Krzyk zagubionych serc

Patronat LC
Joanna Jax Wydawnictwo: Videograf Cykl: Prawda zapisana w popiołach (tom 2) powieść historyczna
Videograf
literatura polska
Prawda zapisana w popiołach (tom 2)
powieść historyczna
literatura polska

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Wolność nie zawsze pozwala rozwinąć skrzydła

8 Link do recenzji

To co u Pani Joanny przyciaga w powieściach, to bohaterowie, którzy nie są kryształowi, maja bagaż doświadczeń i wady. Dzieki tem powieści Pani Joanny czyta sie doskonale i zazwyczaj zbyt szybko ;-)
Polecam,kontynuację dwóch wspaniałych sag rodzinnych, gdzie losy bohaterów z poprzednich spłataja się ze sobą.

1957

Drugi tom „Prawdy zapisanej w popiołach” wciągnął mnie, oczarował i dostarczył wielu emocji, ale bynajmniej nie zaspokoił mojego apetytu na opowieści Joanny Jax. Chcę więcej, więcej i jeszcze więcej. Z niecierpliwością czekam na trzeci tom tej serii, jestem niezmiernie ciekawa dalszych przygód ulubionych bohaterów. Was zachęcam do sięgnięcia po ten tytuł, a jeśli nie...

Rewelacyjna powieść.Jest w niej wszystko, począwszy od historii, poprzez zawiłe losy bohaterów i ich wewnętrznych roztereki po uczucia i romanse.
Każdą książkę p. Joanny czytam z ogromną przyjemnością i rozedrganym sercem. Bohaterowie są tacy prawdziwi....
Polecam gorąca

Świetna, dynamiczna i chciałbym, że miała jeszcze pięćset stron więcej. Polecam, oczywiście !!!

Lata 1961-1963, okres tzw. małej stabilizacji nadal nie za bardzo przekłada się na spokojne, ustabilizowane życie bohaterów sagi. Uwikłania i represje ze strony komunistycznego aparatu przemocy zagrażają relacjom międzyludzkim, rzutują na życie rodzin, niszczą stare przyjaźnie, utrudniają lub niweczą szanse na miłość i szczęście. Tak wyglądają ramy, nastrój, panoramiczny...

"Każdy ma jakiegoś trupa w szafie" - to zdanie chyba najwierniej oddaje klimat powieści. Relacje pomiędzy kochankami, rodzicami i dziećmi czasami gmatwają się pod wpływem złego zrozumienia uczucia, jakim jest miłość. Poza tym fajnie ukazane tło lat sześćdziesiątych nie tylko w Polsce, ale i zagranicą. Czekam z niecierpliwością na trzeci tom i już żałuję, że ostatni.

Kolejna książka z serii. Tym razem przenosimy się w lata 60-te, znane postacie, ciekawie przedstawiony sposób "funkcjonowania" w tych czasach w naszym kraju, ale nie tylko. Minusem tej części, jest straszne rozciąganie historii, sytuacja Nadii, Neli czy Błażeja z Gabrysią, trochę mnie rozczarowuje, takie dziwne "rozmyślania" typu chciałabym, ale się boję, trochę za bardzo...

Książki Joanny Jax zdobią moja biblioteczkę. To wspaniałe lektury na każdy dzień w roku. Krzyk zagubionych serc przekazujemy sobie w rodzinie, z niecierpliwością czekając na swoją kolej czytania. Ta historia jest nam bliska, tło historyczne znamy często z własnych doświadczeń. Polecam każdemu, kto szuka prawdziwej historii o życiu i miłości.

Już nie mogę się doczekać kontynuacji, bo tak bardzo zżyłam się z bohaterami których stworzyła autorka, że jestem bardzo ciekawa jak potoczą się ich dalsze losy. Bardzo polecam zainteresowaniem się tą serią i w ogóle całą twórczością Joanny Jax.

Kolejna swietna książka mojej ulubionej Autorki Joanny Jax, jak zawsze nie zawiodłam się.
Kontynuacja losów bohaterów znanych z wczesniejszych powiesci , obsadzonych w trudnych czasach zimnej wojny, rozdarci między tym co dyktuje serce a tym co należy zrobić. Książkę czyta się jednym tchem, Autorka ma dar pisania takich powiesci, których się nie odkłada na półkę by do nich...

• 2020
  • 2020
  • E-book
  • Ebooki
  • E-booki

Dodaj cytat z książki Krzyk zagubionych serc