Kobieta na krańcu świata

2011 ocen 203 opinii

2011 ocen

Z jednej strony dobrze napisana książka z ciekawymi zdjęciami i historiami, jednak trochę mało w niej treści, przydałyby się szersze opisy. Czytając ją miałam wrażenie jakbym czytała podpisy pod zdjęciami na instagramie- po prostu za mało. Poza tym niewygodne usytuowanie zdjęć. Ale mogę polecić, czytało się przyjemnie.

Ciekawe kobiety i miejsca w sam raz na czas siedzenia w domu, gdy podroze są zabronione.

Ksiazka dokładnie odzwierciedla charakterystyczny dla Martyny styl narracji, znany z jej filmow dokumentalnych. Warta przeczytania. Choć nie wnosi niczego nowego ponad to co prezentuje w tv.

Polecam bardzo, jeśli ktoś nie oglądał programu telewizyjnego, bądź oglądał go dawno. Ja niestety jestem na świeżo, więc za bardzo się wszystko powtarza, ale za rok przeczytam jeszcze raz!

Opisane historie kobiet

"Kobietę na krańcu świata" sięgnęłam głównie ze względu na swój temat pracy magisterskiej. Po przeczytaniu stwierdzam, że niestety raczej mi się nie przyda, ale cieszę się, że po nią sięgnęłam. Żałuję, że nie przeczytałam wcześniej 😊 Tyle ile ciekawych rzeczy można dowiedzieć się z tej książki, ile inspirujących kobiet, które w życiu nie mają łatwo, ile odmiennych kultur,...

Piękne zdjęcia i bardzo ciekawe historie kobiet. Jeśli ktoś nie ma czasu na czytanie polecam obejrzeć program o tym samym tytule :)

Książkę dostałam jako dziecko pod choinkę bo bardzo o niej marzyłam i prosze, kilka lat później czytam ją znowu i jestem zachwycona. Na pewno kupie kolejne części.

Lubię Martynę za jej działalność. Co do książek - myślę, że bardziej ze względu na sentyment do niej i jej działalności - pod tym kątem ją głównie oceniam.

Jest wszystko, co w książce podróżniczo-reporterskiej powinno być - ciekawi ludzie, ciekawe historie, ciekawe miejsca i ciekawy opowiadający to wszystko. I mimo, że oglądałam większość odcinków programu o kobietach, których historie są tutaj spisane, to i tak książka była dla mnie ciekawa. Opisywane historie były rozszerzone zarówno o cytaty z opowieści bohaterek jak i...

Dyskusje

2 660