Prowadził nas los

kinga choszcz podróże autostop
literatura podróżnicza
83-7380-168-5
kinga choszcz podróże autostop

Dziennik podróży do około świata Kingi Choszcz i jej partnera Chopina. To nie jest typowa literatura podróżnicza, ale bardziej opowieść o niezwykłych, pozytywnych ludziach, trochę hippisach i marzycielach, którzy po prostu robią to o czym marzyli. Jednak da się objechać świat autostopem z mała ilością pieniędzy i ogromną wiarą w ludzi i ich dobre intencje. Książka na pewno...

Historia prawie 5-letniej podróży Kingi i Chopina autostopem dookoła świata. Krótkie zapisy z ciekawszych zdarzeń z reguły co kilka dni

Klasyk podróżniczy sprzed 16 lat. Podróż pary młodych ludzi dookoła świata na stopa. Dziś takich backpackersów są tysiące, wtedy to było coś. Wszystkiego jeszcze nie było w Internecie. Fajne zdjęcia i wciągająca relacja. Można zobaczyć co się zmieniło przez dekadę. Niestety, życie dopisało smutne postscriptum do tej książki - Kingi nie ma już z nami.

Skończyłam wczoraj przygodę z Kingą i Chopinem. Jak zwykle w moim przypadku, tak i teraz zaczęłam od końca 🙈 Kilka lat temu, zupełnie nieświadomie, trafiłam na "Moją Afrykę" Kingi Choszcz, która totalnie złamała mi serce 😥 Z tego też powodu mój odbiór drugiej jej książki był zupełnie inny, niżby był, gdybym sięgnęła po nią niedługo po premierze. Niesamowita dziewczyna,...

Warta przeczytania.

Podróż dookoła świata autostopem wydaje się co najmniej nietypowym pomysłem. Bez szczegółowego planowania. Bez wielkiego zabezpieczenia finansowego. Kilkadziesiąt odwiedzonych krajów. Zapierające dech w piersiach widoki, niesamowite miejsca. Jednak najciekawsi w całej książce (będącej pamiętnikiem) wydali mi się sami ludzie, ich historie, relacje, a nade wszystko ogromna...

Podróż z przed ery Youtuba.
Dla mnie bardzo ciekawa, bo autorzy trochę starsi ode mnie zupełnie inaczej spędzali te lata niż ja. Przy czytaniu włączały mi się wspominki, co robiłem w tatmym czasie, gdy oni byli gdzieś tam.
Przed Youtubem nawet nie wiedizałem, że tak można. Bez wielkich pieniędzy objechać świat.

Książka pokazuje, że życie może być nieustanną podróżą :)
Inspiruje i daje do myślenia.

Uważam jednak, że jest bardzo uboga w opisy. Autorka w niewielkim stopniu przybliża kulturę i inne kwestie związane z każdym krajem, a na to po części liczyłem ;)
Jest to raczej swoistego rodzaju dziennik z krótkimi notatkami o każdym dniu.

Inspirująca. Chętnie czytasz kolejne rozdziały i złościsz się, że tak po łebkach przebiega ta podróż, że zdjęcia za małe... Po przeczytaniu nadal o niej myślisz. Nadal podróżujesz. Szukasz i kombinujesz. Polecam. Niedosyt gwarantowany ;-)

Podróże kształcą podróżników, ale i czytelników:
"Pytam jednego nowicjusza, czy kambodżańscy mnisi, tak jak wietnamscy czy tajwańscy, są wegetarianami.
- Ścisłymi wegetarianami nie jesteśmy. Ale nie jadamy 10 rodzajów mięsa. Między innymi mięsa tygrysa, słonia oraz psa"
I tym samym właśnie się dowiedziałam, że jestem wegetarianinem po kambodżańsku!

Albo to:
Nad Gangesem...