie drąży i ciągle roztrząsa te same dylematy, za często wraca do tych samych przemyśleń. I choć tytuł, „Krzyk zagubionych serc” wskazuje na co ukierunkowana jest ta część powieści, to miałam przesyt.

Bardzo dobrze się czyta, cała powieść niesamowicie wciąga. Polecam.

Bardzo dobrze się czyta, cała powieść niesamowicie wciąga. Polecam.

Życie zawsze "wystawi" rachunek za popełnione błędy.

Życie zawsze "wystawi" rachunek za popełnione błędy.

Drugą część przebrnęłam, ale trzecią już nie dałam rady. Jak wcześniej pisałam, mam wrażenie, że powtarzając te same sekwencje i analizując dylematy miłosne, pisarka na siłę chce stworzyć trylogię. Gdyby historię bohaterów spisać treściwie, byłaby naprawdę świetna, jednotomowa powieść. Poza tym wojny na Bliskim Wschodzie czy Wietnamie, niezbyt mnie interesują, w porównaniu do naszej rodzimej historii, którą Pani Jax umie pięknie opowiadać, co udowodniła w niejednej swojej książce.

• Z historią w tle

Joanna Jax Krzyk zagubionych serc Zobacz więcej