Krzyk zagubionych serc

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2020
Joanna Jax Wydawnictwo: Videograf Cykl: Prawda zapisana w popiołach (tom 2) powieść historyczna
Videograf
literatura polska
Prawda zapisana w popiołach (tom 2)
powieść historyczna
literatura polska

Oficjalne recenzje i

Wolność nie zawsze pozwala rozwinąć skrzydła

[ 9 ] Link do recenzji

Po trylogii ,,Zanim nadejdzie jutro" lekko jestem zawiedziona, takie trochę masło maślane ale dla zabicia czasu można poczytać.

cd, fantazja zaczyna p. Jax - akcja w Kongo :)

Przyłączam się do ogólnych achów i ochów, jakie przeważają w komentarzach. Może trochę denerwowali mnie państwo Piotrowscy i ich rozwodowe przepychanki, ale reszta świetna. Bardzo dobrze się czyta. Trzyma w napięciu do samego końca.

Krzyk Zagubionych Serc - to kontynuacja losów bohaterów cyklu „Prawda zapisana w popiołach”, obsadzonych w latach 1961-1963, żyjących w „wolnej” Polsce.
„ A jak ci jest teraz w Polsce?(…). Wie pan, nie ma wojny i nie ma głodu. Stalin nie żyje, więc nie ma też terroru, ale służby potrafią łamać kręgosłupy w inny sposób. Mamy taką pozorną wolność. To znaczy, jeśli człowiek...

Kolejna część cyklu, którą przyjęłam bardzo pozytywnie. Perypetie Neli i Nadii, poplątane losy Błażeja i Gabrysi oraz innych bohaterów czyta się z prawdziwą przyjemnością.
W książce nie brakuje elementów humorystycznych, które momentalnie wywołują uśmiech. Nie brak także poważnych i trudnych wątków.
To doskonałe połączenie różnych osobowości zatopionych w jakże...

Nic się nie zmieniło. Kolejna dobra seria Pani Joanny Jax. Może trochę więcej romansu w tym tomie, ale nie zaburza to odbioru całości. Nadal jest ciekawie.

Splatają się losy jednych, rozchodzą się drogi innych bohaterów... ciągle coś się dzieje, a tło historyczne powoduje, że nie mogę się oderwać od czytania....

Wspaniała powieść, ciekawi bohaterowie i trudna rzeczywistość. Tak krótko można opisać tę książkę. Uwielbiam Kubę, Szymona i Błażej, którzy stając przed wyborem nie zawsze podejmują dobre decyzje. Są ludzcy, normalni, pełni wad. Być może dlatego tak bardzo dają się polubić. Polecam przeczytać.

Kolejna książka Joanny Jax z bohaterami poznanymi w serii Zemsta i przebaczenie. Dalsze losy rodziny Hanki Lewinówny i Alicji Rosińskiej. Trudne lata powojenne, ludzie powoli wychodzą ze swoich skorup, w których zamknęli się w czasie okupacji. Odnajdują się dawni przyjaciele, dzieci dorastają i zaczynają żyć własnym życiem, ale demony przeszłości nadal czają się za rogiem i...

Ciąg dalszy losów bohaterów, z którymi można się zżyć.
Dużo się dzieje, chociaż bez dużego napięcia.
Z zainteresowaniem sięgam po kolejny tom.

Dyskusje

• 2020