Kobieta na krańcu świata

Okładka książki Kobieta na krańcu świata
Martyna Wojciechowska Wydawnictwo: G+J Cykl: Kobieta na krańcu świata (tom 1) Seria: Kobieta na Krańcu Świata literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Kobieta na krańcu świata (tom 1)
Kobieta na Krańcu Świata
G+J
2009-10-21
2009-10-21
kobiety podróż losy kobiet opowieści o kobietach Boliwia Argentyna Wenezuela Kambodża Wietnam Kenia Tanzania Zanzibar Namibia

więcej Więcej

2055 ocen

Czytając tę książkę przeżyłam bardzo ciekawą przygodę. Razem z Panią Martyną Wojciechowską przemierzałam krańce świata od Boliwii po Namibię i w każdym z zakątków świata dowiedziałam się czegoś nowego o danej kulturze i tradycjach. Jednak nie wszystkie historie interesowały mnie w jednakowym stopniu, bo np. rozdział o rezerwatach dla osieroconych słoników w Kenii był dla...

To pierwsza książka Martyny Wojciechowskiej, jaką przeczytałam. Podsunęła mi ją koleżanka i w ten sposób udało mi się poznać zarówno samą dziennikarkę, jak i historię jej bohaterek.

książka to zbiór opowieści o inspirujących kobietach z różnych stron świata. Historie opowiedziane są ciekaiwe i lekko. Nie była to jednak dla mnie wyjątkwa pozycja, ponieważ oglądnęłam wcześniej odcinki programu pani Martyny o tych bohaterkach. Uważam że historie bogaterek w formie multimedialnej były opowiedziane znacznie ciekaiwej

Ciekawy pomysł na reportaż i książkę. Historie niebanalnych kobiet i ich życia oraz ciekawe zdjęcia. Najbardziej utkwiły mi w pamięci historie kobiet opiekującej się słoniami i walczącej na ringu.

Lekko się czyta, choć nie opisuje - nieraz - lekkich historii. Historii kobiet z różnych stron globu. Daje do myślenia i... przywołuje wdzięczność, że żyje się w kraju nad Wisłą. Choć idealnie to tu nie jest, to perspektywa się mocno zmienia.

Bardzo ciekawa książka, która jest całkowitym odzwierciedleniem programu tv "Kobieta na krańcu świata". Mimo to historie bardzo ciekawe, tylko jedna mnie trochę znudziła - Argentyna Kobieta kowboj.

Podoba mi się luźny styl Martyny. Mam wrażenie, że siedzi obok i opowiada, a ja słucham popijając herbatkę i przewracam strony albumu. Dosłownie sama się zdziwiłam gdy dotarłam do ostatniej strony. Lubię czytać o jej podróżach i poznawać tych wszystkich ludzi mieszkających na drugim końcu świata. Nie przygniótł mnie nadmiar informacji, było ich w sam raz i to co lubię w...

Kto czytał, ten poleca :)
Lektura idealna, zawsze i wszędzie 🗺

Rewelacja! Osiem rozdziałów, osiem różnych kultur i kobiety, które pomimo że dzieli je setki kilometrów mają bardzo podobne troski i marzenia. Martyna Wojciechowska w odległych zakątkach świata odnalazła swoje bohaterki i udzieliła im głosu. Zapisała swoje obserwacje i przeżycia, ale nie postawiła siebie na pierwszym planie. W każdym rozdziale to kobiety danego kraju...

Z jednej strony dobrze napisana książka z ciekawymi zdjęciami i historiami, jednak trochę mało w niej treści, przydałyby się szersze opisy. Czytając ją miałam wrażenie jakbym czytała podpisy pod zdjęciami na instagramie- po prostu za mało. Poza tym niewygodne usytuowanie zdjęć. Ale mogę polecić, czytało się przyjemnie.

2 722
    1 166