Lucca II

Okładka książki Lucca II Sarah Brianne
Okładka książki Lucca II
Sarah Brianne Wydawnictwo: Young Ink Press, LLC Cykl: Made Men (tom 10) literatura obyczajowa, romans
Made Men (tom 10)
Young Ink Press, LLC
2023-02-28
2023-02-28

Okładka książki Mroczne więzy Jamie Begley, Sarah Brianne
Mroczne więzy Jamie Begley, Sarah...

Lucca, od zawsze przeznaczony do objęcia tronu, teraz go posiada, ciesząc się wszystkim, o czym kiedyś tylko marzył. Chloé, pieniądze i władzę. Jednak każda korona niesie ze sobą cenę. Wrogowie są zdeterminowani, aby odebrać mu to, co uważa za swoje. Mimo to, Lucca postanawia nie kroczyć śladem swego ojca. Choć może być nowicjuszem jako przywódca, nie jest żadnym amatorem jako zabójca.

Premiera Lucca II autorstwa Sarah Brianne odbyła się rok temu, więc mimo braku doniesień o wydaniu w Polsce postanowiłam nakarmić mojego ciekawskiego potwora. To bez wątpienia klejnot w koronie serii Made Man. Nie ukrywam, że Lucca to mój ulubiony bohater, więc z niecierpliwością oczekiwałam na tę książkę. Znajdziemy w niej wszystko, co potrzebne do satysfakcjonującego zakończenia tej serii.

Mężczyzna osiąga wszystko, o czym marzył, jednak nieustannie zagraża mu tajemniczy Jednostrzał, co stanowi prawdziwy zwrot akcji, którego nie sposób się spodziewać. Powracają tajemnice przeszłości i rodzinne więzy. Autorka rzuca światło na to, jak Lucca, od śmierci matki, sprytnie układał pionki na szachownicy, by znaleźć się w miejscu, w którym teraz jest, otoczony ludźmi, których pragnął mieć przy sobie.

Inni bohaterowie serii również zachwycają, zwłaszcza nieustraszona Maria, która będąc w ciąży staje się jeszcze bardziej niebezpieczna. Mam nadzieję, że ta porywająca książka wkrótce pojawi się na polskim rynku, aby fani mogli zatopić się w tej emocjonującej historii.

2056

To naprawdę była jedna z moich ulubionych serii na początku, ale im dalej w las, tym gorzej. Nawet jej pierwsza książka, Nero, była o wiele lepiej napisana niż ta… i mówię to, wiedząc, że Lucca jest moją absolutnie ulubioną postacią w tej serii.
Poza tym, że Lucca przejmuje rolę Szefa i zdejmuje Jednostrzała, tak naprawdę nie posunęło to historii w ogóle do przodu. Tak, wydają się to wielkie rzeczy, ale w rzeczywistości takie nie są. Jeśli chodzi o Jednostrzała to dopiero pod koniec tej książki domyśliłam się kim ON jest i dostaliśmy wyjaśnienie, dlaczego to robił rodzinie Caruso.
Moim zdaniem ta książka powstała tylko po to by ujawnić, kto jest tym tajemniczym Jednostrzałem i nic nowego nie wniosła do całej serii, a szkoda. Chciałabym przeczytać o Amo i o tym , jak Lucca naprawia sytuację z Cassiusem.
Podsumowując, ta książka jest aktualizacją wszystkich postaci, które kochamy, rzutem oka na przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Lucci. Krótko dotykamy jego relacji z Chloe i resztą Made Men i otrzymujemy słodką HEA. Jednak wydawało mi się, że to zbiór opowiadań, a nie kompletna historia sama w sobie.

• ! Zapowiedź
  • Nie posiadam