Angel

Okładka książki Angel
Sarah Brianne Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Made Men (tom 5) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
romans wspólczesny romans mafijny

Patronaty LC

Okładka książki Mroczne więzy Jamie Begley, Sarah Brianne
Ocena 7,5
Mroczne więzy Jamie Begley, Sarah...

Mogą Ciebie zainteresować

Po części o Lucce ta cześć była słabsza. Męczyłam ja bardzo długo a wydawało mi się jakby działa się w przeciągu tygodnia. Historia fajna jednak czegoś w niej brakowało .

Ksiazka swietna,cudownie sie czytalo ale okladka tragiczna.

Ksiazka swietna,cudownie sie czytalo ale okladka tragiczna.

Dobrze się czyta , podobnie jak poprzednie części .

Dobrze się czyta , podobnie jak poprzednie części .

Po dramatycznych wydarzeniach z poprzedniej części przechodzimy bezpośrednio do czasu, gdy Luciano zaczyna pracować dla Caruso.

Powiedzmy po prostu, że Lucca to przebiegły drań, który zawsze ma plan. Lubi manipulować ludźmi i ustawiać im życie. I właśnie w taki sposób postąpił w bohaterami tej części, choć ci się opierali.

Cóż mogę rzec, ta część jest nieprzewidywalna i przewidywalna jednocześnie Po pierwsze, mimo że główni bohaterowie już są zakochani w innych i tak ciągnie ich do siebie nawzajem, a jednocześnie wciąż mają nadzieję.

Ta historia była wciągająca, choć nie mogę powiedzieć, że ją bardzo polubiłam. Chociaż w końcu pozwala nam poznać drugą rodzinę mafijną, której historii byłam tak ciekawa.

Cóż mogę rzec, ta część jest nieprzewidywalna i...

Po rewelacyjnej części o Lucce, Angel wypadł blado, nudno i nijako. Miało się wrażenie, że historia zawarta w książce wydarzyła się w ciągu jednego tygodnia. I zgadzam się z opiniami, że fabuła była dziwnie skonstruowana - nic się nie działo i nagle pach i wielka miłość. On wcześniej kochał inną ale w ułamku sekundy się odkochał, ona też kogoś kochała i nagle się odkochała...

Na półkach: , , , , , ,

To jak na razie najgorsza część ze wszystkich. Ta historia jest bardzo mało rozbudowana i przede wszystkim dość płytka. Brakowało mi w niej jakiejś większej historii. Zupełnie tez nie rozumiem zachowań Lucci i Marii. Czemu postępują w ten sposób? Na razie jest to dla mnie jedna wielka zagadka, ale może niedługo zostanie ona rozwikłana. Generalnie To co łączy Adalyn i Angela jest naprawdę niczym nieugruntowane. Tu nawet nie miało na czym coś powstać. Jednak ogólnie historia jest w porządku no i na pewno dostaje plusy za to, że jest dalszym ciągiem historii, którą naprawdę lubię.

Książka jest fajna, ale brakuje zgłębienia portretu psychologicznego głównych bohaterów. Nie wiemy czemu ona chce właśnie takich mężczyzn, dlaczego on ma takie nie inne tatuaże i więcej o jego sytuacji życiowej.

Ktoś ma dla nas plan. Ktoś wie co jest nam pisane. Czy diabeł może chcieć uszczęśliwiać? A może jest w tym jakiś ukryty plan? Angel poznaje inny świat. Świat swojego wroga ale zarazem uwalnia się od swojego piekła i zauważa szansę. Adalin jest jego aniołem tylko musi otworzyć wrota nieba. Ale czy wybaczenie nadejdzie? Ślepiec rozumie swój błąd ale czy ina wybaczy i odważy się dać szansę? Są swoim ratunkiem wzajemnie. Tylko muszą otworzyc oczy. Świat jest piękny-miłość go upiększa. Zaciera wszelkie demony przeszlosci.

Przyznam, że czytam tę serię z sentymentu - bardzo ujęło mnie to, że autorka poruszyła w niej bardzo ważny temat prześladowań w różnych miejscach, formach, stopniu. Miałam dość długą przerwę i ta część była dla mnie krótka, niewystarczająca.

„Słowa wsiąkały w jego skórę jak tatuaże, którymi była pokryta. Tyle, że one sięgały głębiej. Wyryły blizny w jego duszy.”

Angel jest jednym z synów Diabła. Lucyfera, który był oprawcą Chloe. A teraz stał się zabezpieczeniem i ochroniarzem Adalyn. Dziewczyny z rodziny Caruso, która jest przyrodnią siostrą Vincenta. Czy Angel odnajdzie się wśród rodziny Caruso? Czy Adalyn powinna się go obawiać? Czy tę dwójkę coś połączy?

„Miał nadzieję, że po raz ostatni ogląda tę twarz, tak niepokojąco podobną do jego własnej, która przy każdym spojrzeniu w lustro przypominała mu, że stworzył go potwór.”

„Angel” jest już piątym tomem serii. Tutaj mamy okazję poznać bliżej jednego z braci Luciano, syna samego Diabła. I dziewczynę, która jest nam już dobrze znana – Adalyn. Dziewczyny, która spędza sen z powiek swoim zachowaniem i lekkomyślnością.
Muszę przyznać, że oczekiwałam sporo po tej części. Szczególnie w momencie, w którym domyśliłam się, że w historii splotą się losy Adalyn i Angela. Oczekiwałam ogromu emocji, ponieważ wiedziałam już z poprzednich części, do czego zdolna jest dziewczyna. Jednak w moim odczuciu sporo tutaj zabrakło. Przede wszystkim takiego zapalnika, który sprawiłby, że emocje sięgnęłyby zenitu. A tak, biorąc pod uwagę objętość książki, przemknęłam przez nią nie wiele czując w trakcie czytania.
Zabrakło mi tutaj również czegoś w relacji bohaterów. Co prawda widzimy zarówno Adalyn i Angela, ale ta ich relacja była nieco dziwna. Dziwna w takim sensie, że brakowało mi ich wspólnych chwil, ich rozmów i ogólnie ich mało. A jak przyszło co do czego to miałam taki mętlik w głowie, że nie wiedziałam skąd nagle pojawiła się ta ich wielka miłość, uczucie którym zaczęli się darzyć. A jeżeli popatrzymy na fakt, że oboje darzą uczuciem kogoś innego… Nieco dziwna sytuacja. Czego mi jeszcze zabrakło? Tego, co dostałam w poprzednich częściach. Tutaj nie czułam tego wzajemnego przyciągania bohaterów względem siebie, chemii pomiędzy nimi. Niestety.
Muszę szczerze przyznać, że momenty, w których przy czytaniu pojawiały się jakieś emocje to sytuacje, w których Angel wspominał swoje dzieciństwo. Czytając te fragmenty czułam ścisk w żołądku dowiadując się, co ten chłopak w życiu musiał przejść, będąc jeszcze dzieckiem.
Na koniec dodam, że podobało mi się to, co w poprzednich tomach. A mianowicie fakt, że bohaterowie, których już znaliśmy, nie zniknęli. To jest duży plus, ponieważ mamy możliwość dowiedzieć się tego, co się u nich dzieje i jak wyglądają ich związki. Osobiście lubię wiedzieć co słychać u bohaterach z poprzednich części.

„Wpatrując się w tego upadłego anioła, zdała sobie sprawę, że miłość, którą do niego czuła, nie zniknęła, a teraz rosła wręcz z każdą upływającą sekundą.”

Podsumowując. „Angel” pomimo tego, że miał dobre fragmenty, był moim zdaniem najsłabszą częścią serii. Oczywiście patrząc tylko na pięć tomów, które przeczytałam. Brakowało mi tutaj emocji i czegoś, co świadczyłoby o tym, że relacja pomiędzy tytułowym Angelem i Adalyn tworzyła się stopniowo i czegoś, co pokazałoby chemię i wzajemne przyciąganie. Jednak, jeżeli nie znacie jeszcze tej części serii Made Man, zachęcam Was do sięgnięcia po nią i poznania jej bliżej.